Už jen dní zbývá na podání přiznání k dani z příjmů. Poradíme vám, jak na to!

Články v rubrice Obchod a marketing

FOTOGALERIE: Tyto výlohy zaujmou. Přinášíme letní inspiraci ze Saint-Tropez

Kuchyňské náčiní, ponožky, ubrousky a léty vyšisovaná dekorace. I tak ještě vypadají české výlohy. Je zbytečné a zcela nemoderní je plnit veškerým sortimentem.

Bojíte se Real Time Bidding? Tady je 9 nejčastějších mý­tů

RTB je prodej bannerové reklamy v aukci, která dokáže cílit v reálném čase na konkrétního uživatele. Inzerovat můžete např. jen v době, kdy se zhorší počasí.

Chystá se plošný zákaz kouření v restauracích a barech. Možná už od roku 2015

Hnutí ANO plánuje předložit novelu, která zakáže kouření ve všech restauracích a barech. Proti není ani nejsilnější vládní strana ČSSD.

Dobrý newsletter není otravný spam. Spíš milostné psaní

Posíláte svým zákazníkům pravidelně e-maily? Jak docílit toho, aby neskončily v koši nebo v antispamovém filtru?

Udělejte z popelky královnu prodeje. Posílejte SMS

Vyzkoušejte direct marketing pomocí SMS zpráv. Textová zpráva dokáže všechno, co jiné nástroje přímého marketingu. Ale nabízí také ještě něco navíc.

Většina letáků letí hned do koše. Je nutné takovou kampaň správně načasovat

Loni jsme dostali rekordní čtyři miliardy letáků. Většina z nich neměla vůbec žádný efekt. Nevyhazujte proto peníze oknem a letákovou kampaň správně načasujte.

Každého, kdo zaútočí na nejmenší podnikatele, svlékneme do trenek, říká Havlíček

Celá vláda ať zapomene na to, že se bude vozit po nejmenších podnikatelích, říká šéf Asociace malých a středních podniků ČR Karel Havlíček.

5 ukázkových příkladů, jak (ne)komunikovat na Facebooku se zákazníky

Facebook už patří mezi běžné komunikační kanály podnikatelů. Připravili jsme proto příklady správných a špatných odpovědí na připomínky zákazníků.

Aby se o vaší firmě vědělo, použijte reklamu. Ale správně

Reklama je jeden z mnoha způsobů jak propagovat firmu. Při výběru ale používejte selský rozum. Radíme, jak vybrat ten správný inzerát nebo banner.

Švarcsystém je jedna velká marketingová mantra, říká Karel Havlíček

Švarcsystém je jedna velká mantra a nikdo dodnes nedopočítal, jak rozšířený švarcsystém je, říká šéf Asociace malých a středních podniků ČR Karel Havlíček.

Anonymní akcie končí. Možností, jak je můžete přeměnit, existuje několik

Ode dneška se nemohou majitelé anonymních akcií podílet na zisku či své akcie prodat. Existuje ale několik možností, jak anonymní akcie přeměnit.

Už dvě negativní recenze odvádí zákazníky. Jednejte proto okamžitě

Negativní reklama, taky reklama. Pokud jste malá firma nebo živnostník, na tohle rčení okamžitě zapomeňte. A zajímejte se o to, co se o vás říká a píše.

3 tipy, jak zviditelnit svoji firmu zadarmo

Ne vždy musíte platit za to, abyste byli vidět. Pokud při rozjezdu firmy nemáte peníze na marketing, zkuste aktivní a personalizovanou strategii.

Dát zákazníkovi bonus k nákupu můžete, ale už ho nikdy nesmíte chtít vrátit

Dárky přidané jako bonus zákazníkům za nákup se zpátky nevracejí. Někteří obchodníci to vyžadují, ale nejsou v právu. Na darování by měl být zákazník upozorněn.

Každý podnikatel na volné noze by měl blogovat. Vytváří si svou obchodní značku

Blogovat nebo publikovat na sítích pod přezdívkou je dnes už out. Podnikatel si může vytvořit vlastní osobní značku, podmínkou je vystupovat pod svým jménem.

7 častých mýtů, které panují okolo SEO pro e-shopy

Okolo SEO (optimalizace pro vyhledávače) panuje řada mýtů a polopravd. Zeptali jsme se proto odborníků, které nejčastější mýty o SEO pro e-shopy slýchají.

132 českých značek nabízí franšízu. Už jste si vybrali tu svou?

Češi se stále více zajímají o franšízové licence. A navíc je lákají především domácí firmy. Zahraniční giganty odstavili na druhou kolej.

Nejvíce na dani z příjmů zaplatila Česká spořitelna, Agrofert není ani v TOP 10

Česká spořitelna zaplatila v tuzemsku v loňském roce nejvíce peněz na dani z příjmů právnikých osob. Agrofert v TOP 10 poplatníků chybí.

Končí další televize, na konci června přestane vysílat TV Metropol

Vydavatelství Mladá fronta, majitel TV Metropol, dnes oznámilo, že ke konci letošního června ukončí její vysílání. Důvodem je nenaplnění obchodních očekávání.

Existují už chytré textilie, které vám změří třeba krevní tlak, říká Jiří Česal

Textilie mohou brzy nahradit třeba ocel na karosériích. Existují již i chytré textilie, říká Jiří Česal, šéf Asociace textilního-oděvního-kožedělného průmyslu.

Miliardové námluvy Apple s Beats Electronics mají trhlinu. Co se stalo?

Možná první miliardář v hip-hopu dr. Dre se chlubil dříve, než měl. Oznámil prodej společnosti Beats Applu ještě před oficiálním stvrzení dohody.

Kvalita se chválí sama. Jak ji ale prodat?

I dobrá firma se na trhu může ztratit jako pověstná kapka v moři. Pokud se nebude prezentovat, nepomohou jí ani sebekvalitnější služby. Jak na to?

Nejvyšší marže mají stánkaři, nejnižší naopak na pumpách

Průměrná marže maloobchodu se v posledních letech pohybuje okolo 23 až 24 %. Nejvyšší mají stánkaři, nejnižší naopak prodejci pohonných hmot.

Jak rychle dopravit zásilku? Jedině letecky

I v přepravování malých zásilek se začíná stále více prosazovat letecká přeprava. Ve velkých městech s hustým provozem se to vyplatí.

Víme, v jakých resortech se nejčastěji mění ministři a kde naopak nejméně

Zatímco na některých českých ministerstvech se vyměnilo 18 ministrů, jinde jimi prošlo jen 10. Čtěte náš velký souhrn o fluktuaci v jednotlivých resortech.

První pivovarnická skupina míří na pražskou burzu, očekává miliardu korun

Na pražské burze se chystá primární emise akcií první pivovarnické skupiny. Pivovary si od emise slibují více než miliardu korun.

Vláda dala požehnání, Amazon v Brně bude (snad)

Vláda otevřela cestu ke stavbě skladu firmy Amazon na brněnské Černovické terase. Teď je na tahu město Brno, které musí schválit změnu územního plánu.

Duben živnostníkům nepřál, zkrachovalo jich skoro dvakrát tolik co před rokem

Z pohledu bankrotů živnostníků patřil duben mezi nejhorší měsíce v posledních letech. Zkrachovalo jich o 82 % více než před rokem.

Ustát změnu cen konkurence, tvrdá zkouška každé firmy

Tlačí na vás konkurence s cenami? Pak je potřeba udržet si chladnou hlavu a nejprve zjistit všechny okolnosti. Platí známé rčení: Dvakrát měř, jednou řež.

Hoteliéři se bijí za kvalitu. Není totiž hvězda jako hvězda

Někteří hoteliéři si dávají hvězdičky podle vlastních obchodních strategií. Kvalita poskytovaných služeb u nich nehraje žádnou roli. Chybí totiž opora v zákoně.

Prohledat Podnikatel.cz

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+