Ušetřete
Už jen dní zbývá na podání přiznání k dani z příjmů. Poradíme vám, jak na to!

Články v rubrice Peníze a úspory

ČT se zaměří při vymáhání poplatků na firmy, oslovuje je i skrze datové schránky

Česká televize oslovuje kvůli placení poplatků firmy skrze datové schránky. Úspěšnost tohoto postupu je však nízká. I tak se ale chce ČT na firmy zaměřovat.

Kdy se podnikatelům vyplatí e-aukce elektřiny nebo plynu?

Jednou z možností, jak uspořit, je snížit platby za elektřinu nebo plyn. A to díky elektronické aukci. Co byste měli vědět, než se do aukcí zapojíte?

5 užitečných tipů, jak šetřit tepelnou energii ve firmě

Topná sezóna vždy zasáhne do rozpočtů firem. Přinášíme tipy, jak spotřebu tepla snížit, aby ten zásah nebyl tak velký a hlavně, aby to zaměstnanec nepocítil.

Kasírujete zákazníka mimo provozovnu? Zvažte mobilní platební terminál

I podnikatelé, kteří zpravidla dostávají zaplaceno mimo svoji provozovnu, mohou využít platební terminály. Buď klasické přenosné či nově mobilní, tzv. mPOS.

Živnostníci dosáhnou na vlastní bydlení díky obratové hypotéce

Ušetřit na daních nebo dosáhnout na hypotéku. Toto dilema řeší nejeden živnostník nebo podnikatel. Přitom vůbec nemusí. Banky nabízejí řešení.

S podporou podnikání to vypadá slibně. Ministerstvo se plácne přes kapsu

Ministerstvo průmyslu a obchodu příští rok podpoří hlavně rozvoj podnikání. Zjistili jsme, jak na tom budou začínající podnikatelé a malé firmy.

Hoteliéři slaví vítězství nad OSA. Paušální autorské poplatky končí

Hoteliéři výrazně ušetří na autorských poplatcích. Místo paušálu budou platit za obsazená lůžka. I to obsahuje novela autorského zákona.

V podnikání se letos nedaří? Požádejte o snížení záloh na pojistném

Když se vám nedaří, nerozbíjejte hned prasátko. Zkuste například požádat zdravotní pojišťovnu o snížení záloh. Pojišťovny většině žadatelů vyhoví.

Neztrácejte čas s hotovostí, staňte se vlastním bankéřem

Posíláte svoje lidi do terénu nebo dokonce do ciziny? Hodně času a peněz stojí vyplácení záloh a jejich vyúčtování. Nová služba všechno řeší přehledně a online.

10 nejbohatších Čechů současnosti

Časopis Forbes zveřejnil svůj tradiční žebříček nejbohatších Čechů. S velkým odstupem mu vévodí Petr Kellner ze skupiny PPF, jehož jmění činí 202 miliard Kč.

Splatnost faktur je už více než rok omezena zákonem. Pomohlo to podnikatelům?

Už více než rok platí pro splatnost faktur základní lhůta 30 dnů. Do jaké míry ale nová legislativní úprava zlepšila platební morálku, se podnikatelé neshodnou.

Platba na dřevo bude možná jen do 270 000 korun

Limitem pro bezhotovostní platby je dnes 350.000 korun. Novela zákona ale tuto hranici snižuje o rovných 80 000 korun. Vyšší hotovostní platby můžete odmítnout.

Inkasní agentura fotí pro rozhlas provozovny podnikatelů. Dá se tomu zabránit?

Přestože platíte koncesionářské poplatky, může se v provozovně objevit pracovník inkasní agentury, který bude fotit vybavení. Možnosti obrany jsou žel omezené.

I drobní živnostníci už mohou být pojištění v rámci přípravy postižených

Chcete zapracovat zdravotně postiženého, ale nejste ředitelem velké společnosti? Nevadí, dnes už si to můžete dovolit i vy.

Zapomeňte na oficiální ceníky operátorů, ceny lze srazit o desítky procent níže

Kdo přistoupí na oficiální ceník mobilních operátorů, zbytečně přeplácí. Jak potvrzují podnikatelští matadoři, ceny lze snížit až o desítky procent níže.

Pravda kolem bankrotu živnostníků. Skutečně mají dluhy ze svého podnikání?

Druhý nejhorší výsledek v letošním roce, i tak by se dalo označit číslo kolem bankrotů živnostníků. Vypadá to, že živnostníci jsou na tom bídně, jenže nejsou.

Jak snížit náklady na provoz vozu? Pořiďte si tankovací kartu

Jednou z možností snížení nákladů na provoz firemních aut je využití tankovacích karet. Když se to neodrazí přímo na ceně pohonných hmot, úspory budou jinde.

5 podnikatelských matadorů radí: Jak snížit množství neproplacených fak­tur

Neproplacené faktury se mohou negativně promítnout do hospodaření firmy. Zeptali jsme se proto zkušených podnikatelů, jakým způsobem jejich množství eliminují.

Obešli jsme pobočky bank a otestovali, jak se chovají k podnikatelům

Až budete řešit nový účet pro vaše podnikání, rozhodně nevybírejte jen podle ceníku. Možná ještě důležitější je osobnost vašeho budoucího bankéře.

Víme, kde si otevřít účet, když opravdu potřebujete cizí měnu

Česko je otevřená ekonomika, obchodujeme nejen se zeměmi okolo nás. Jsou podnikatelé, co potřebují účet i v cizí měně. Která banka nabízí nejlepší podmínky?

Platební morálka firem se zlepšuje. Problém je s dopravou a stavebnictvím

Pokud obchodujeme s dopravci a firmami z oboru stavebnictví, zřejmě patříte mezi ty, kteří musí nejdéle čekat na splatnost faktury. Vyplynulo to z průzkumu.

Sazby mýtného se mají zvýšit, současně se ale sníží limity pro slevu na mýtném

Ministerstvo dopravy navrhuje, aby se zvýšily sazby mýtného, a to o inflaci za poslední roky. Současně se ale mají snížit limity pro přiznání slevy na mýtném.

Profesní pojištění odpovědnosti se vyplatí i živnostníkům

Malý byznys neznamená malé škody. Živnostníci podceňují následky svých profesních přešlapů a proti oprávněným nárokům na náhradu škod se nekryjí.

Otestovali jsme operátory: Vodafone živnostníky ignoruje, ČEZ o ně nestojí

Vyzkoušeli jsme za vás, jaké to je být v kůži podnikatele, který neví, kde mu hlava stojí. Snažili jsme se zmapovat, jak je těžké vybrat si mobilního operátora.

Podnikatelé, nenechte se od operátorů připravovat o peníze

Pro operátora není nic horšího, než když přijde o svého klienta. A co teprve, když je jím podnikatel nebo firma. Nenaleťte na jejich triky.

Jaké základní produkty nabízejí banky podnikatelům? Tady jsou jejich odpovědi

U velkých bank si podnikatelé i za základní produkty připlatí, na druhou stranu si mohou vybírat z široké škály produktů, které jsou u malých bank nedostupné.

Ceny roamingu klesají. Vyřídit e-mail nebo telefon od moře vyjde lacino

Když už patříte k těm, kteří ani na dovolené nechtějí nebo nemohou odložit pracovní povinnosti, alespoň to budete mít za pár kaček.

Který podnikatelský účet je pro vás nejvhodnější? Nabízíme srovnání

Mít speciální účet k podnikání je dnes téměř nutností. Který vás bude stát nejméně? Porovnali jsme pro vás nabídku českých bank.

Už jen tři dny zbývají na změnu zdravotní pojišťovny

Blíží se konec termínu pro přechod k jiné zdravotní pojišťovně. Pro vaše snazší rozhodování jsme zjistili, co pojišťovny dělají pro živnostníky.

Z autorádií autorské poplatky neplaťte, koncesionářským se ale nevyhnete

Stále platí, že za autorádia ve firemních vozech se autorské poplatky platit nemusí. Podnikatelé by ale neměli zapomínat na koncesionářské poplatky rozhlasu.

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+