Zemědělci dají za testování na BSE méně peněz

Podnikatelé v oblasti zemědělství ušetří na testech dobytka na BSE. Stálý výbor pro potravinový řetězec a zdraví zvířat v Bruselu schválil zvýšení věku skotu pro vyšetřování na BSE v České republice, Slovensku a v Polsku. Dosud musel v těchto zemích podstoupit testy skot ve věku 30, respektive 24 měsíců u poražených mimo jatka. Od července ale bude věková hranice pro vyšetření více než dvojnásobná. 

V České republice bylo zatím nutné testovat na BSE dobytek, když dosáhl věku 30, respektive 24 měsíců u poražených mimo jatka.  Ve většině zemí Evropské unie přitom platí povinnost testovat skot starší 48 měsíců a od 1. července se to posune na 72 měsíců, respektive 48 měsíců u nutně poražených zvířat. Teď se nám podařilo prosadit v Bruselu to samé i pro Českou republiku, pochválil práci svého resortu ministr zemědělství Ivan Fuksa. Zvýšení věku testovaného dobytka bude znamenat hlavně úspory.

Jen pro stát bude tato změna znamenat roční úsporu ve výši zhruba 80 milionů korun. Zpracovatelé ušetří 60 milionů na poplatcích za veterinární prohlídku. 

Poradna – pokud si nevíte rady

Další poradny Nové téma

Školení: Online Public Relations aneb PR sociálního věku

  •  
    Jak se liší digitální PR oproti klasickému PR.
  • Jak tvořit tiskové zprávy.
  • Jak monitorovat a vyhodnocovat PR.

Detailní informace o školení s Danem Dočekalem »

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+