Už jen dní zbývá na podání přiznání k dani z příjmů. Poradíme vám, jak na to!

Články v rubrice Obchod a marketing

Podívejte se, jak nově vypadá zakázané pomazánkové máslo

Název „pomazánkové máslo“ zmizí od 1. května v propadlišti dějin. Podívejte se, jak se tato tradiční česká pochoutka bude jmenovat a jak bude vypadat.

RegioJet a LEO Express prodlužují trasy, budou jezdit až do Košic

Jak RegioJet, tak LEO Express budou brzy jezdit až do Košic. Zatímco RegioJet už na Slovensku působí, pro LEO Express půjde o zahraniční premiéru.

Starožitník má krásné povolání. Dokáže se dnes ještě uživit?

Starožitník má pestrý pracovní život a setkává se i s různými lidmi. Jak vypadá takový běžný pracovní den starožitníka a dokáže tento obor být výdělečný?

Cimrman by opět zaplakal, Češi přihlašují jeden vynález za druhým

Kdyby se vloni pokusil patentovat své nápady Jára Cimrman, uspěl by asi stejně jako ve Smoljakově filmu. Češi totiž loni přihlašovali jeden vynález za druhým.

Přečtěte si a podívejte se, jak šel čas s Kofolou, oblí­benou českou limonádou

Kofola původně vznikla jako domácí alternativa ke Coca-Cole a Pepsi-Cole. Lidem ale tak zachutnala, že si ji kupují už přes padesát let.

Foodpanda bude nově řízena centrálně z Polska. Vzdává boj s DameJidlo.cz?

Ředitel české a slovenské pobočky Foodpanda končí, odjíždí do USA. Nově bude vedení obou poboček spadat pod polskou centrálu.

Kdy už tam budeme? Tahle otázka by teď nemusela znít tak často

Soukromý železniční dopravce posílá na trať nový typ vozu. Zavděk jej vezmou hlavně malí cestovatelé. K dispozici budou mít velké herní dětské kupé.

Podívejte se na prozatím nejprodávanější vozy letošního roku

Automobilovému průmyslu roste letos odbyt a rok 2014 by se mohl zařadit mezi rekordní. Podívejte se, které osobní vozy se zatím nejvíce prodávají.

Na dodatek smlouvy od RWE jen s lupou, bez ní nezjistíte, k čemu se zavazujete

Firma RWE vybízí své zákazníky, aby uzavřeli dodatek ke smlouvě. Samotný dodatek je však napsán tak malým písmem, že se to podle právníků neslučuje se zákonem.

Zapomeňte na „McDonaldy“, v Česku převládají tuzemské franšízy

Franšízy získávají v Česku na stále větší oblibě a jejich počet narůstá. Co se týče celkového množství franšízových konceptů, převládají u nás domácí systémy.

Soukromí železniční dopravci se mají brzy objevit i na dalších tratích v Česku

Pokud vyjde plán ministerstva dopravy, mohly by soukromé železniční společnosti vyjet i na dalších tratích. Aktuálně působí jen na lince Praha – Ostrava.

Podniká Andrej Babiš tím, že vlastní Agrofert? Zeptali jsme se právníků

Že Andrej Babiš vlastní Agrofert, není žádná novinka. Před týdnem se otevřela otázka, zda to znamená, že se nachází ve střetu zájmů. Zeptali jsme se právníků.

Podniká Babiš v současnosti, či jen spravuje svůj majetek? Koalice se o tom pře

Premiér Bohuslav Sobotka se domnívá, že by ministr financí Andrej Babiš měl přestat se svými podnikatelskými aktivitami. Ten ale oponuje, že už dávno nepodniká.

Kulturní a kreativní ekonomika. Když jedna plus jedna jsou tři

Málokdo věří, že by kultura mohla kromě potěšení nebo vzdělání přinést i zisky. Přitom z ní může profitovat mnoho oborů lidské činnosti. Zkuste počítat s námi.

Krize je pryč. Maloobchodníci startují své plány rozvoje

Česká republika je na 10. místě v hledáčku maloobchodníků pro expanzi. Největší zájem o nás mají řetězce s módou všech cenových skupin.

Pribináček letos slaví 60. narozeniny. Podívejte se, jak se měnil v průběhu času

Jen málokdo neochutnal českého Pribináčka, tvarohovo-smetanový dezert, který letos slaví 60. narozeniny. Podívejte se, jak se v průběhu let Pribináček změnil.

Marketing malých firem je hlavně o sebeurčení (KOMENTÁŘ)

Malé firmy se někdy zbytečně bojí marketingu. Spoléhají jen na osud a zájem zákazníků. Ten ale musí nějak vzbudit a udržet si ho. A to jde i docela levně.

Pozor na vykutálené dopisy, které v těchto dnech zaplavily poštovní schránky

Do schránek chodí v těchto dnech dopis, ve kterém se odesílatel snaží z lidí dostat peníze. Tvrdí, že má pro ně zapečetěný balík a chce za jeho doručení 500 Kč.

Vyhněte se dálnici D1. Cikcak provoz přinese komplikace

Mezi Prahou a Brnem dnes začíná nová fáze rekonstrukce dálnice D1. Předpokládá se, že uzavření celé poloviny dálnice způsobí velké dopravní komplikace.

HK ČR: Sankce vůči Rusku by stály 200 miliard korun a 50 tisíc pracovních míst

Sankce vůči Rusku by Česko mohly přijít draho. Hrozí ztráty stovek miliard korun a o práci by přišly desítky tisíc lidí, tvrdí Hospodářská komora ČR.

Za nekvalitní potravinou z Polska stojí český manažer. Cena vítězí nad kvalitou

Co nejlevnější nákupy a bez důsledných kontrol kvality. Taková je cesta nekvalitních polských potravin na české pulty.

V Chrudimi otevřeli konopnou lékárnu. Prohlédněte si ji

V Chrudimi se veřejnosti otevřela nová lékárna, která se specializuje na produkty z konopí. Prodává i konopné potraviny. Podívejte se.

Jídlo až pod nos se lidem zalíbilo. Foodpanda funguje už ve 40 zemích světa

Obliba v objednávání jídla přes internet se šíří jako lavina. Foodpanda ovládla dalších osm zemí. Damejidlo.cz přichází s novou službou.

Ruce pryč od firem, které nezveřejnily obchodní účty. Jsou rizikovější

Firmy, které zveřejnily účty v registru, jsou méně rizikové, než ty, které účet uveden nemají. Pozor hlavně na komanditní a veřejné obchodní společnosti.

Oslabení kurzu rozdělilo podnikatelskou veřejnost. Víme, komu pomohlo a komu ne

Devizové intervence ČNB rozdělily podnikatelskou veřejnost. Postoje se liší dle toho, jak firmy exportují, dle odvětví a také dle velikosti společností.

Omezení dopravy v centru měst dopadá na podnikatele

Nejen v Praze se uvažuje o zklidnění a vyčištění centra. Do historické části metropole by už neměla vjíždět auta nesplňující ekologické limity. Co na to firmy?

Lupa.cz: DameJidlo.cz se rozšiřuje, bude rozvážet potraviny z Makra

Odstartoval DameJidlo.cz Supermarket. Zatím je dostupný pouze na pozvánky pro první zákazníky v Praze. Nákup rozveze do dvou hodin.

Prodej aut v lednu rekordní za poslední 3 roky. Přispěl k růstu maloobchodu

Spotřebitelé díky penězům ve vánočních obálkách v lednu utráceli a nejvíce se zajímali o auta. Jejich prodej byl v lednu rekordní. Co naopak na dračku nešlo?

Penny Market má stále problémy s hygienou. Inspekce zavřela obchod v Plzni

Ani rok nestačil společnosti REWE Group, která provozuje síť obchodů Penny Market a Billa, aby více hleděla na hygienu. Inspekce zavřela další obchod. (5 FOTEK)

Není to o tom, co znáte, ale koho znáte. Navazujte nové kontakty

Umění navazovat kontakty je jedním ze základních pilířů podnikání. Na něm stojí úspěch či neúspěch. Je potřeba toto umění ovládnout, odhodit ostych a stud.

Prohledat Podnikatel.cz

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+