Už jen dní zbývá na podání přiznání k dani z příjmů. Poradíme vám, jak na to!

Články v rubrice Peníze a úspory

Platební morálka firem se zlepšuje. Problém je s dopravou a stavebnictvím

Pokud obchodujeme s dopravci a firmami z oboru stavebnictví, zřejmě patříte mezi ty, kteří musí nejdéle čekat na splatnost faktury. Vyplynulo to z průzkumu.

Sazby mýtného se mají zvýšit, současně se ale sníží limity pro slevu na mýtném

Ministerstvo dopravy navrhuje, aby se zvýšily sazby mýtného, a to o inflaci za poslední roky. Současně se ale mají snížit limity pro přiznání slevy na mýtném.

Profesní pojištění odpovědnosti se vyplatí i živnostníkům

Malý byznys neznamená malé škody. Živnostníci podceňují následky svých profesních přešlapů a proti oprávněným nárokům na náhradu škod se nekryjí.

Otestovali jsme operátory: Vodafone živnostníky ignoruje, ČEZ o ně nestojí

Vyzkoušeli jsme za vás, jaké to je být v kůži podnikatele, který neví, kde mu hlava stojí. Snažili jsme se zmapovat, jak je těžké vybrat si mobilního operátora.

Podnikatelé, nenechte se od operátorů připravovat o peníze

Pro operátora není nic horšího, než když přijde o svého klienta. A co teprve, když je jím podnikatel nebo firma. Nenaleťte na jejich triky.

Jaké základní produkty nabízejí banky podnikatelům? Tady jsou jejich odpovědi

U velkých bank si podnikatelé i za základní produkty připlatí, na druhou stranu si mohou vybírat z široké škály produktů, které jsou u malých bank nedostupné.

Ceny roamingu klesají. Vyřídit e-mail nebo telefon od moře vyjde lacino

Když už patříte k těm, kteří ani na dovolené nechtějí nebo nemohou odložit pracovní povinnosti, alespoň to budete mít za pár kaček.

Který podnikatelský účet je pro vás nejvhodnější? Nabízíme srovnání

Mít speciální účet k podnikání je dnes téměř nutností. Který vás bude stát nejméně? Porovnali jsme pro vás nabídku českých bank.

Už jen tři dny zbývají na změnu zdravotní pojišťovny

Blíží se konec termínu pro přechod k jiné zdravotní pojišťovně. Pro vaše snazší rozhodování jsme zjistili, co pojišťovny dělají pro živnostníky.

Z autorádií autorské poplatky neplaťte, koncesionářským se ale nevyhnete

Stále platí, že za autorádia ve firemních vozech se autorské poplatky platit nemusí. Podnikatelé by ale neměli zapomínat na koncesionářské poplatky rozhlasu.

Podnikatelům se blýská na lepší časy, Češi začínají více utrácet

Nová vlna české ekonomiky, roste a překvapivě rychlým tempem. O jaká čísla se jedná a není to jen výjimečný výkyv?

Kolem minimální mzdy panuje řada mýtů, zvýšení na 9000 Kč nepomůže ani neuškodí

Vzhledem k výši minimální mzdy a jejímu navrhovanému zvýšení se dá konstatovat, že zaměstnanců ani zaměstnavatelů se změny prakticky nedotknou. (KOMENTÁŘ)

S nahlašováním škod po bouřce neotálejte, pojišťovny už vyplácí peníze

Bouřky a lijáky posledních dnů nadělaly řadu škod. Je na čase začít je likvidovat a oznámit škodní události na pojišťovnu. První poškození už dostávají peníze.

V Praze začne fungovat nový bitcoinový bankomat, umožní i výběry hotovosti

První automat s bitcoiny začal fungovat v únoru letošního roku. Nyní příchází nový bitcoinový bankomat, který kromě nákupů bitcoinů umožní i vybrat hotovost.

České firmy posilují. Těží hlavně z daňových rájů

Finanční situace velkých českých firem se lepší. Děkovat za to mohou sídlům v daňových rájích a zahraničním investorům.

Franšízantka Helena Ederová z Partners: S manželem tvoříme skvělý tým (MarketVoice)

Franšízing má pro zákazníky velkou výhodu: vědí, do čeho jdou. Známá značka v gastronomii znamená stejnou nabídku a kvalitu. Může to fungovat i ve finančnictví?

Nový šéf Hospodářské komory Vladimír Dlouhý chce povinnou registraci podnikatelů

Hospodářská komora si zvolila nového prezidenta, kterým se stal Vladimír Dlouhý. Ten poukázal na problémy s financováním komory a volá po povinné registraci.

Územní plán změněn. Amazon může mířit do moravské metropole. Stále ale tápe

Brněnští zastupitelé schválili změnu územního plánu pro průmyslovou zónu. Sklady Amazonu se mohou začít budovat. Firma se však ještě rozhoduje.

Provozovat divadlo není zrovna levná záležitost. Dá se tím uživit?

Divadlo může na své financování využít granty i sponzorské příspěvky. Provozovat ho ale levná záležitost není. Sledujte další díl Videobizu.

První pivovarnická skupina míří na pražskou burzu, očekává miliardu korun

Na pražské burze se chystá primární emise akcií první pivovarnické skupiny. Pivovary si od emise slibují více než miliardu korun.

Jak ušetřit až pětinu nákladů během pár minut? Nakupujte v e-aukcích

Při zadávání zakázek formou elektronických aukcí lze dosáhnout vysoké finanční i časové úspory. A to spravedlivě a transparentně. Zkuste to.

Neprůhledná firma EMS chce na provoz Opencard 300 milionů korun, Praha to odmítá

Dalších 300 milionů korun má směřovat na projekt Opencard. Chce je neprůhledná firma EMS. Praha to ale odmítá. (AKTUALIZOVÁNO)

Pod stan za stejnou cenu jako loni, slibují kempaři. Sezona pomalu začíná

Obliba kempování mezi Čechy opět pomalu stoupá. V letošní sezoně si za pobyt pod stanem či v karavanu nepřiplatí. Provozovatelé kempů služby nezdraží.

Internet nemá omezení, podnikatelé si mohou v e-shopu pořídit už i auto

Že se dají přes internet nakoupit potraviny, už nikoho nepřekvapí. Nově si mohou ale podnikatelé pořídit v e-shopu ke své činnosti i automobil.

Práce snů za pět milionů ročně je většinou e-mailový podvod

Internetem se šíří nová hrozba. Jde o exkluzivní pracovní nabídky, které se tváří zcela seriózně. Je ale potřeba mít se na pozoru a nepodlehnout jim.

Nejvíce spoří podnikatelé a senioři. Většina z nich má rezervy na několik měsíců

78 % podnikatelů by dokázalo pokrýt z úspor výpadek svých příjmů až na tři měsíce. Podobně si šetří důchodci, 75 % z nich má rezervy aspoň na dva měsíce.

Trh s virtuálními operátory ještě čekají změny, říká provozovatel jednoho z nich

Trh s virtuálními operátory je tvrdě regulovaný a bezpochyby dojde k jeho brzké redukci, říká v rozhovoru pro Videobiz známý český podnikatel Jiří Hlavenka.

Jednou přijde den, kdy svou firmu budete muset opustit. Víte, co bude dál?

Udržet, prodat nebo předat? Otázka, před kterou bude jednou postaven každý majitel firmy. Odpověď na ní musí hledat dlouhodobě.

Banky vůči klientům zase na koni. Přispělo k tomu rozhodnutí ústavního soudu

Ústavní soud dnes zamítl historicky první stížnost klientky, která chtěla vrátit poplatky za úvěr. Poplatkové iniciativy i přesto slaví vítězství.

Ministr Babiš chystá další bič na podnikatele. Tentokrát jde po těžařích

Ministr financí Andrej vidí výrazný potenciál k získání dalších prostředků do státního rozpočtu v úhradách z vydobytých nerostů. Kolik to hodí?

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+