Už jen dní zbývá na podání přiznání k dani z příjmů. Poradíme vám, jak na to!

Články v rubrice Peníze a úspory

Firemní hypotéka. Jak na ni a na co si dát pozor

Zažádat o podnikatelskou hypotéku je martyrium, ale vyplatí se absolvovat. Podnikat ve vlastních prostorách má něco do sebe.

Start #EET se opět odkládá. E-tržby budou povinné až v polovině roku 2016

Nejdříve to byl začátek roku, pak polovina února, pak duben a nyní se hovoří až o polovině roku 2016. Začíná se evidence tržeb vzdalovat realitě?

Vezmeme vás do zákulisí dalšího provozu, který Babišovi vydělává peníze

Před prázdninami byla v Lovosicích otevřena nová rafinerie na jedlé oleje. Patří pod křídla Agrofertu. Nahlédněte s námi do útrob. (FOTOGALERIE)

Nenechte se stresovat nezaplacenými fakturami. Platí na ně bankovní záruky

Bankovní záruky mohou snížit podnikatelská rizika. Víte, jak takové bankovní záruky fungují a co všechno je jimi možné zaručit?

Stát chce založit fond pro financování startupů, má v něm být 2,3 mld. Kč

Ministerstvo průmyslu a obchodu chystá Národní investiční fond pro financování startupů. Celkem 2,3 miliardy korun by dodaly fondy EU a soukromí investoři.

Vyšší minimální mzda nám uškodí, neměli by ji určovat politici, tvrdí asociace

Sdružení podnikatelů nesouhlasí se zvyšováním minimální mdzy a chtějí celý systém jejího určování změnit. Důležité je podle nich koncept odpolitizovat.

Nedaří se vám? Snižte si alespoň výdaje na zdravotní pojištění

Kdy a jak je možné snížit zálohy na zdravotním pojištění? Čtěte návody v konkrétních situacích.

I řemeslník nebo stánkař by měl umožnit zákazníkovi platit kartou

Možnost platby kartou zvyšuje počet potenciálních zákazníků. Podnikatel bez provozovny nemusí zůstat bez výhody. Využít může mobilní platební terminál.

Áno, bude líp? Počet český firem se slovenským kapitálem raketově roste

Jako velké překvapení se dá označit podíl zahraničních vlastníků českých firem. Na první příčce sedí Rusové, na druhé místo poskočili nečekaně Slováci.

E-shopisté, dejte druhou šanci krabicím a ušetřete své náklady

Ekologický přístup a úspora ruku v ruce při internetovém obchodování? Ano, s použitými krabicemi to jde. Vyzkoušejte je. Vaši zákazníci to ocení.

Odpočiňte si od podnikání na plachetnici. Finanční správa ji nabízí v aukci

Neplatili daně, přišli o to, co jim zpříjemňovalo život. Finanční správa pořádá dražby věcí neplatičů i v létě. Hodit by se mohla plachetnice nebo obytný vůz.

Zeptali jsme se Slováků, jaké potíže mají s virtuálními pokladnami, obdobou #EET

Od 1. dubna fungují na Slovensku virtuální registrační pokladny, které mají leccos společného s plánovanou EET. Podle podnikatelů má systém několik much.

Otestovali jsme za podnikatele: Potřebujete konto? Nespoléhejte na radu bankéřů

Loni v létě jsme testovali přístup bank k začínajícím podnikatelům. Po roce jsme se rozhodli test zopakovat. Poučily se banky, nebo se chovají stejně?

OSVČ na neschopence. Hloupost, nebo se to může vyplatit?

Je živnostníkům k něčemu pracovní neschopnost? Ačkoli se to tak nemusí jevit, někdy ji využije i živnostník. Čtěte, kdy se vyplatí a kdy ne.

Také podnikatel může mít elektřinu levnější. Poradíme, jak ušetřit

Vybrat ideálního dodavatele elektřiny a vyznat se v nabídce tarifů, to je dnes téměř nadlidský úkol. Vyplatí se ale počítat, náklady klesnou i o tisíce korun.

Do Česka míří chorvatský ministr, na konferenci bude obhajovat #EET

Konference, která tu ještě nebyla. Kvůli evidenci tržeb pozval do Česka ministr financí Andrej Babiš chorvatského ministra, aby vysvětlil chorvatský model EET.

Ano, bude to dražší. Pořízení #EET nebude stát miliony, ale miliardu

Evidence tržeb má před sebou další velký otazník. Podle expertizy, kterou si nechalo vypracovat ministerstvo financí, bude pořízení #EET výrazně dražší.

Na aukcích finančních úřadů pořídíte nejen auta, ale vybavíte i svou kancelář

Neplatili daně, přišli o své věci. Ty finanční úřady nabízejí v aukcích. Výhodně vybavit můžete nejen svůj vozový park, ale také kanceláře firmy.

Konečně. Od 5. června přestáváme platit na stát a vyděláváme sami na sebe

Češi letos pracují na stát nejméně dní od roku 2000. Už na 5. červen totiž připadá den daňové svobody. Lépe je na tom Slovensko nebo Polsko.

Budete už konečně fakturovat v eurech, nebo stále v českých korunách?

Kdy se dočkají podnikatelé eura? Ani schůzka v Lánech nerozhodla. Termín přijetí evropské měny je stále v nedohlednu.

Pokud neprojde #EET a spol., nezbude než navyšovat daně, pohrozil Babiš

Jestliže neprojdou opatření proti daňovým únikům, budou se muset podle Andreje Babiše zvyšovat daně. Opozice odvětila, že se nenechá vydírat.

Hledáte peníze na podnikání a nechcete do banky? Můžete zkusit P2P půjčky

Nejenom v bance můžete získat prostředky na své podnikání. Relativně novou alternativou jsou tzv. P2P půjčky, tedy půjčky od firem či jednotlivců přes web.

I malá firma může nakupovat s VIP výhodami. Cest k úsporám existuje několik

Víme, jak ušetřit na nutných výdajích vaší firmy. Zkuste asistované nákupy, slevové servery pro podnikatele nebo pořízení zboží v zámoří.

#EET je bičem na restaurace vyplácející zaměstnance na „dlaňovku“, říká Babiš

Ministr financí Andrej Babiš obhajuje elektronickou evidenci tržeb tím, že chce bojovat proti nepoctivým podnikatelům, kteří vyplácejí své zaměstnance načerno.

Vybrané podpory v oblasti zaměstnávání v roce 2015

Při zaměstnání dlouhodobého uchazeče o zaměstnání lze získat zajímavé podpory z úřadů práce. Stejně tak při vytvoření místa pro sebe sama zahájením podnikání.

S jarem se probouzí také farmářský byznys. Dolehne na něj evidence tržeb?

V ulicích přibývá stánků českých farmářů. I když zatím nabízejí skleníkové nebo dovážené zboží, farmářský byznys se přesto začíná probouzet. Jenže co #EET?

Začínající podnikatelé často chybují, že do banky jdou příliš brzy, tvrdí bankéř

Za bankou má smysl chodit v pozdější fázi než za investorem. Častým problémem podnikatelů je, že přijdou za bankou moc brzy, říká Vojtěch Záškodný z Equa bank.

Babiš šokoval, OSVČ se kvůli elektronické evidenci tržeb vrátí daně za rok 2014

Ministr Andrej Babiš dal na kritiku podnikatelské veřejnosti a rozhodl se OSVČ vykompenzovat zavedení EET. Všem OSVČ se má vrátit daň z příjmů za rok 2014.

Co všechno má obsahovat faktura, pokud je vystavena pro zahraničního zákazníka?

Jestliže podnikatel není plátce DPH, nevztahují se na něho pravidla pro vystavování dokladů dle zákona o DPH. Co všechno by ale měla obsahovat faktura?

Podnikatelský kontokorent pomůže přestát období bez peněz i s investicemi

Kontokorent představuje snadnou a rychlou cestu k získání hotovosti na provoz firmy. Banky ho nabízí drobným i začínajícím podnikatelům. Za jakých podmínek?

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+
Ušetřete