Daňové přiznání

Podat daňové přiznání je povinnost občana (fyzické osoby) či právnické osoby vůči státu, kdy občan přiznává příjmy podléhající dani vyměřené státem. Je zde vyčíslena daň a případně ji srovnání se zaplacenými zálohami daně.

Pokud vznikne nedoplatek daně, musí být finančnímu úřadu doplacen, v případě přeplatku jsou peníze vráceny nebo započteny do dalšího období. Daňové přiznání se vztahuje vždy k určitému časovému období, nejčastěji ke kalendářnímu roku a k určité dani vyměřené státem. 

Články

Tisíce podnikatelů dostaly pokutu 2000 Kč, neučinily totiž podání elektronicky

Zatímco v roce 2015 udělily úřady pokutu za nedodržení elektronické formy podání v několika stovkách případů, letos se počet sankcí zvýšil o jeden řád.

Elektronické podání Čechům nevoní, přiznání podalo online 13 % fyzických osob

Ačkoli se finanční správa snaží, aby co nejvíce podání šlo elektronickou cestou, Češi zůstávají věrní papíru. Jen 13 % fyzických osob podalo přiznání online.

Udělali jste chybu v přiznání nebo v přehledech? Poradíme vám, jak ji napravit

Zjistili jste, že jste udělali chybu v přiznání nebo v přehledech? Přichystali jsme souhrn, jak své pochybení máte napravit.

Přehled pro zdravotní pojišťovnu. Vypočítá případný nedoplatek automaticky sám

Stahujte zdarma Přehled pro Všeobecnou zdravotní pojišťovnu. Sám vyplní a vypočítá jednotlivé položky. Přehled musíte odevzdat nejpozději do 2. května.

Interaktivní daňová kalkulačka zkontroluje váš výpočet v daňovém přiznání

V pátek 1. dubna vyprší termín pro podání daňového přiznání pro OSVČ bez daňového poradce. Zkontrolujte si své výpočty v interaktivní daňové kalkulačce.

Děláte daňové přiznání na poslední chvíli? Vyzkoušejte interaktivní formulář

Interaktivní formulář pro daň z příjmů fyzických osob za vás sám vyplní jednotlivá políčka v daňovém přiznání a zároveň připraví export pro ČSSZ i pojišťovnu.

Připravili jsme last – minute rozcestník, jak na daňové přiznání za rok 2015

Přečtěte si, kdo všechno musí přiznání podat a jakým způsobem, přehled slev, nezdanitelných částek a výdajových paušálů a také to, dokdy a jak daň zaplatit.

Firma neměla v roce 2015 žádné výnosy ani náklady, musí podat přiznání?

Máte firmu a v loňském roce jste neměli žádné výnosy ani náklady? I tak musíte podat daňové přiznání, a to dokonce elektronicky.

Doplácíte na daních? Dejte pozor hlavně na čísla účtů a variabilní symbol

Přestože se čísla účtů finančních úřadů měnila již před několika lety, tisíce plateb stále chodí na staré účty. Přečtěte si, na co vše si dát při placení pozor.

Podání daňového přiznání zaměstnancem na poslední chvíli

Kdo dosud nepodal daňové přiznání, má nejvyšší čas. Zde je souhrn užitečných informací k podání přiznání pro zaměstnance s povinností podat daňové přiznání.
Archiv článků s nálepkou Daňové přiznání

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+