Nové zákony 2013

Články

Zákoník práce byl novelizován. Dohody o provedení práce se mění

Novela zákoníku práce upravila od října problematiku dohod o provedení práce, poskytování kapesného na pracovních cestách i odškodňování úrazů.

Co je to profesní asociace a v čem může podnikateli pomoci? Zjistili jsme

Profesní asociace zaštiťují obor jako celek. Je na jednotlivých firmách, jak dokážou s členstvím v nich pracovat. Může pomoci rozvoji sektoru i jich samotných.

Problémem nejsou daně samotné, ale změny kolem nich

Placení vysokých daní vůbec není největší překážkou v rozvoji českých firem. Většina se jich shoduje na tom, že problém je hlavně přílišné zavádění novinek.

Zrušení sKaret se kupodivu dotkne i zaměstnavatelů

Karty sociálních systémů definitivně končí. Čtěte o dalším postupu, dopadech jejich zrušení na příjemce dávek a v konečném důsledku i na zaměstnavatele.

Průzkum: Přesvědčit živnostníky o výhodách e-komunikace nebude snadné

Čtěnáři serveru Podnikatel.cz vítají odklad povinné e-komunikace s Českou správou sociálního zabezpečení. Podaří se je během roku přesvědčit o jejích výhodách?

Podnikatelé nereagují na blížící se zákaz anonymních akcií

Zbývají už jen čtyři měsíce na převod anonymních akcií. Podnikatelé s tím ale otálejí nebo podnikají zcela jiné kroky. Více o tom v krátkých zprávách z byznysu.

Církve chtějí zpět majetek. Jaké ale budou hospodářky?

Církve chtějí zpátky svůj majetek. Budou s ním ale umět hospodařit? Snažili jsme se najít případy, kdy se církevní firmě daří. A našli jsme.

Chystá se výrazné snížení daně podporou vzdělávání. Zjistili jsme přesná čísla

Zcela nové podmínky poskytování praxe na pracovišti přináší novela zákona o daních z příjmů. Čtěte o nových odpočtech na majetek i paušálech na studenty.

Že už neplatíme za recyklaci elektroodpadu? Omyl

Od 13. srpna už při nákupu elekrozařízení nenajdete na účtenkách částku, kterou platíme za likvidaci starého elektroodpadu. Přitom ji stále platíme. Co se děje?

Rok 2013 přinesl podnikatelům záplavu legislativních změn. Neutopí se v nich?

Není snadné sledovat všechny právní předpisy a jejich novely. Přinášíme výčet některých z nich, účinných od roku 2013, včetně jejich možných změn do budoucna.
Archiv článků s nálepkou Nové zákony 2013

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+