Hlavní navigace

Změna MailChimpu na jiný mailingový systém není sranda, vyjde nás na statisíce

 Autor: Shutterstock.com, podle licence: Rights Managed
Milan Polák

Rozhodli jsme se, že MailChimp už nám nestačí. Přechod na jiný systém ale bude se všemi změnami, procesy atd. postupně stát až několik stovek tisíc korun.

Nedávno jsem si dával na papír, co jsme v Different.cz zvládli v roce 2015, a pak se rovnou rozhodl, že si asi o kousek zvedneme naše cíle pro další období. Rok 2015 byl u nás rokem velkých investic, za které jsme ale opravdu rádi. 
Co se nám v roce 2015 povedlo a jak v daných segmentech budeme pokračovat v roce 2016?

Přechod na nový systém a e-shop na míru

Největší změna a investice v řádu nemalých stovek tisíc, která byla pro Different.cz zásadním okamžikem loňského roku. S naší velikostí už to bylo nevyhnutelné, a tak jsme dlouze vybírali dodavatele. Nakonec se nám podařilo vytvořit e-shop, se kterým jsme opravdu spokojeni. Desítky nových funkcí, kterými jsme se inspirovali ve světě nebo si je sami vymysleli a vyladili tak, aby byly co nejlépe použitelné a funkční pro naše zákazníky.

Každý přechod na nový systém je samozřejmě složitý z hlediska přenosu všech dat, ladění detailů, které vás při vymýšlení ani nenapadnou, ale také třeba z hlediska toho, že se celá firma s novým systémem musí naučit. I vylepšení se totiž může stát problémem, když ho daný pracovník nepochopí správně. A tak na rychlé víkendové inventury bude celá firma vzpomínat s úsměvem na rtech.

Zrušili jsme Uloženku

Přidali jsme Českou poštu a Uloženku. Uloženku jsme pak z důvodu velkého množství nevyzvedávaných zásilek před Vánoci ukončili. Českou poštu si víceméně vyžádali naši zákazníci, a tak jsme ji přidali k PPL. Jak si vedly společnosti v předvánočním období, jsem shrnul v minulém článku.

K přidání nového přepravce jsme také zavedli nový systém pro expedici balíků tak, aby člověk v přepravě prostě vytiskl štítek u každé objednávky a nemusel se zabývat složitými exporty a importy štítků do systémů přepravců. A nutno říci, že bez úpravy tohoto procesu bychom Vánoce nejspíše nezvládli. Takže to bylo opravdu za pět minut dvanáct.

MailChimp nám přestal stačit

Rok 2015 jsme ještě přežili na MailChimpu. Nicméně víme, že přechod na jiný systém je nevyhnutelný, a tak jsme před pár dny podepsali smlouvu na postupný půlroční přesun všech našich mailingových aktivit na SilverPop.

Víme, že tento přechod bude se všemi změnami, procesy atd. postupně stát dalších pár stovek tisíc. Ale věříme, že je to dobrý krok k posunu našeho e-shopu o další stupínek výš. Detaily k tomuto tématu si nechám na další článek, protože jen rozhodování, zda už se ke změně odvážit, byl proces na několik týdnů…

Nové sklady na obzoru

Už minulý rok v červnu jsem hlásal, že se zase nevejdeme. A to jsme se stěhovali v dubnu. Teď už vím, že další stěhování prostě musí být do naddimenzovaných prostor, protože řešit stále problémy s místem, je zbytečná brzda a nechtěný „vopruz“. Nové prostory už se nám rýsují, ale nechceme celou věc zakřiknout, a tak o tom také až příště.

Vzhůru do světa

Chceme v e-shopu stále prodávat originální a zajímavé světové módní a designové značky, a tak nechceme náš růst nutně směřovat tak, že se začneme profilovat obyčejnými brandy, které by nás samotné nebavily. Ač vím, že to říká každý, tak si opravdu myslím, že v tom jsme výjimeční. V tom, že milujeme kousky, které prodáváme, a milujeme to, co děláme. Proto vidíme růst Differentu v dalších zemích Evropy.

V tom je online byznys kouzelný, že nemá úplně dané hranice. Konečně jsme tak spustili slovenskou verzi našeho e-shopu tak, aby i naši zákazníci ze Slovenska našim popiskům rozuměli, viděli ceny ve své měně a cítili se na webu jako doma. Platformu e-shopu teď máme připravenou na vstup do dalších zemí, a tak Slovensko beru jako skvělou první vlaštovku.

Po Silvestru jsem měl představu, že v březnu už u nás v kancelářích bude sedět sympatická Rumunka nebo usměvavá Maďarka, ale zatím tomu tak není. Tak pokud někoho takového v Plzni znáte, sem s ním! Věřím ale, že během pár měsíců ty správné, usměvavé a šikovné lidi najdeme a začneme dělat trochu different i další země Evropy.

Našli jste v článku chybu?

10. 3. 2016 16:32

Milan Polak (neregistrovaný)

Moc děkuji za pomoc. Hned tam jdeme napsat ;)

8. 3. 2016 8:16

Cristina Muntean (neregistrovaný)

Dobrý den, zrovna jsem dočetla článek a, pokud hledáte kvalitní lidi z Rumunska, i žijící v Plzni, doporučuji Facebook skupinu Rumuni v Česku nebo Rumuni v Praze (Romani in Cehia, Romani la Praga). Spousta lidí mění ted práci a věřím, že najdete vhodného člověka. Pokud ne, tak napište, pokud mohu pomocí, tak ráda.

Měšec.cz: Europlatby: někde bez poplatku, jinde i 350 Kč

Europlatby: někde bez poplatku, jinde i 350 Kč

DigiZone.cz: Perspektivy TV v roce 1939 podle časopisu Life

Perspektivy TV v roce 1939 podle časopisu Life

Root.cz: Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

DigiZone.cz: Velká cena v Abú Dhabí: 131 ti­síc diváků

Velká cena v Abú Dhabí: 131 ti­síc diváků

Měšec.cz: Jak vymáhat výživné zadarmo?

Jak vymáhat výživné zadarmo?

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Vitalia.cz: Formičky naší babičky: Jak se zbavit rzi

Formičky naší babičky: Jak se zbavit rzi

Měšec.cz: Komu musí od ledna zvýšit mzdu?

Komu musí od ledna zvýšit mzdu?

Podnikatel.cz: Udávání kvůli EET začalo

Udávání kvůli EET začalo

Root.cz: 250 Mbit/s po telefonní lince, když máte štěstí

250 Mbit/s po telefonní lince, když máte štěstí

Měšec.cz: Jak levně odeslat balík přímo z domu?

Jak levně odeslat balík přímo z domu?

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

DigiZone.cz: Flix TV: dva set-top boxy za korunu

Flix TV: dva set-top boxy za korunu

Vitalia.cz: Típněte to! Kde všude si už nezakouříte?

Típněte to! Kde všude si už nezakouříte?

DigiZone.cz: „Black Friday 2016“: závěrečné zhodnocení

„Black Friday 2016“: závěrečné zhodnocení

Vitalia.cz: 9 největších mýtů o mase

9 největších mýtů o mase

Lupa.cz: Proč Stream netočí jen Kancelář Blaník?

Proč Stream netočí jen Kancelář Blaník?

Podnikatel.cz: Zařízení pro EET zbytečně, vrátí vám peníze

Zařízení pro EET zbytečně, vrátí vám peníze

Vitalia.cz: Cena stejného léku se liší i o tisíce

Cena stejného léku se liší i o tisíce

120na80.cz: Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují