Hlavní navigace

Založení firmy v systému Účtujte.cz je jednoduché

 Autor: 329515
Dagmar Kučerová 3. 6. 2011

Program Účtujte.cz umožňuje prostřednictvím internetu účtovat kdekoliv a odkudkoliv. Je výhodný zejména pro malé podnikatele a živnostníky. Základní verze je zcela zdarma. Zaregistrujte se, založte si firmu a vyzkoušejte, zda vám online účetnictví vyhovuje.

V měsíci květnu spustil server Podnikatel.cz ve spolupráci se společností FlexiBee Systems novou službu, jejímž prostřednictvím je možné účtovat nebo vést daňovou evidenci na internetu jednoduše, bezpečně a rychle prakticky odkudkoliv. Základní verze Účtujte.cz. je určena především malým podnikatelům a živnostníkům do 50 dokladů, a to zcela zdarma. Uživatelé si mohou produkt nejprve vyzkoušet na demo verzi nebo se zaregistrovat, začít účtovat a následně v případě potřeby kdykoliv dokoupit licenci. Čtěte více: Účtujte kdekoli a kdykoli. Podnikatel.cz spustil online účetnictví

Začínáme s Účtujte.cz

Program je k dispozici na internetové adrese uctujte.podni­katel.cz. Zde tedy můžete bez nutnosti registrace prohlížet a zkoušet demo verzi s nainstalovanou „demo-firmou“. Pokud se však rozhodnete začít účtovat tzv. naostro či testovat na reálné firmě, bude registrace nezbytná. Jednoduše zvolte nabídku „Přihlásit“. Objeví se přihlašovací údaje a možnost nové registrace. Po zadání jména, příjmení, e-mailové adresy a uživatelského jména bude na uvedenou e-mailovou adresu zasláno přihlašovací heslo. Doporučujeme heslo následně změnit.

Zakládáme novou firmu s Účtujte.cz

Po přihlášení budete vyzvání k založení firmy, kterou hodláte účtovat nebo na ní otestovat vedení účetnictví či daňovky. Dle nabídky jednoduše zvolíte stát (Česká nebo Slovenská republika), název firmy a označíte, zda máte zájem o podvojné účetnictví nebo daňovou evidenci. Aplikace je určena rovněž neziskovým nebo příspěvkovým organizacím.

Založení nové firmy

Správné uvedení názvu a typu organizace je důležité pro další operace s programem. Nelze je dodatečně změnit. Aplikace samozřejmě umožňuje dle rozsahu případné zakoupené licence založit i více firem (3–10). To ocení především externí účetní, které mají zpravidla klientů více. Ceník účtujte.cz

Vyplňujeme základní firemní údaje

Jakmile máte založenou firmu, zobrazí se základní panel. Zde si v nabídce „Nástroje“ zvolíte „První nastavení firmy“ a odkaz „Změnit“. Vyplňují se základní firemní údaje – jméno, adresa sídla firmy, poštovní adresa (pro případ, že se adresa sídla firmy neshoduje s adresou pro doručování), fakturační adresa (opět pro případ, že se adresa sídla firmy neshoduje s adresou pro doručování) a další kontaktní údaje (telefon, mobil, fax, e-mail, www.stránky), spisová značka, jméno a postavení oprávněné osoby, kód a název zástupce. Dále označíte variantu zda je nebo není firma plátcem DPH, v jakých jazycích potře­bujete, aby s vámi program komunikoval. Nastavuje se rovněž duální měna, údaje pro Přiznání k DPH (finanční úřad a převažující činnost, způsob aktualizace denních, příp. ročních kurzů pro přepočet zahraničních měn i parametry pro používání čtečky čárových (EAN) kódů).

Údaje o firmě

Existuje i možnost přiložit logo firmy, podpis a razítko, tj. údaje, které se následně vytisknou na doklady. Nastavuje se také, jak se program má chovat v jednotlivých modulech - např. jakou metodu chcete používat pro oceňování zásob, zda potřebuje umožnit záporný stav skladu, zda chce automaticky rezervovat zboží při jeho objednání, zda hodláte povolit rezervaci i do mínusu. Pro uživatele modulu „Zaměstnanci“ je důležitá záložka s nastavením důležitých údajů pro výpočet mezd a povinného pojištění. Je možné i případné sledování historie provedených změn při účtování.

Nastavení firmy

Samozřejmě je vhodné využít nápovědu, která nabízí podrobného průvodce nastavením firmy. Uživatel by měl průvodce podrobně prostudovat, protože od základního nastavení programu se bude odvíjet jeho další fungování, přednastavení operací a bezproblémové účtování, případně vedení daňové evidence. Základní údaje o firmě je možné kdykoliv doplnit, změnit nebo upravit.

Našli jste v článku chybu?

10. 6. 2011 18:37

José (neregistrovaný)
Naprosto s Vámi souhlasím.

3. 6. 2011 12:35

ledo (neregistrovaný)
Tak nevím, zda těch účetních programů už není na trhu moc, čím se liší tento váš od ostatních, např. Pohody?

Vidím snad jen rozdíl v přístupu - nemusím nic instalovat a lze ho používat přes webové rozhraní.

Co mi vadí na všech účetních programech, že jsou příliš složité a chaotické, laik se v nich nevyzná, a používat je můžou vlastně jen kvalifikované účetní. Začínající podnikatelé (startupy), kteří reálně nemají peníze na vlastní účetní (ani těch 2000,- na externí účetní) si musí účetnictví n…Vitalia.cz: Jak koupit Mikuláše a nenaletět

Jak koupit Mikuláše a nenaletět

Vitalia.cz: Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu

Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

120na80.cz: 5 poporodních problémů a jejich řešení

5 poporodních problémů a jejich řešení

Podnikatel.cz: Pozor, pojišťovny mění čísla účtů

Pozor, pojišťovny mění čísla účtů

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Podnikatel.cz: 3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

Podnikatel.cz: EET: Totálně nezvládli metodologii projektu

EET: Totálně nezvládli metodologii projektu

Podnikatel.cz: Udávání kvůli EET začalo

Udávání kvůli EET začalo

DigiZone.cz: Filmbox Live pro předplatitele UPC DTH

Filmbox Live pro předplatitele UPC DTH

Podnikatel.cz: Italové dělají mozzarellu z mléka z Česka

Italové dělají mozzarellu z mléka z Česka

DigiZone.cz: HD programy ČT i v UPC Horizon

HD programy ČT i v UPC Horizon

Podnikatel.cz: EET zvládneme, budou horší zákony

EET zvládneme, budou horší zákony

Root.cz: Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

Měšec.cz: Přejete si číslo účtu na přání?

Přejete si číslo účtu na přání?

Vitalia.cz: Manželka je bio, ale na sex moc není

Manželka je bio, ale na sex moc není

Měšec.cz: Finančním poradcům hrozí vracení provizí

Finančním poradcům hrozí vracení provizí

Podnikatel.cz: Prodává přes internet. Kdy platí zdravotko?

Prodává přes internet. Kdy platí zdravotko?

Vitalia.cz: 9 největších mýtů o mase

9 největších mýtů o mase

Vitalia.cz: Fotorecept: Jak nezkazit nadýchanou omeletu

Fotorecept: Jak nezkazit nadýchanou omeletu