Hlavní navigace
Už zbývá jen pro podání daňového přiznání. Vyřešte je s našimi chytrými formuláři a tipy na slevy.

Zóny placeného stání bude možná řešit soud

Parkovací zóny související s placeným stáním pro nerezidenty, které po Praze 1 zavedly také městské části Praha 2, 3 a 7, donutily některé řemeslnické firmy zdražit. Svoje zvýšené náklady za parkování tak přenášejí na zákazníka, píše server Novinky.cz.

Rozšíření placeného parkování umožnilo nařízení magistrátu, o jehož zrušení bude u Ústavního soudu usilovat ČSSD, informuje dále server. Opoziční strana považuje zóny za nesystémové opatření, které je v rozporu s veřejným zájmem a proto je protiprávní. ČSSD upozorňuje například na Vídeň, kde vznikla nejprve placená parkoviště a až následně rezidentní stání.

Podle zkušeností redaktorky business serveru Podnikatel.cz z Prahy 2 si placené zóny pochvalují rezidenti, ne tak návštěvníci Prahy 2. Ti, co nemohou v Praze 2 zaparkovat, podobně upozorňují na zkušenosti ze zahraničí, kde omezení parkování předcházelo vybudování parkovišť, kde lze pohodlně parkovat za rozumné denní taxy. Příklad podnikatele, který sice v místech zóny placeného parkování vlastní několik bytových jednotek, ale trvalé bydliště má jinde, proto nemá nárok na rezidentní kartu, zase ukazuje, že systém má mezery. Negativní zkušenosti mají ale i obyvatelé Prahy 7, kde často není možné zaparkovat ani s rezidentní parkovací kartou.

Našli jste v článku chybu?
25. 8. 2011 19:10
Formik (neregistrovaný)
Petr Forman, Velmi malý podnikatel - skoro žebrák, Praha 7 - Holešovice Arogance a fašizmus se strany Městské policie Praha 7 - Holešovice - podpořený pány Bémem a Janouškem, na které se doufám už pořádně horká voda vaří, nás snad konečně jednou přivede všechny do ulic a nebude to žádná sametová revoluce ale čistá defenestrace protože tyto svině si nic jiného nezaslouží. Jakým právem nás takto budou šikanovat. Mám 6 let malou firmu v Holešovicích a nevidím jediný důvod platit za naprosto nehoráz…