Ušetřete
Už jen dní zbývá na podání přiznání k dani z příjmů. Poradíme vám, jak na to!

Články v rubrice Peníze a úspory

Co všechno má obsahovat faktura, pokud je vystavena pro zahraničního zákazníka?

Jestliže podnikatel není plátce DPH, nevztahují se na něho pravidla pro vystavování dokladů dle zákona o DPH. Co všechno by ale měla obsahovat faktura?

Podnikatelský kontokorent pomůže přestát období bez peněz i s investicemi

Kontokorent představuje snadnou a rychlou cestu k získání hotovosti na provoz firmy. Banky ho nabízí drobným i začínajícím podnikatelům. Za jakých podmínek?

Potřebujete rozšířit vozový park firmy? Finanční správa nabízí auta dlužníků

Finanční správa jako zdroj vašeho firemního vozového parku. Vydražit můžete kamiony, ale i závodní speciály.

Firemní vůz na úvěr nebo leasing? Obojí se může vyplatit

Podnikatelský úvěr, finanční či snad operativní leasing? Při koupi nového vozu nebo jiného technického vybavení je potřeba počítat. Každý produkt má jiná plus.

Nejenom bankovky, ale i poškozené mince lze odmítnout. Podívejte se na galerii

Jak bankovky, tak mince se mohou opotřebit a poškodit. Podívejte se na fotky, které mince nemusí podnikatelé (a také zákazníci) přijímat.

Podívejte se, které bankovky můžete odmítnout a které nikoli

Pro fyzické a právnické osoby platí jiná pravidla pro přijímání opotřebených či poškozených bankovek. Podívejte se na fotky, které bankovky nemusíte přijímat.

Sháníte peníze pro svůj byznys? Teď je to právě v pravou chvíli

Víme, kde sehnat peníze na podporu nebo úplný začátek podnikání. Právě teď startují dotační a záruční programy, které jsou šité na míru nejmenším podnikatelům.

Podnikatelé už nemusejí chodit na poštu. Dopisy se nově odesílají online. Vážně?

Dopis vytvořit či nahrát na internetu a Česká pošta se už postará o jeho vytištění a odeslání. Takhle nějak vypadá nový cloudový produkt pro odesílání zásilek.

Chcete patřit mezi úspěšné firmy? Stěhujte se na Slovensko

České firmy na Slovensku zaznamenaly úspěch. V průměru dosahovaly téměř dvakrát větších tržeb než ty slovenské. Lépe jsou na tom i v rentabilitě a zadluženosti.

Zhodnoťte své peníze na podnikatelských spořicích účtech. Známe jejich výhody

Nenechte své peníze jen tak ležet na kontě. Zhodnoťte je na spořicích účtech. Banky je nabízí jak živnostníkům, tak firmám.

Také Vodafone okleštil práva podnikatelů, týká se to ale jen nových smluv

Další operátor využil možnost okleštit práva podnikatelů. K O2 se nově přidal i Vodafone. Na rozdíl od O2 se však omezení práv týká jen nových smluv.

Podnikatelé, nenaleťte obchodníkům s elektřinou nabízející lepší cenu za podpis

Dodavatelé elektřiny slibují výhodnější ceny. Má to však vždy své ale. Někteří dokonce podmínili zlevnění elektřiny oproti podpisu smlouvy na dobu neurčitou.

Potřebujete technické normy? Přístup k nim se má několikanásobně prodražit

Od ledna 2015 se má zdražit přístup firem k technickým normám. O polovinu se má totiž zkrátit doba přístupu a rovněž se má omezit rozsah tisku norem.

Máte zaběhnutý e-shop? Nebojte se s dopravci handrkovat o ceně

V řadě oblastí platí, že pokud podnikatel platí ceníkové ceny, zbytečně prodělává, jelikož se dají usmlouvat slevy. Týká se to i e-shopů a cen přepravců.

Penzistům se od ledna zvýší důchody. O kolik si polepší?

Rok 2015 přinese seniorům vyšší důchody. Týká se to také příplatků k důchodům. Navýšenou penzi budou mít na účtech už v lednu.

Změna mobilního operátora se živnostníkům nově prodraží o tisíce korun

Už týden platí novela zákona, která okleštila práva podnikatelů vůči mobilním operátorům. Živnostníkům se například nově prodraží odstoupení od smlouvy.

Elektřina v roce 2015 zlevní živnostníkům i podnikům, plyn jen někomu

Nový rok zdražení elektřiny a plynu nepřinese. Živnostníci a firmy dokonce ušetří. Ceny energie by měly totiž klesat.

Cenovým věstníkem už budeme listovat jen na internetu. Papírový končí

Cenový věstník už zřejmě kvůli klesajícímu počtu zájemců nebude vycházet v papírové podobě. Najdete ho už jen na internetu.

Pětina firemních aut je zneužívána. Můžete šmírovat své zaměstnance? A jak?

Tráví vaši zaměstnanci dlouhý čas na služebních výjezdech? Třeba vůbec nejsou služební. Zkuste si to ohlídat a budete se divit, kolik ušetříte času i peněz.

Stahujte aktualizované daňové a další interaktivní formuláře

Server Podnikatel.cz má pro vás aktualizované interaktivní formuláře. Už nyní jsou vám k dispozici například pro přiznání k dani z příjmů či DPH.

ČT se zaměří při vymáhání poplatků na firmy, oslovuje je i skrze datové schránky

Česká televize oslovuje kvůli placení poplatků firmy skrze datové schránky. Úspěšnost tohoto postupu je však nízká. I tak se ale chce ČT na firmy zaměřovat.

Kdy se podnikatelům vyplatí e-aukce elektřiny nebo plynu?

Jednou z možností, jak uspořit, je snížit platby za elektřinu nebo plyn. A to díky elektronické aukci. Co byste měli vědět, než se do aukcí zapojíte?

5 užitečných tipů, jak šetřit tepelnou energii ve firmě

Topná sezóna vždy zasáhne do rozpočtů firem. Přinášíme tipy, jak spotřebu tepla snížit, aby ten zásah nebyl tak velký a hlavně, aby to zaměstnanec nepocítil.

Kasírujete zákazníka mimo provozovnu? Zvažte mobilní platební terminál

I podnikatelé, kteří zpravidla dostávají zaplaceno mimo svoji provozovnu, mohou využít platební terminály. Buď klasické přenosné či nově mobilní, tzv. mPOS.

Živnostníci dosáhnou na vlastní bydlení díky obratové hypotéce

Ušetřit na daních nebo dosáhnout na hypotéku. Toto dilema řeší nejeden živnostník nebo podnikatel. Přitom vůbec nemusí. Banky nabízejí řešení.

S podporou podnikání to vypadá slibně. Ministerstvo se plácne přes kapsu

Ministerstvo průmyslu a obchodu příští rok podpoří hlavně rozvoj podnikání. Zjistili jsme, jak na tom budou začínající podnikatelé a malé firmy.

Hoteliéři slaví vítězství nad OSA. Paušální autorské poplatky končí

Hoteliéři výrazně ušetří na autorských poplatcích. Místo paušálu budou platit za obsazená lůžka. I to obsahuje novela autorského zákona.

V podnikání se letos nedaří? Požádejte o snížení záloh na pojistném

Když se vám nedaří, nerozbíjejte hned prasátko. Zkuste například požádat zdravotní pojišťovnu o snížení záloh. Pojišťovny většině žadatelů vyhoví.

Neztrácejte čas s hotovostí, staňte se vlastním bankéřem

Posíláte svoje lidi do terénu nebo dokonce do ciziny? Hodně času a peněz stojí vyplácení záloh a jejich vyúčtování. Nová služba všechno řeší přehledně a online.

10 nejbohatších Čechů současnosti

Časopis Forbes zveřejnil svůj tradiční žebříček nejbohatších Čechů. S velkým odstupem mu vévodí Petr Kellner ze skupiny PPF, jehož jmění činí 202 miliard Kč.

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+