Hlavní navigace
Už zbývá jen pro podání daňového přiznání. Vyřešte je s našimi chytrými formuláři a tipy na slevy.

Zrušení slevy pro pracující důchodce bylo protiústavní, za rok 2014 půjde využít

Autor: 258398
Daniel Morávek

Pracujícím důchodcům se vrací základní sleva dani. Budou ji moci opět využít už za rok 2014. Dnes o tom rozhodl ústavní soud.

Zrušení základní slevy pro pracující důchodce bylo protiústavní, rozhodl o tom dnes ústavní soud. Všichni pracující senioři tak budou moci slevu za rok 2014 uplatnit. S ohledem na to mohou uplatnit slevu na dani za zdaňovací období roku 2014 všichni pracující důchodci bez ohledu na to, zda byli či nebyli k 1. lednu roku 2014 pobírateli starobního důchodu,  potvrdil Ivo Pospíšil, generální sekretář Ústavního soudu ČR. Vzhledem k tomu, že nález ruší příslušná opatření k dnešnímu dni, nároku pracujících důchodů na slevu za rok 2013 se podle všeho netýká.

Podrobnosti přineseme v zítřejším článku.

Našli jste v článku chybu?
2. 9. 2014 11:39
Janka (neregistrovaný)

Chci se zeptat, proč pracující důchodci nedostanou vrácenou slevu na dani za rok 2013. Ústavní soud zjistil, že to bylo protiústavní, ale bohužel platit bude až od roku 2O14 Tak co je to za soud?Tak samo , jak p.Kalousek řekl,bude jen rok se platit 1OO Kč na povodně. Kam šly ty peníze? Aby to bylo neprůstřelné, tak se to dalo dohromady s daní... Takže, jedině zažádat soud , aby rozhodl. Soud přece nemůže rozhodnout v nevoli, když tak rozhodl, že to bylo protiústavní.

4. 8. 2014 13:14
Vladan (neregistrovaný)

Zajímalo by mě,kde a jak zažádat zpětné vyplacení slevy na dani za rok 2014