Ušetřete
Už jen dní zbývá na podání přiznání k dani z příjmů. Poradíme vám, jak na to!

Články v rubrice Peníze a úspory

Pokud neprojde #EET a spol., nezbude než navyšovat daně, pohrozil Babiš

Jestliže neprojdou opatření proti daňovým únikům, budou se muset podle Andreje Babiše zvyšovat daně. Opozice odvětila, že se nenechá vydírat.

Hledáte peníze na podnikání a nechcete do banky? Můžete zkusit P2P půjčky

Nejenom v bance můžete získat prostředky na své podnikání. Relativně novou alternativou jsou tzv. P2P půjčky, tedy půjčky od firem či jednotlivců přes web.

I malá firma může nakupovat s VIP výhodami. Cest k úsporám existuje několik

Víme, jak ušetřit na nutných výdajích vaší firmy. Zkuste asistované nákupy, slevové servery pro podnikatele nebo pořízení zboží v zámoří.

#EET je bičem na restaurace vyplácející zaměstnance na „dlaňovku“, říká Babiš

Ministr financí Andrej Babiš obhajuje elektronickou evidenci tržeb tím, že chce bojovat proti nepoctivým podnikatelům, kteří vyplácejí své zaměstnance načerno.

Vybrané podpory v oblasti zaměstnávání v roce 2015

Při zaměstnání dlouhodobého uchazeče o zaměstnání lze získat zajímavé podpory z úřadů práce. Stejně tak při vytvoření místa pro sebe sama zahájením podnikání.

S jarem se probouzí také farmářský byznys. Dolehne na něj evidence tržeb?

V ulicích přibývá stánků českých farmářů. I když zatím nabízejí skleníkové nebo dovážené zboží, farmářský byznys se přesto začíná probouzet. Jenže co #EET?

Začínající podnikatelé často chybují, že do banky jdou příliš brzy, tvrdí bankéř

Za bankou má smysl chodit v pozdější fázi než za investorem. Častým problémem podnikatelů je, že přijdou za bankou moc brzy, říká Vojtěch Záškodný z Equa bank.

Babiš šokoval, OSVČ se kvůli elektronické evidenci tržeb vrátí daně za rok 2014

Ministr Andrej Babiš dal na kritiku podnikatelské veřejnosti a rozhodl se OSVČ vykompenzovat zavedení EET. Všem OSVČ se má vrátit daň z příjmů za rok 2014.

Co všechno má obsahovat faktura, pokud je vystavena pro zahraničního zákazníka?

Jestliže podnikatel není plátce DPH, nevztahují se na něho pravidla pro vystavování dokladů dle zákona o DPH. Co všechno by ale měla obsahovat faktura?

Podnikatelský kontokorent pomůže přestát období bez peněz i s investicemi

Kontokorent představuje snadnou a rychlou cestu k získání hotovosti na provoz firmy. Banky ho nabízí drobným i začínajícím podnikatelům. Za jakých podmínek?

Potřebujete rozšířit vozový park firmy? Finanční správa nabízí auta dlužníků

Finanční správa jako zdroj vašeho firemního vozového parku. Vydražit můžete kamiony, ale i závodní speciály.

Firemní vůz na úvěr nebo leasing? Obojí se může vyplatit

Podnikatelský úvěr, finanční či snad operativní leasing? Při koupi nového vozu nebo jiného technického vybavení je potřeba počítat. Každý produkt má jiná plus.

Nejenom bankovky, ale i poškozené mince lze odmítnout. Podívejte se na galerii

Jak bankovky, tak mince se mohou opotřebit a poškodit. Podívejte se na fotky, které mince nemusí podnikatelé (a také zákazníci) přijímat.

Podívejte se, které bankovky můžete odmítnout a které nikoli

Pro fyzické a právnické osoby platí jiná pravidla pro přijímání opotřebených či poškozených bankovek. Podívejte se na fotky, které bankovky nemusíte přijímat.

Sháníte peníze pro svůj byznys? Teď je to právě v pravou chvíli

Víme, kde sehnat peníze na podporu nebo úplný začátek podnikání. Právě teď startují dotační a záruční programy, které jsou šité na míru nejmenším podnikatelům.

Podnikatelé už nemusejí chodit na poštu. Dopisy se nově odesílají online. Vážně?

Dopis vytvořit či nahrát na internetu a Česká pošta se už postará o jeho vytištění a odeslání. Takhle nějak vypadá nový cloudový produkt pro odesílání zásilek.

Chcete patřit mezi úspěšné firmy? Stěhujte se na Slovensko

České firmy na Slovensku zaznamenaly úspěch. V průměru dosahovaly téměř dvakrát větších tržeb než ty slovenské. Lépe jsou na tom i v rentabilitě a zadluženosti.

Zhodnoťte své peníze na podnikatelských spořicích účtech. Známe jejich výhody

Nenechte své peníze jen tak ležet na kontě. Zhodnoťte je na spořicích účtech. Banky je nabízí jak živnostníkům, tak firmám.

Také Vodafone okleštil práva podnikatelů, týká se to ale jen nových smluv

Další operátor využil možnost okleštit práva podnikatelů. K O2 se nově přidal i Vodafone. Na rozdíl od O2 se však omezení práv týká jen nových smluv.

Podnikatelé, nenaleťte obchodníkům s elektřinou nabízející lepší cenu za podpis

Dodavatelé elektřiny slibují výhodnější ceny. Má to však vždy své ale. Někteří dokonce podmínili zlevnění elektřiny oproti podpisu smlouvy na dobu neurčitou.

Potřebujete technické normy? Přístup k nim se má několikanásobně prodražit

Od ledna 2015 se má zdražit přístup firem k technickým normám. O polovinu se má totiž zkrátit doba přístupu a rovněž se má omezit rozsah tisku norem.

Máte zaběhnutý e-shop? Nebojte se s dopravci handrkovat o ceně

V řadě oblastí platí, že pokud podnikatel platí ceníkové ceny, zbytečně prodělává, jelikož se dají usmlouvat slevy. Týká se to i e-shopů a cen přepravců.

Penzistům se od ledna zvýší důchody. O kolik si polepší?

Rok 2015 přinese seniorům vyšší důchody. Týká se to také příplatků k důchodům. Navýšenou penzi budou mít na účtech už v lednu.

Změna mobilního operátora se živnostníkům nově prodraží o tisíce korun

Už týden platí novela zákona, která okleštila práva podnikatelů vůči mobilním operátorům. Živnostníkům se například nově prodraží odstoupení od smlouvy.

Elektřina v roce 2015 zlevní živnostníkům i podnikům, plyn jen někomu

Nový rok zdražení elektřiny a plynu nepřinese. Živnostníci a firmy dokonce ušetří. Ceny energie by měly totiž klesat.

Cenovým věstníkem už budeme listovat jen na internetu. Papírový končí

Cenový věstník už zřejmě kvůli klesajícímu počtu zájemců nebude vycházet v papírové podobě. Najdete ho už jen na internetu.

Pětina firemních aut je zneužívána. Můžete šmírovat své zaměstnance? A jak?

Tráví vaši zaměstnanci dlouhý čas na služebních výjezdech? Třeba vůbec nejsou služební. Zkuste si to ohlídat a budete se divit, kolik ušetříte času i peněz.

Stahujte aktualizované daňové a další interaktivní formuláře

Server Podnikatel.cz má pro vás aktualizované interaktivní formuláře. Už nyní jsou vám k dispozici například pro přiznání k dani z příjmů či DPH.

ČT se zaměří při vymáhání poplatků na firmy, oslovuje je i skrze datové schránky

Česká televize oslovuje kvůli placení poplatků firmy skrze datové schránky. Úspěšnost tohoto postupu je však nízká. I tak se ale chce ČT na firmy zaměřovat.

Kdy se podnikatelům vyplatí e-aukce elektřiny nebo plynu?

Jednou z možností, jak uspořit, je snížit platby za elektřinu nebo plyn. A to díky elektronické aukci. Co byste měli vědět, než se do aukcí zapojíte?

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+