Články v rubrice Obchod a marketing

Další průšvih Lidlu s masem. Prodával šizený hovězí guláš

Šizený guláš je druhým prohřeškem Lidlu, který se týká masa. V prvním případě prodával vepřové mleté s bakterií salmonella. Vroubek má i Tesco a Kaufland.

Sexy nejde jen po povrchu, důležitější je u něj hloubka a kvalita

Dnes může být sexy prakticky cokoli. Třeba pračka nebo kartáček na zuby. Nevěříte? Ano, i tyto předměty denní potřeby musí být v jistém slova smyslu sexy.

Přechod z OSVČ na firmu vám způsobí šok… Šok větší, než si myslíte

Zvyšují freelanceři úmrtnost malých firem přímo v jejich zárodku? Vznik a etablování seriózní malé firmy je totiž náročnější, než si leckdo představuje.

Podívejte se, jak se ve své více než 100leté historii měnila lahev Coca – Coly

Na tuzemský trh se vrací řada ikonických lahví Coca – Coly o velikosti 200 ml. Podívejte se, jak se lahve Coca – Coly měnily v průběhu času. (FOTOGALERIE)

5 tipů, jak se zbavit problému s nedostatkem času

Den každého člověka má 24 hodin, a to platí bez výjimky pro všechny. Více než 1440 minut času denně nedostanete. Máme 5 tipů, jak drahocenný čas neplýtvat.

Myslíte si, že vaši značku spasí marketing? Máte se co učit, začněte u práva

Necháváte tvorbu značky na jiných? Pak byste ve své zadávací dokumentaci měli vedle marketingového potenciálu vyžadovat hlavně soulad s právními předpisy.

Kdy už se ten propad zastaví? Počet OSVČ hlavních se opět snížil

Na konci března roku 2009 v Česku působilo 687 tisíc OSVČ hlavních, ke konci března roku 2016 se jejich počet snížil o více než 115 tisíc.

Mateřská dovolená je nejlepší kurz time managementu

O osmihodinové pracovní době si mohu nechat jenom zdát. Ne že by se mi nechtělo, ale díky dětem a potřebě spánku musím práci omezovat.

#EET vzbuzuje mezi malými obchodníky obavy, bojí se hlavně vysokých nákladů

Většina malých a středně velkých obchodníků se elektronické evidence tržeb obává. Bojí se hlavně nákladů, které jim vzniknou při pořizování pokladního systému.

Pokud bude #EET (ne)fungovat jako kontrolní hlášení, pánbůh chraň podnikatele

Místo výzev telefonáty, místo pár kliknutí požadavky na dodání dokumentů. I takové jsou zkušenosti s kontrolním hlášením. Co čeká podnikatele u EET? [KOMENTÁŘ]

Nabízí vám zaručeně funkční řešení #EET? Nesmysl, s nákupem ještě počkejte

Také už jste se setkali s nabídkou zaručeného řešení EET? Odborníci radí s nákupem počkat. Není totiž ještě zveřejněna technická dokumentace k EET.

Víc hlav víc ví aneb Proč poslouchat názory jiných a dát jim možnost se projevit

Krachem jsou nejvíce ohroženy firmy, které vlastní jedna fyzická osoba. Důvodem je to, že si podnikatelé nenechají do ničeho mluvit. Lépe je být otevřený.

Za online marketing nerozhazujte, rozmyslete i změřte, co se vám vyplácí

Netlačte hned na prodej. Lidé o vás potřebují vědět a uvažovat. A prodáte‑li, znáte opravdu, co k prodeji přispělo? Data sama často svádějí k mylným závěrům.

Pozor na virtuální adresy, na některých je většina plátců DPH nespolehlivých

Zatímco z celkových počtů plátců DPH jsou nespolehliví v řádu jednotek procent, u některých virtuálních adres jde o desítky procent a někde dokonce o většinu.

Ovládněte základy byznys etikety. Pomohou vám dostat se na vrchol

Etiketa je předpokladem úspěchu nejen v osobním a společenském, ale zejména v profesním životě. S hulváty nikdo jednat nebude. Vsaďte na slušnost a úroveň.

Doručení zásilky o víkendu už není chiméra. Většina dopravců to aspoň testuje

Rádi byste svým zákazníkům doručovali objednávky i o víkendu? Čtěte, jaké máte možnosti a proč se tomu dosud některé firmy bránily a brání.

FOTOGALERIE: Jak to funguje v Amazonu v ČR? Nahlédněte do skladu v Dobrovízi

Ze skladu amerického internetového obchodu v Dobrovízi u Prahy míří zboží až na konec Evropy. Podívejte se, jak je zde vše řízeno.

7 citátů slavných podnikatelů. Inspirujte se myšlenkami velikánů

Kdo jiný by měl podnikatele inspirovat než jejich slavní a úspěšní předchůdci. Vybrali jsme pro vás 7 citátů podnikatelských gigantů minulosti i současnosti.

Máte kamennou prodejnu? Podpořte prodej také pomocí onlinu. Tady máte návod

Online a offline obchod se navzájem ovlivňují víc, než si dokážeme představit. Internetová reklama může skvěle podpořit chod kamenné prodejny.

5 kroků pro úspěšný vstup na zahraniční trh

Než se začnete rozhlížet po zahraničních trzích, je potřeba se na případnou expanzi dobře připravit. Seznamte se s ekonomikou dané země, ale i jejími zvyky.

Zájem o kamenné prodejny neklesá, e-commerce jim ještě pomáhá

Stále více lidí nakupuje na internetu, ale volných obchodních ploch v ulicích nepřibývá. Čím to? Internetový obchod zájem o ně překvapivě zvyšuje.

Češi stále více milují first minute nabídky. Zkuste je, i když nejste cestovka

First minute je osvědčený marketingový nástroj, který přináší výhody nejen zákazníkovi, ale i prodejci. Aplikovat se dá do všech oborů.

7 chyb, které podnikatelé dělají při přípravě marketingového plá­nu

Bez kvalitního marketingového plánu se váš marketing může snadno změnit v chaos. Vyvarujte se však při přípravě marketingového plánu těchto sedmi chyb.

OD Kotva cílí na Číňany, má i nový čínský název, vyslovuje se „Kaou-tch-ua"

Obchodní dům Kotva se rozhodl cílit na čínské turisty. Jako první moderní budova v Praze tak získal i svůj čínský název – „Kaou-tch-ua". (FOTOGALERIE)

Další útok na živnostníky, podle poslance ANO jich je 150 tisíc nepoctivých

Ani během pátečního jednání o #EET nebyla nouze o zajímavá vystoupení. S jedním přišel poslanec ANO, podle kterého je v ČR 150 tisíc živnostníků nepoctivých.

Dopravci chystají další novinky. Zákazníci e-shopů budou spokojení

Zákazníci nemají proč si stěžovat na dopravce. Za to, že jim někdy nejsou schopni doručit zásilku, si často mohou sami. Firmy proto zavádí nová a nová zlepšení.

3 důvody, proč mít firemní blog

Blogujte. Blogy představují méně formální prostředí, které je ideální k oslovení zákazníků i získání zpětných odkazů. Vaší firmě zajímavé komentáře jen pomohou.

Jak na newslettery, aby nenudily, a jak na zprávy transakční

U rozesílaných marketingových sdělení se vyplatí hodně přemýšlet, měřit a zkoušet, abyste dosáhli jejich účinnosti. Nezanedbávejte přitom ani zprávy transakční.

5 nejúspěšnějších Business Blogů serveru Podnikatel.cz

Každý týden si mohou čtenáři přečíst na serveru Podnikatel.cz blogový příspěvek. Přinášíme výběr pěti nejúspěšnějších Business Blogů.

Reportáž prozradí, jak se vyrábí Lego. Navštívili jsme kladenský závod s kamerou

V nově otevřené hale kladenského závodu společnosti Lego jste jak v Jiříkově vidění. Co všechno se děje, než vznikne figurka Lega, prozradí reportáž.

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+