Zaměstnanci nejvíce touží po 14. platech

Ve spokojenosti zaměstnanců s prací hrajou hlavní roli také zaměstnanecké benefity. Jak vyplývá z průzkumu GfK Czech, největším lákadlem pro zaměstnance je 14. plat, který by rádo obdrželo 41,7 % lidí, jenž jsou v současné době zaměstnání na plný pracovní úvazek.

Zaměstnavatelé však nejčastěji svým zaměstnancům dávají jako benefit stravenky. Pobírá je 38,5 % Čechů. Druhým nejvíce nabízeným benefitem je týden placeného volna navíc. Pět týdnů dovolené čerpá 31,3 % respondentů. Dny volna jsou také jedním z nejžádanějších benefitů, potvrzuje Jitka Tejnorová, partnerka společnosti DMC management consulting zaměřené na řízení lidských zdrojů.

Zaměstnavatelé platí svým zaměstnancům ve 24,1 % případů také penzijní připojištění. 20,3 % zaměstnaných má možnost využívat závodní stravování. Přitom, pokud by si zaměstnanec měl určit sám, jaké benefity získá, závodní stravování by chtělo pouze 5,8 % lidí.

Nejvíce lidé touží po penězích, za které si pak mohou pořídit, co opravdu potřebují, nebo chtějí. 41,7 % Čechů by proto nejvíce chtělo mít čtrnáctý plat a jen o něco méně lidí (37,3 %) by uvítalo třináctý plat, uvedla Sherin Dalíková, manažerka komunikace a marketingu GfK Czech.

1 názor Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 24. 2. 2011 12:59

Poradna – pokud si nevíte rady

Další poradny Nové téma

Školení Google Analytics pro pokročilé

  •  
    Jak využít nové funkce Google Analytics
  • Vyhodnocování pomocí Multichannel funnels
  • Neopakujte chyby při vyhodnocování dat.

Informace o školení Google Analytics »

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+