Už jen dní zbývá na podání přiznání k dani z příjmů. Poradíme vám, jak na to!

Články v rubrice Peníze a úspory

E-shopisté, dejte druhou šanci krabicím a ušetřete své náklady

Ekologický přístup a úspora ruku v ruce při internetovém obchodování? Ano, s použitými krabicemi to jde. Vyzkoušejte je. Vaši zákazníci to ocení.

Odpočiňte si od podnikání na plachetnici. Finanční správa ji nabízí v aukci

Neplatili daně, přišli o to, co jim zpříjemňovalo život. Finanční správa pořádá dražby věcí neplatičů i v létě. Hodit by se mohla plachetnice nebo obytný vůz.

Zeptali jsme se Slováků, jaké potíže mají s virtuálními pokladnami, obdobou #EET

Od 1. dubna fungují na Slovensku virtuální registrační pokladny, které mají leccos společného s plánovanou EET. Podle podnikatelů má systém několik much.

Otestovali jsme za podnikatele: Potřebujete konto? Nespoléhejte na radu bankéřů

Loni v létě jsme testovali přístup bank k začínajícím podnikatelům. Po roce jsme se rozhodli test zopakovat. Poučily se banky, nebo se chovají stejně?

OSVČ na neschopence. Hloupost, nebo se to může vyplatit?

Je živnostníkům k něčemu pracovní neschopnost? Ačkoli se to tak nemusí jevit, někdy ji využije i živnostník. Čtěte, kdy se vyplatí a kdy ne.

Také podnikatel může mít elektřinu levnější. Poradíme, jak ušetřit

Vybrat ideálního dodavatele elektřiny a vyznat se v nabídce tarifů, to je dnes téměř nadlidský úkol. Vyplatí se ale počítat, náklady klesnou i o tisíce korun.

Do Česka míří chorvatský ministr, na konferenci bude obhajovat #EET

Konference, která tu ještě nebyla. Kvůli evidenci tržeb pozval do Česka ministr financí Andrej Babiš chorvatského ministra, aby vysvětlil chorvatský model EET.

Ano, bude to dražší. Pořízení #EET nebude stát miliony, ale miliardu

Evidence tržeb má před sebou další velký otazník. Podle expertizy, kterou si nechalo vypracovat ministerstvo financí, bude pořízení #EET výrazně dražší.

Na aukcích finančních úřadů pořídíte nejen auta, ale vybavíte i svou kancelář

Neplatili daně, přišli o své věci. Ty finanční úřady nabízejí v aukcích. Výhodně vybavit můžete nejen svůj vozový park, ale také kanceláře firmy.

Konečně. Od 5. června přestáváme platit na stát a vyděláváme sami na sebe

Češi letos pracují na stát nejméně dní od roku 2000. Už na 5. červen totiž připadá den daňové svobody. Lépe je na tom Slovensko nebo Polsko.

Budete už konečně fakturovat v eurech, nebo stále v českých korunách?

Kdy se dočkají podnikatelé eura? Ani schůzka v Lánech nerozhodla. Termín přijetí evropské měny je stále v nedohlednu.

Pokud neprojde #EET a spol., nezbude než navyšovat daně, pohrozil Babiš

Jestliže neprojdou opatření proti daňovým únikům, budou se muset podle Andreje Babiše zvyšovat daně. Opozice odvětila, že se nenechá vydírat.

Hledáte peníze na podnikání a nechcete do banky? Můžete zkusit P2P půjčky

Nejenom v bance můžete získat prostředky na své podnikání. Relativně novou alternativou jsou tzv. P2P půjčky, tedy půjčky od firem či jednotlivců přes web.

I malá firma může nakupovat s VIP výhodami. Cest k úsporám existuje několik

Víme, jak ušetřit na nutných výdajích vaší firmy. Zkuste asistované nákupy, slevové servery pro podnikatele nebo pořízení zboží v zámoří.

#EET je bičem na restaurace vyplácející zaměstnance na „dlaňovku“, říká Babiš

Ministr financí Andrej Babiš obhajuje elektronickou evidenci tržeb tím, že chce bojovat proti nepoctivým podnikatelům, kteří vyplácejí své zaměstnance načerno.

Vybrané podpory v oblasti zaměstnávání v roce 2015

Při zaměstnání dlouhodobého uchazeče o zaměstnání lze získat zajímavé podpory z úřadů práce. Stejně tak při vytvoření místa pro sebe sama zahájením podnikání.

S jarem se probouzí také farmářský byznys. Dolehne na něj evidence tržeb?

V ulicích přibývá stánků českých farmářů. I když zatím nabízejí skleníkové nebo dovážené zboží, farmářský byznys se přesto začíná probouzet. Jenže co #EET?

Začínající podnikatelé často chybují, že do banky jdou příliš brzy, tvrdí bankéř

Za bankou má smysl chodit v pozdější fázi než za investorem. Častým problémem podnikatelů je, že přijdou za bankou moc brzy, říká Vojtěch Záškodný z Equa bank.

Babiš šokoval, OSVČ se kvůli elektronické evidenci tržeb vrátí daně za rok 2014

Ministr Andrej Babiš dal na kritiku podnikatelské veřejnosti a rozhodl se OSVČ vykompenzovat zavedení EET. Všem OSVČ se má vrátit daň z příjmů za rok 2014.

Co všechno má obsahovat faktura, pokud je vystavena pro zahraničního zákazníka?

Jestliže podnikatel není plátce DPH, nevztahují se na něho pravidla pro vystavování dokladů dle zákona o DPH. Co všechno by ale měla obsahovat faktura?

Podnikatelský kontokorent pomůže přestát období bez peněz i s investicemi

Kontokorent představuje snadnou a rychlou cestu k získání hotovosti na provoz firmy. Banky ho nabízí drobným i začínajícím podnikatelům. Za jakých podmínek?

Potřebujete rozšířit vozový park firmy? Finanční správa nabízí auta dlužníků

Finanční správa jako zdroj vašeho firemního vozového parku. Vydražit můžete kamiony, ale i závodní speciály.

Firemní vůz na úvěr nebo leasing? Obojí se může vyplatit

Podnikatelský úvěr, finanční či snad operativní leasing? Při koupi nového vozu nebo jiného technického vybavení je potřeba počítat. Každý produkt má jiná plus.

Nejenom bankovky, ale i poškozené mince lze odmítnout. Podívejte se na galerii

Jak bankovky, tak mince se mohou opotřebit a poškodit. Podívejte se na fotky, které mince nemusí podnikatelé (a také zákazníci) přijímat.

Podívejte se, které bankovky můžete odmítnout a které nikoli

Pro fyzické a právnické osoby platí jiná pravidla pro přijímání opotřebených či poškozených bankovek. Podívejte se na fotky, které bankovky nemusíte přijímat.

Sháníte peníze pro svůj byznys? Teď je to právě v pravou chvíli

Víme, kde sehnat peníze na podporu nebo úplný začátek podnikání. Právě teď startují dotační a záruční programy, které jsou šité na míru nejmenším podnikatelům.

Podnikatelé už nemusejí chodit na poštu. Dopisy se nově odesílají online. Vážně?

Dopis vytvořit či nahrát na internetu a Česká pošta se už postará o jeho vytištění a odeslání. Takhle nějak vypadá nový cloudový produkt pro odesílání zásilek.

Chcete patřit mezi úspěšné firmy? Stěhujte se na Slovensko

České firmy na Slovensku zaznamenaly úspěch. V průměru dosahovaly téměř dvakrát větších tržeb než ty slovenské. Lépe jsou na tom i v rentabilitě a zadluženosti.

Zhodnoťte své peníze na podnikatelských spořicích účtech. Známe jejich výhody

Nenechte své peníze jen tak ležet na kontě. Zhodnoťte je na spořicích účtech. Banky je nabízí jak živnostníkům, tak firmám.

Také Vodafone okleštil práva podnikatelů, týká se to ale jen nových smluv

Další operátor využil možnost okleštit práva podnikatelů. K O2 se nově přidal i Vodafone. Na rozdíl od O2 se však omezení práv týká jen nových smluv.

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+
Ušetřete