Ušetřete
Už jen dní zbývá na podání přiznání k dani z příjmů. Poradíme vám, jak na to!

Důchod

Články

Kdo nevychovává děti, připlatí si na důchodovém pojištění. Týká se to i OSVČ

Kdo se aktuálně stará o dvě a více nezaopatřené dětí, má ušetřit na sociálním pojištění. Kdo o žádné, má si naopak připlatit. Navrhuje to důchodová komise.

Šlamastika kolem druhého pilíře nekončí. Může za to zákon

Zrušení druhého pilíře klepe na dveře. Čtěte, jakým způsobem, ale hlavně k čemu musí před jeho zrušením nezbytně dojít. Je připravena novela zákona.

„Sypat“ další peníze do zdravotnictví se nebude. MF odmítá navýšit odvody státu

Ministerstvo financí odmítá navýšení plateb za státní pojištěnce. České zdravotnictví podle něj rozhodně není podfinancované. Chce se zaměřit na výdaje.

ČSSZ nově nabízí údaje o dobách pojištění online

Vaši zaměstnanci snadněji zjistí, zda jste nezanedbali jejich pojištění na důchod. U ČSSZ mohou online zkontrolovat správnost jejich doby důchodového pojištění.

Penzistům se od ledna zvýší důchody. O kolik si polepší?

Rok 2015 přinese seniorům vyšší důchody. Týká se to také příplatků k důchodům. Navýšenou penzi budou mít na účtech už v lednu.

Někteří pracující důchodci budou v roce 2015 danit svůj důchod

Od roku 2015 se zvyšuje částka pro osvobození důchodu a současně končí neomezená možnost přivýdělku bez jeho zdanění. Ale co v letech 2013 a 2014?

Po tvrdém podnikání klidná penze z naspořeného v II. pilíři? Teď už jen utopie

Vláda rozhodla o zrušení druhého pilíře důchodové reformy. Stát by se tak mělo v roce 2016. Vložené peníze dostanou lidé zpátky.

Sleva u pracujících důchodců za rok 2013 z pohledu zaměstnavatele

Musí zaměstnavatelé opětovně provést roční zúčtování za rok 2013 a projeví se změna i v dodatečném vyúčtování za loňský rok? A co když mezi tím důchodce zemřel?

Čtěte, jakým způsobem mohou zpětně důchodci uplatnit slevu na dani za rok 2013

Podnikající a pracující důchodci mohou uplatnit slevu na dani i za rok 2013. Připravili jsme shrnutí, jakým způsobem tak musí učinit.

Vracení slevy na dani pracujícím důchodcům ještě vůbec není jisté

Ačkoli Ústavní soud nedávno rozhodl, že jedna pracující důchodkyně má nárok na vrácení slevy na dani, dalších 80 000 pracujících důchodců je stále v nejistotě.
Archiv článků s nálepkou Důchod

reklama

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+