Ušetřete
Už jen dní zbývá na podání přiznání k dani z příjmů. Poradíme vám, jak na to!

Důchod

Články

ČSSZ nově nabízí údaje o dobách pojištění online

Vaši zaměstnanci snadněji zjistí, zda jste nezanedbali jejich pojištění na důchod. U ČSSZ mohou online zkontrolovat správnost jejich doby důchodového pojištění.

Penzistům se od ledna zvýší důchody. O kolik si polepší?

Rok 2015 přinese seniorům vyšší důchody. Týká se to také příplatků k důchodům. Navýšenou penzi budou mít na účtech už v lednu.

Někteří pracující důchodci budou v roce 2015 danit svůj důchod

Od roku 2015 se zvyšuje částka pro osvobození důchodu a současně končí neomezená možnost přivýdělku bez jeho zdanění. Ale co v letech 2013 a 2014?

Po tvrdém podnikání klidná penze z naspořeného v II. pilíři? Teď už jen utopie

Vláda rozhodla o zrušení druhého pilíře důchodové reformy. Stát by se tak mělo v roce 2016. Vložené peníze dostanou lidé zpátky.

Sleva u pracujících důchodců za rok 2013 z pohledu zaměstnavatele

Musí zaměstnavatelé opětovně provést roční zúčtování za rok 2013 a projeví se změna i v dodatečném vyúčtování za loňský rok? A co když mezi tím důchodce zemřel?

Čtěte, jakým způsobem mohou zpětně důchodci uplatnit slevu na dani za rok 2013

Podnikající a pracující důchodci mohou uplatnit slevu na dani i za rok 2013. Připravili jsme shrnutí, jakým způsobem tak musí učinit.

Vracení slevy na dani pracujícím důchodcům ještě vůbec není jisté

Ačkoli Ústavní soud nedávno rozhodl, že jedna pracující důchodkyně má nárok na vrácení slevy na dani, dalších 80 000 pracujících důchodců je stále v nejistotě.

Nárok na vyplácení důchodů budeme mít jen 19 až 21 let, navrhuje ministerstvo

Důchod v České republice by měl trvat 19 až 21 let. S návrhem přichází ministerstvo práce a sociálních věcí. Revidovat penze chce každých pět let.

Slevu pracujícím důchodcům s nepodepsaným prohlášením od srpna nebo až od září?

Konec diskuzí k pojmům podepsané – nepodepsané prohlášení. Generální finanční správa upřesnila pro server Podnikatel.cz prohlášení k uznávání slev důchodcům.

Pracujícím důchodcům se vrátila sleva na dani. Co teď mají dělat zaměstnavatelé?

Od roku 2014 se pracujícím seniorům vrací sleva na dani. Nález ústavního soudu, který to určil, se dotkne i zaměstnavatelů. Čtěte, jak mají postupovat.
Archiv článků s nálepkou Důchod

reklama

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+