Z povrchu internetového zmizela jedna z největších burz bitcoinů. Zkrachovala?

Na webu burzy Mt. Gox naleznete jen prázdnou stránku. Stejně tak zmizely všechny příspěvky burzy na Twitteru. Hovoří se o krachu a velké ráně pro celý systém.

Virtuální měna bitcoin dostala těžkou ránu. Z internetu totiž zmizela jedna z největších burz bitcoinů japonská Mt. Gox. Zda burza zkrachovala, nebo jde jen o restart není jisté. Na webu Mt. Gox však nic nenajdete a z twitterového účtu burzy zmizely všechny tweety. V důsledku odstavení Mt. Goxu se cena bitcoinu ráno propadla na několikaměsíční minimum až k 419 USD/BTC. Postupně však bitcoin opět začal posilovat a v současnosti se pohybuje okolo 500 USD/BTC.

Krach, nebo restart?

Japonská burza Mt. Gox se s problémy potýkala již delší dobu. Klienti dostávali pozdě dolarové platby a od 7. února je burza dokonce nevyplácela vůbec. “Vzhledem k nedávným problémům burzy, která zřejmě kvůli špatnému zabezpečení transakcí přišla o 744 tisíc BTC (tedy podle aktuálního kurzu o asi 350 milionů USD), se spekuluje o tom, že Mt. Gox zkrachoval. Pokud je to pravda, měli by se zřejmě klienti rozloučit s penězi, které měli na svých účtech uloženy,” doplnil David Slížek na Lupa.cz.

Jak ale upozorňuje Slížek, komunitou se šíří i zprávy, že firma možná prochází proměnou, ze které by měla vzejít nová a očištěná společnost. Podle odborníků se však zdá pravděpodobnější, že burza zkrachovala. Pokud by tomu tak opravdu bylo, všichni uživatelé, kteří na ní měli uložené prostředky, by o ně přišli.

Čtěte vícen na Lupa.cz: Bitcoin čelí krizi důvěry, burza Mt. Gox zmizela z webu

5 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 4. 3. 2014 13:12

Poradna – pokud si nevíte rady

Další poradny Nové téma

Školení Správa Stránek na Facebooku

  •  
    Jak pokročile spravovat Stránku, Události, Skupiny.
  • Jak tvořit i netvořit příspěvky.
  • Jak nepřijít o účet, nenaletět a neztratit všechno.

Detailní informace o školení Správa stránek na Facebooku »

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+