Už jen dní zbývá na podání přiznání k dani z příjmů. Poradíme vám, jak na to!

Důchod

Články

Mladí studenti sází vše na jedinou kartu, ve svém byznysu cílí na seniory

Studenti většinou mívají úplně jiné zájmy, než je rozvoj webu pro seniory. Jsou ale i tací, kteří v tom cítí velký potenciál a plánují rozjet fungující firmu.

Příští rok bude pro důchodce o více jak dvě stovky bohatší

Od roku 2015 se penze zvýší až o 205 korun. A růst by měly jako před rokem 2012. O inflaci a o třetinu růstu reálných mezd. Shodla se vláda.

Firmy a soukromé spisovny budou muset zajistit úschovu dokladů

Mzdové a důchodové listy zaměstnanců budou firmy muset uchovávat i po ukončení svého provozu, respektive zajistit další úschovu těchto dokladů. Víme proč.

Senioři si budou moc o svátcích vyhodit z kopýtka

Důchodci mají důvod k radosti. Svátky v tomto roce budou moc užít s napěchovanými peněženkami. Důchod dostanou o den nebo dva dříve.

Evidenční listy budou muset firmy uchovávat i po svém zániku

Připravuje se nový zákon, který firmy zatíží archivací a administrativou. A to dokonce i ty, které s podnikáním skončí. Uleví se ale všem zaměstnancům.

Týká se vás v tomto roce starobní důchod? Víme, jak o něj zažádat

Důchodový věk a potřebná doba pojištění. Kritéria, která jsou nutná pro odchod do starobního důchodu. Poradíme, co je třeba, pokud se o něj chystáte zažádat.

Živnostníci z II. důchodového pilíře musí podat i pojistné přiznání

Někteří lidé letos půjdou na finanční úřad s papíry navíc. Pokud jsou účastníky druhého pilíře důchodového systému, musí podat takzvané pojistné přiznání.

Velká část zaměstnaných důchodců letos povinně podává daňové přiznání

Nejeden pracující důchodce, který si řádně neuplatnil základní slevu na dani, si neuvědomil, že má povinnost podat daňové přiznání. Jinak hrozí pokuta.

Penzisté si polepší, do rozpočtu jim přibudou skoro 3 stovky

Nová vláda myslí na důchodce. Jejich měsíční rozpočet by se měl navýšit o 270 korun. Tratit budou ale naopak živnostníci.

Na teplou zimu žehrají i internetoví obchodníci

Přinášíme další krátké zprávy z byznysu. Tentokrát o propadech v příjmu obchodníků se zimním sporotvním vybavením nebo o důchodcích s exekucemi.
Archiv článků s nálepkou Důchod

reklama

Prohledat Podnikatel.cz

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+