Zákon o spotřebitelském úvěru ČLFA vítá

Nebankovní poskytovatelé spotřebitelských úvěrů, kteří jsou sdruženi v České leasingové a finanční asociaci (ČLFA), vítají zákon o spotřebitelském úvěru, které ve zkráceném řízení schválila poslanecká sněmovna. Novela přináší ve srovnání s dosavadní úpravou této problematiky v zákoně o ochraně spotřebitele podrobnější úpravu podmínek pro poskytování spotřebitelských úvěrů. Už dosavadní úprava poskytovala spotřebitelům ochranu, včetně povinností vykazovat cenu úvěru. Byla a je kontrolována ČOI, zdůraznila mluvčí ČLFA Denisa Ranochová.

Ta ale připomněla, že nový zákon povede ke zpřísnění povinností poskytovatelů spotřebitelských úvěrů před uzavřením úvěrové smlouvy i v průběhu naplňování úvěrového vztahu. Povede také k výraznému posílení odpovědnosti klientů – jak z hlediska jejich způsobilosti, připravenosti a schopnosti uzavřít smlouvu o spotřebitelském úvěru, tak pokud jde o jejich možnost a vůli dostát závazkům z úvěrové smlouvy. To je výrazná a pozitivní změna, doplnila Ranochová.

ČLFA však poukazuje, že některá ustanovení nového zákona nejsou v souladu s harmonizačním obsahem a posláním směrnice EU. Podle asociace jde například o vymezení rozsahu aplikace zákona, které není v případě finančního leasingu pro spotřebitele z věcného hlediska v souladu se směrnicí.

Poradna – pokud si nevíte rady

Další poradny Nové téma

Školení SEO - jak na optimalizaci pro vyhledávače

  •  
    Analýza klíčových slov - kde hledat, jak slova vybrat, jak optimalizovat.
  • Metody linkbuildingu - jak získat zpětné odkazy.
  • Vyhodnocování SEO - nesledujte jen pozice.

Detailní informace o školení SEO »

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+