Pro české zaměstnavatele nehraje flexibilní pracovní síla klíčovou roli

Flexibilní pracovní síla nehraje v personální strategii českých firem klíčovou roli. Hlavní důvody pro její využívání tvoří pro tuzemské firmy sezónní práce. Vyplynulo to z průzkumu společnosti Manpower, která v říjnu oslovila se svými otázkami 750 zaměstnavatelů.

Většina respondentů (80,5 %) uvedlo, že nepovažuje flexibilní pracovní sílu za klíčovou ve své personální strategii. Podobně je na tom Německo a Francii. Naopak například v Maďarsku, Jižní Africe, Rumunsku či Španělsku na stejnou otázku odpovědělo negativně jen kolem třetiny dotázaných.

Podle odborníků by strategický přístup k užívání flexibilní pracovní síly mohl pomoci zaměstnavatelům dosáhnout větší efektivity a úspory nákladů. Po zkušenosti s krizí bude flexibilní pracovní síla hrát mnohem důležitější roli v personální strategii, tak jak je tomu v zemích západní Evropy a především Ameriky. Podle našich zjištění je patrné, že společnosti by mohly dělat mnohem více pro to, aby jejich flexibilní pracovníci pracovali mnohem efektivněji, dodala Jaroslava Rezlerová, generální ředitelka Manpower ČR a SK.

Poradna – pokud si nevíte rady

Další poradny Nové téma

Školení: Jak nastavit firemní značku a řídit ji v onlinu

  •  
    Jak si nastavit značku sami
  • Jak značku na internetu řídit
  • Jak značku dostat lidem pod kůži

Detailní informace o školení Jak nastavit firemní značku a řídit ji v onlinu »

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+