Už jen dní zbývá na podání přiznání k dani z příjmů. Poradíme vám, jak na to!

Články v rubrice Obchod a marketing

Češi stále více milují first minute nabídky. Zkuste je, i když nejste cestovka

First minute je osvědčený marketingový nástroj, který přináší výhody nejen zákazníkovi, ale i prodejci. Aplikovat se dá do všech oborů.

7 chyb, které podnikatelé dělají při přípravě marketingového plá­nu

Bez kvalitního marketingového plánu se váš marketing může snadno změnit v chaos. Vyvarujte se však při přípravě marketingového plánu těchto sedmi chyb.

OD Kotva cílí na Číňany, má i nový čínský název, vyslovuje se „Kaou-tch-ua"

Obchodní dům Kotva se rozhodl cílit na čínské turisty. Jako první moderní budova v Praze tak získal i svůj čínský název – „Kaou-tch-ua". (FOTOGALERIE)

Další útok na živnostníky, podle poslance ANO jich je 150 tisíc nepoctivých

Ani během pátečního jednání o #EET nebyla nouze o zajímavá vystoupení. S jedním přišel poslanec ANO, podle kterého je v ČR 150 tisíc živnostníků nepoctivých.

Dopravci chystají další novinky. Zákazníci e-shopů budou spokojení

Zákazníci nemají proč si stěžovat na dopravce. Za to, že jim někdy nejsou schopni doručit zásilku, si často mohou sami. Firmy proto zavádí nová a nová zlepšení.

3 důvody, proč mít firemní blog

Blogujte. Blogy představují méně formální prostředí, které je ideální k oslovení zákazníků i získání zpětných odkazů. Vaší firmě zajímavé komentáře jen pomohou.

Jak na newslettery, aby nenudily, a jak na zprávy transakční

U rozesílaných marketingových sdělení se vyplatí hodně přemýšlet, měřit a zkoušet, abyste dosáhli jejich účinnosti. Nezanedbávejte přitom ani zprávy transakční.

5 nejúspěšnějších Business Blogů serveru Podnikatel.cz

Každý týden si mohou čtenáři přečíst na serveru Podnikatel.cz blogový příspěvek. Přinášíme výběr pěti nejúspěšnějších Business Blogů.

Reportáž prozradí, jak se vyrábí Lego. Navštívili jsme kladenský závod s kamerou

V nově otevřené hale kladenského závodu společnosti Lego jste jak v Jiříkově vidění. Co všechno se děje, než vznikne figurka Lega, prozradí reportáž.

Inspirujte se dobře fungujícími kampaněmi. Poradí vám jejich tvůrci

Přinášíme výběr zajímavých marketingových aktivit. Čtěte, jak se v praxi osvědčily některé z tradičních postupů marketingových a PR stratégů.

Prohlédněte si, jak se distribuční centrum Amazonu připravilo na Vánoce v Česku

(FOTOGALERIE) Předvánoční šílenství se samozřejmě nevyhýbá ani společnosti Amazon, která na konci léta otevřela v Česku své první distribuční centrum.

Trocha inspirace ještě nikoho nezabila, plagiátorství se trestá maximálně na VŠ

Od užitečného učení nápodobou až k samé hranici plagiátorství – nejen v oblasti podnikání je kopírování nejosvědčenější cestou k úspěchu.

Proklaté vánoční večírky firmy. Šéf se tam vždy dozví pravdu a ještě to zaplatí

(FOTOGALERIE) Firemní vánoční večírky se někdy mohou pořádně zvrtnout. Dokud se jen do rána tančí a popíjí, je to v pořádku. Kolikrát to ale dopadá úplně jinak.

Mobilní operátoři se zákazníky „zametají“ a v řadě věcí nejednají fér

Analýza Českého telekomunikačního úřadu ukázala, že mobilní operátoři nejednají se zákazníky zrovna fér. V řadě ustanovení s nimi tzv. „zametají“.

Vánoční reklama musí mít nápad. Inspiraci hledejte v těch zahraničních

Marketingový nástroj v podobě reklamy je třeba správně uchopit. Má šokovat, rozněžnit anebo rozesmát. V těchto reklamách se to povedlo. Podívejte se.

Na Vánoce se nezavírá. Obchodníci vydělají na opozdilcích a dárcích v obálkách

Vánoce už dávno nejsou svátky klidu. Obchodníci neváhají mít otevřeno na Štědrý den a většina z nich znovu otevře už na Štěpána. Prý se to vyplatí. Ne ale všem.

Svařák nebo trdelník. Na čem vydělávají trhovci na adventních trzích v Praze

(FOTOGALERIE) Vídeň nebo Drážďany? Není třeba jezdit tak daleko. Adventní trhy v Praze jim mohou směle konkurovat. Podívejte se, na čem trhovci vydělávají.

Jak bojuji s prokrastinací? Používám aplikaci, která měří, co a jak dlouho dělám

Při naceňování zakázky vím, kolik hodin zabere. Klient ví, za co platí. Vím, kolik času strávím činnostmi, za které nedostanu peníze. Používám chytrou aplikaci.

Pozor na úplatkářství, s hodnotou darů pro obchodní partnery to nepřehánějte

Firmy již začínají posílat svým obchodním partnerům dary s Vánocům. Pozor však kvůli úplatkářství na jejich hodnotu. Držte se raději darů do hodnoty 500 korun.

Moderní, útulná, líp vybavená. Německý diskont v ČR otevřel prodejnu budoucnosti

FOTOGALERIE: První prodejna Lidlu vytvořena podle nového moderního konceptu stojí v Berouně. Nově nabízí toalety, širší regály, více kas a širší parkoviště.

Vypadá to jako faktura, ale není to faktura. Podvodníci se vrací

Pozor na další vlnu podvodných faktur. Do tuzemských firem v posledních dnech dorazily dopisy od České databáze společností, které se tváří jako faktura.

Vydělejte na „pražské kavárně“, reklamu si můžete zaplatit i na Twitteru

Jiří Ovčáček označil Twitter za kanál „pražské kavárny“. Twitter však můžete využít též v podnikání a marketingu, a to i za pomoci placené reklamy.

Přemýšlíte, jak se lišit od dotěrné konkurence? Natřete firemní Vánoce nazeleno

Vánoční dárky pro zaměstnance a obchodní partnery mohou mít přidanou hodnotu. Ty zelené a férové vyšlou pozitivní zprávu, že vidíte dál a nejste šedá myš.

Ačkoli #EET ještě neprošlo, na světě je další veřejná zakázka na 3,3 milionu Kč

Elektronická evidence tržeb ještě neprošla třetím čtením. Ministerstvo financí však nemarní čas a vypsalo veřejnou zakázku na návrh a zajištění kampaně k EET.

Podívejte se, jak vypadá nový samoobslužný kiosek McDonald´s

Společnost McDonald´s zkouší novinku v oblasti objednávek jídel. V restauraci na Praze 4 si lze nově menu vybrat a zaplatit přes samoobslužný kiosek.

5 tipů, jak správně zabalit balík pro zákazníka

Objem přepravovaných zásilek před Vánoci roste. Firmy, které je posílají, se ale stále nenaučily správně je zabalit. Přitom stačí dodržet 5 hlavních zásad.

Piškotový bojkot má svoji dohru. Potravinářská inspekce si došlápla na Opavii

Potravinářská inspekce si došlápla na výrobky pod značkou Opavia. Napomohl tomu i veřejný zájem o přesunutí výroby piškotů do Polska.

Jediným cílem podnikání je vydělat prachy. Nesouhlasíte? Pak podnikejte pomalu

Možností, jak podnikat, je soustředit se na zisk a rychlou návratnost investic. Jsou ale podnikatelé, které víc než jen zisk zajímají lidé, zdraví či ekologie.

Nejvíce sdílené video reklamy v roce 2015. Pobavte se a inspirujte se

Nápad, vtip, emoce. To vše musí obsahovat video reklama, která táhne. Podívejte se na ty, které se na sociálních sítích dočkaly nejvíce sdílení.

Před Vánocemi se dobře prodávají dárkové poukazy. Nabídněte je i vy

Dárkové poukazy jsou stále oblíbenějšími vánočními dárky. Upozorněte na sebe jejich prostřednictvím i vy. Uspějete se zbožím i službami.

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+
Ušetřete