Už jen dní zbývá na podání přiznání k dani z příjmů. Poradíme vám, jak na to!

Články v rubrice Peníze a úspory

Jednou přijde den, kdy svou firmu budete muset opustit. Víte, co bude dál?

Udržet, prodat nebo předat? Otázka, před kterou bude jednou postaven každý majitel firmy. Odpověď na ní musí hledat dlouhodobě.

Banky vůči klientům zase na koni. Přispělo k tomu rozhodnutí ústavního soudu

Ústavní soud dnes zamítl historicky první stížnost klientky, která chtěla vrátit poplatky za úvěr. Poplatkové iniciativy i přesto slaví vítězství.

Ministr Babiš chystá další bič na podnikatele. Tentokrát jde po těžařích

Ministr financí Andrej vidí výrazný potenciál k získání dalších prostředků do státního rozpočtu v úhradách z vydobytých nerostů. Kolik to hodí?

Benzín je v České republice druhý nejlevnější v Evropě

Dobrá zpráva pro podnikatele. Řidiči v Česku tankují za téměř nejnižší ceny v celé Evropě.

Praha a Středočeský kraj budou spolupracovat ohledně dotací EU

Praha a Středočeský kraj spolu budou spolupracovat při čerpání evropských dotací. Slibují si od toho vyšší efektivitu a lepší zpracování žádostí.

Příští rok bude pro důchodce o více jak dvě stovky bohatší

Od roku 2015 se penze zvýší až o 205 korun. A růst by měly jako před rokem 2012. O inflaci a o třetinu růstu reálných mezd. Shodla se vláda.

Známe datum blížící se mobilní revoluce, tentokrát celoevropské

Spousta obyvatel starého kontinentu je kvůli drahým roamingům zvyklá na cestách mobil úplně vypínat. Tomu ale bude konec. Postaral se o to Evropský parlament.

Zelená nafta je zpátky, zemědělci jásají

Zelená nafta se vrací. Zemědělci díky tomu ušetří a budou tak více konkurenceschopní. Vláda se na navrácení daňového zvýhodnění shodla jednomyslně.

Senioři si budou moc o svátcích vyhodit z kopýtka

Důchodci mají důvod k radosti. Svátky v tomto roce budou moc užít s napěchovanými peněženkami. Důchod dostanou o den nebo dva dříve.

0 tipů, jak vydělat bez práce milion korun za pár minut

Bez práce nejsou koláče, říkaly už naše babičky. Ne vždy to ale platí. Čtěte 0 zaručených tipů, jak i s nohama na stole vyděláte milion korun za několik minut.

Pozor na předražené telefonní linky. Máme zažitou řadu omylů

Lidé se domnívají, že všechna telefonní čísla začínající devítkou jsou zpoplatněná vysokým tarifem. Linky začínající osmičkou pak považují za bezplatné. Omyl.

Čtyři stovky za mobilní volání je strop, nejmenší útraty jsou u virtuálů

Vysoké sumy za mobilní služby jsou pasé. Lidé to vítají a změny si pochvalují. Za mobilní volání utratí nejčastěji do čtyř stovek, ukázal průzkum.

Nákup firem stál loni přes 200 miliard korun, dařilo se nejlépe od roku 2007

Nákupy a prodeje firem vzrostly loni v České republice o 50 procent. Jde o nejlepší výsledek za posledních 6 let. Chvála patří také českým investorům.

Za měsíc končí sKarty. Čtěte, jak z jejich účtu vybrat zbylé prostředky

Už jen měsíc života zbývá projektu sKaret. Lidé, kterým na jejich účtu zbyly nějaké peníze, mají několik možností, jak mohou své prostředky vybrat.

HK ČR: Sankce vůči Rusku by stály 200 miliard korun a 50 tisíc pracovních míst

Sankce vůči Rusku by Česko mohly přijít draho. Hrozí ztráty stovek miliard korun a o práci by přišly desítky tisíc lidí, tvrdí Hospodářská komora ČR.

Rozdíly mezi platy mužů a žen jsou nejvyšší kolem 40 let

Na začátku a na konci kariéry jsou si průměrné platy mužů a žen nejbližší. V nejlepším věku je pak rozdíl v odměňování obou pohlaví velice citelný.

Alza zrychluje nakupování přes internet, nabízí vlastní virtuální peněženku

Alza spustila svůj vlastní kreditní systém. Platit na internetu můžete přednabitým kreditem.

Kamerové systémy snižují riziko vloupání. Fungují i atrapy

Investovat do bezpečnostního kamerového systému se vyplatí. Kamera velkou část nenechavců spolehlivě odradí a umožní snazší vyhledání případného pachatele.

Peníze musí vydělávat, určil Babiš a investoval státní miliardy na peněžním trhu

Desítky miliard státních korun, které v loňském roce ležely na účtech ČNB, jsou minulostí. Andrej Babiš se rozhodl peníze zhodnotit a investoval je.

Oslabení kurzu rozdělilo podnikatelskou veřejnost. Víme, komu pomohlo a komu ne

Devizové intervence ČNB rozdělily podnikatelskou veřejnost. Postoje se liší dle toho, jak firmy exportují, dle odvětví a také dle velikosti společností.

Většina zaměstnanců může požádat o vrácení přeplatku na solidární dani

Lidé s vyššími příjmy museli v průběhu loňského roku odvádět zálohy na takzvanou milionářskou nebo solidární daň. Teď se ukazuje, že jim stát bude vracet.

Amazon míří do Česka. Proč si vybral zrovna nás?

Internetový obchod se nakonec s brněnskými zastupiteli dohodl, Amazon tak bude mít v Česku dva velké sklady. Nebude pro něj Česko ale jen levnou továrnou?

Online dražby. Co je třeba pro účast?

Automobil, hodinky, elektronika i zavedená webová doména za zlomek ceny. Elektronické dražby movitých věci získávají na oblibě.

Poznali byste padělané české bankovky? Jejich počet naštěstí klesá

Některé zdařilé padělky se laickým okem dají poznat jen stěží. Oproti předchozím rokům však v roce 2013 počet padělaných českých bankovek a mincí klesl.

Penzisté si polepší, do rozpočtu jim přibudou skoro 3 stovky

Nová vláda myslí na důchodce. Jejich měsíční rozpočet by se měl navýšit o 270 korun. Tratit budou ale naopak živnostníci.

Kriminalisté stíhají 16 firem za podvod s fiktivním zaměstnáváním postižených

Na stovky milionů korun si přišla organizovaná skupina podvodníků, která fiktivně zaměstnávala zdravotně postižené. Kriminalisté stíhají 16 firem a 3 osoby.

Platební karty a podnikání. Napište nám své zkušenosti

Vydavatelé karet motivují spotřebitele k utrácení kartami. Banky lákají na akceptaci, ale obchodníci se kartám začínají bránit.

Nezáviďte šéfům plat. V porovnání se světem jsou to žabaři

Víte kolik bere váš šéf? Patrně se má lépe než vy, ale ve světě by se svým bankovním kontem žádné terno neudělal. Čeští manažeři berou míň než ti zahraniční.

Potraviny za posledních 5 let pěkně zdražily. Nejvíce z nich brambory a mouka

Zatímco v roce 2010 se brambory pořizovaly za 10,27 Kč/kg, nyní stojí 17,51 Kč/kg, což je o 70,6 % více. Ceny však vzrostly vesměs u všech potravin.

Na průměrného pojištěnce dáme téměř o tisícovku víc, prozradila VZP

Největší zdravotní pojišťovna u nás v letošním roce sáhne hlouběji do kapsy. Více peněz se dočkají také nemocnice, ambulance a lázně.

Prohledat Podnikatel.cz

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+