Daně a účetnictví

Kalousek chce odklad #EET o dva roky. Jen předvolební tah, tvrdí obchodníci

Na stůl vlády přistál nový návrh zákona, který chce odložit elektronickou evidenci tržeb o dva roky. Je z pera Miroslava Kalouska a Martina Plíška z TOP 09.

Přípravy na #EET už neodkládejte. Zbývající dva měsíce už by nemusely stačit

Řada provozovatelů restaurací a ubytovacích zařízení ještě není připravena na spuštění elektronické evidence tržeb. Je přitom nejvyšší čas.

Postihne vás u #EET výpadek internetu či porucha pokladny? Chystejte si důkazy

V případě poruchy pokladního zařízení nebo výpadku internetu vám může finanční úřad odpustit pokutu za nesplnění povinností v rámci EET. Bude ale chtít důkazy.

Jaké údaje budete muset posílat v rámci #EET? Známe podrobnosti o struktuře

Podnikatelé musí v rámci EET zasílat finančnímu úřadu řadu údajů o uskutečněné transakci. Známe podrobnosti ke každému údaji, který se bude posílat.

Podívejte se, jak to vypadalo na dosavadní největší konferenci k #EET

Několik desítek poskytovatelů pokladních řešení a až tisíc účastníků se sešlo na doposud největší konferenci a veletrhu k EET. (FOTOGALERIE)

Hospodářská komora otestuje pokladní systémy pro #EET a dá jim štempl

Hospodářská komora chce ulehčit výběr podnikatelům s technickým řešením pro evidenci tržeb. Proto vybrané zařízení otestuje.

Budou účetní programy připraveny na spuštění #EET?

Elektronická evidence tržeb klepe na dveře. Řada podnikatelů by měla vystačit se stávajícím účetním programem. Jiné čekají nemalé výdaje.

Poradna Daně a účetnictví

Další poradny Nové téma

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+