Hlavní navigace
Už zbývá jen pro podání daňového přiznání. Vyřešte je s našimi chytrými formuláři a tipy na slevy.

Zbavte nás mlčenlivosti, žádá finanční správa majitele e-shopu LevneElektro.cz

Daniel Morávek

Podle majitelů může za problémy e-shopu LevneElektro.cz řízený zásah finanční správy. Ta to ale odmítá a žádá zproštění mlčenlivosti, aby mohla kauzu vysvětlit.

Finanční správa opětovně vyzývá majitele e-shopu LevneElektro.cz Petra Václava, aby ji zbavil mlčenlivosti. Podle finanční správy se kvůli mlčenlivosti nemůže bránit a k celé problematice se podrobně a kvalifikovaně vyjádřit.

Čtěte také: Ručení za podvody na DPH? Chybí osvěta. Příkladem je eshop LevneElektro.cz

Zbavte nás mlčenlivosti, žádá finanční správa

Finanční správa již podruhé vyzvala představitele firmy Elektra PV, která provozovala e-shop LevneElektro.cz, aby ji v zájmu férové diskuze zprostil mlčenlivosti. Úřadům se nelíbí mediální vyjádření provozovatele Petra Václava. Podle majitelů e-shopu totiž může za krach online obchodu „řízený zásah Finanční správy České Budějovice“. Důvodem pro toto pozastavení je účast společnosti v obchodním řetězci firem, kterými byla podvedena a za jejichž protiprávní jednání při (ne)odvodu DPH nese díky přenesené daňové povinnosti odpovědnost. Tento problém se s největší pravděpodobností dotýká, či dotkne i dalších subjektů na českém e-commerce a elektro retail trhu, komentoval Václav.

Čtěte také na Lupa.cz: Mohou si za to sami. Úředníci se brání nařčení v kauze LevnéElektro

Content 2017 - tip Creative Dock

To však finanční správa odmítá a tvrdí, že Václavovy mediální výstupy mají za cíl zdiskreditovat a zpochybnit činnost správce daně. Vyjadřujeme politování, že na místo přijetí zodpovědnosti za svá závažná tvrzení a umožnění Finanční správě, aby se bránila, naopak majitel firmy Petr Václav nadále pokračuje v bezprecedentním mediálním útoku. Takže zatímco Finanční správa musí s ohledem na mlčenlivost snášet hrubá obvinění, druhá strana může doslova chrlit jedno obvinění za druhým, aniž by bylo možné tento monolog proměnit v dialog a umožnit veřejnosti udělat si objektivní obrázek o skutečné situaci, uvedla finanční správa v prohlášení.

V prohlášení proto finanční správa apeluje na jednatele společnosti, aby ji u místně příslušného správce daně zprostil v potřebném rozsahu mlčenlivosti. Domníváme se totiž, že případné nezbavení mlčenlivosti zásadním způsobem zpochybňuje deklarovanou neposkvrněnost a ublíženost, kterou se firma v médiích prezentuje a věříme, že veřejnost v rámci objektivity bude zajímat, zda firma na opakovanou výzvu Finanční správy přistoupí a pokud ne tak proč, uzavřela finanční správa.

Našli jste v článku chybu?
29. 6. 2016 9:59
P2010 (neregistrovaný)

Presne tak. Coz jen potvrzuje, ze moc jisti si nejsou. Ostatne ten duvod, az se jej jednou dozvime, bude jiste zajimavy.

To bude same "mohli vedet", "nemeli delat", "meli predpokladat" ...

28. 6. 2016 21:01
JTK (neregistrovaný)

Nechápu, proč se FS otírá o "fér" jednání, když sama nic takového neumožňuje. Každý je u finančáku apriori vinen a musí na své náklady prokazovat svou nevinnost úřednímu joudovi, který by se sám ani neuživil a nikde jinde ho nezaměstnali.