Hlavní navigace

Akce Mobilní aplikace pro váš byznys ukázala výhody aplikací pro firmy

12. 11. 2013

Využití mobilních aplikací v práci a podnikání je čím dál větším fenoménem. Podívejte se na report z akce věnované mobilním aplikacím a na seznam aplikací, které vám usnadní práci.

Využití mobilních aplikací v práci a podnikání je čím dál větším fenoménem. Firmy nejen že využívají dostupné aplikace pro zjednodušení práce, ale vyvíjejí také více a více vlastních aplikací – ať již pro své zákazníky nebo pro čistě interní potřeby. I proto jsme přijali pozvání na akci s příhodným názvem Mobilní aplikace pro váš byznys, kterou připravila společnost T-Mobile na poslední zářijový týden v rámci série Communications Wednesday.

U T-Mobilu již delší dobu sledujeme čím dál více aktivit na poli mobilních aplikací, ať již se to týká organizace či sponzoringu tematických akcí, nového webu o aplikacích nebo vývoje řady vlastních aplikací.

Na akci vystoupilo několik řečníků ze známých a zajímavých firem. Akci zahájil Filip Dřímalka z Know How Klubu, který shrnul důležitost a možnosti v oblasti mobilních aplikací. Také ukázal mnoho příkladů zajímavých aplikací, které mohou firmám pomoci ve zvyšování produktivity a efektivity. I my jsme se přistihli, že během prezentace hledáme v telefonu aplikace, které Filip zmiňuje, abychom je sami vyzkoušeli. Najdete je proto na konci tohoto článku.

Následně vystoupil Michal Šrajer ze společnosti Inmite, známého studia mobilních aplikací.
Ukázal trendy a blízkou budoucnost firemních mobilních aplikací a také využití aplikací při práci. Nejvíce nás zaujaly jeho případové studie a také změny ve využívání mobilního internetu a aplikací u velkých korporátních zákazníků.

Za organizátora vystoupil Slavomír Doležal, který směřoval své vystoupení firmám, které se rozhodly vyvinout vlastní aplikaci. Ukázal směry a možnosti, kterými se při komunikaci a propagaci aplikace vydat. Upozornil i na to, čemu se při propagaci aplikace vyhnout, což je někdy důležitější než pověstné tipy na zaručený úspěch.

Po coffee breaku vystoupili zástupci společností Whirlpool a CCS se svými agenturami (dodavateli jejich mobilních aplikací). Na konkrétních příkladech ukázali, jak jim vlastní aplikace dokázala přinést hmatatelné výsledky. Mobilní aplikace firmy Whirlpool pomohla obchodním zástupcům snížit obchodní administrativu až o 50% a snížit chybovost objednávek na pouhých 5%. Aplikace firmy CCS dokáže uživatelům ušetřit až 150 Kč na jedné nádrži, takže funguje jako velice kvalitní nástroj pro zvýšení loajality zákazníků. U obou těchto případových studií zazněly i zajímavé informace týkající se spolupráce zadavatele (klienta) a dodavatele aplikace (agentury).

Celou akci uzavřel David Lorenc ze společnosti Seznam.cz, který nás zahrnul řadou čísel, dat a grafů o využívání internetu v mobilu, mobilních aplikací a trendech do budoucna. Více samozřejmě napoví prezentace z akce, které si můžetestáhnout přímo zde (platí pro registrované na serveru tuesday.cz).

Na akci by mimo jiné zmíněny tyto zajímavé mobilní aplikace:

Dropbox – Aplikace pro ukládání a sdílení dat v mobilu či tabletu.

Capsulecrm.com – Jedno z nejjednodušších CRM, které má pouze ty funkce, které firmy opravdu využívají.

Podio.com – CRM systém s mnoha přídavnými funkcemi a možnostmi. Kromě jiného obsahuje i „live feed“ pro efektivní komunikaci uvnitř firmy

Asana.com – Nástroj na řízení projektů, který je do 30 uživatelů zcela zdarma.

Basecamp.com – Slavný to-do list a aplikace pro projektový management od 37signals, v tuto chvíli ovšem pouze na iOS.

BaseCRM.com – Obchodní systém, který má veškeré funkce a informace i ve velice kvalitní mobilní aplikaci.

Toggl.com – Jedna z nejlepších aplikací na „time tracking“ – tedy evidenci odpracovaných hodin a reportingu práce pro jednotlivce i týmy.

Getharvest.com – Time tracking spolu s funkcí další evidence nákladů.

Evernote.com – Aplikace pro zaznamenávání poznámek, odkazů, obrázků či mluveného slova. Umožňuje ukládat a synchronizovat veškeré informace na PC, mobily i tablety. A je zdarma.

Wunderlist.com – Jednoduchý a efektivní TO DO list, který má jak PC, tak mobilní verzi (pro mobily a tablety). Nově umožňuje přiřazovat úkoly v týmu (placená verze).

Bufferapp.com – Aplikace pro správu sociálních sítí. Umožňuje nejen postování na více sítí zároveň (LinkedIn, Twitter, Facebook), ale také řazení postů do fronty a jejich pravidelnou publikaci.

Teamviewer.com – Nástroj pro vzdálený přístup do vašeho PC. Pokud jedete na schůzku bez svého notebooku, můžete se do něj dostat přímo z vašeho telefonu.

Kromě toho zazněly informace o online portálech, na kterých si můžete jednoduše vytvořit vlastní aplikace:

BiznessApps.com – Nástroj pro vytváření aplikací pro retail – restaurace, bary, fitness centra, či neziskovky. Uživatelé si mohou sami určit funkce a design aplikace a následně platí měsíční poplatek za provoz.

Apps-builder.com – Obecnější online aplikace, kterou využívá více než 600 000 zákazníků. Umožňuje vytvořit jak mobilní verzi vašeho webu, tak nativní aplikace pro iOS či Android.

Attendify.com – Aplikace pro organizátory konferencí a eventů, ve které si můžete vytvořit vlastní aplikaci s mapou, informacemi o akci, programem nebo detailními informacemi o řečnících a prezentacích.

Kromě výše zmíněných aplikací jsme se dozvěděli i o netradičních cestách, jak najít dodavatele vlastní aplikace, jako jsou zahraniční portály www.odesk.com, http://www.elance.com nebo český http://www.easytask.cz.

Lupa.cz: Levný tarif pro Brno nebude. Radní: je to kartel

Levný tarif pro Brno nebude. Radní: je to kartel

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Podnikatel.cz: EET: Totálně nezvládli metodologii projektu

EET: Totálně nezvládli metodologii projektu

Podnikatel.cz: Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Vitalia.cz: Říká amoleta - a myslí palačinka

Říká amoleta - a myslí palačinka

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

Vitalia.cz: Fotorecept: Jak nezkazit nadýchanou omeletu

Fotorecept: Jak nezkazit nadýchanou omeletu

Měšec.cz: Finančním poradcům hrozí vracení provizí

Finančním poradcům hrozí vracení provizí

Měšec.cz: Europlatby: někde bez poplatku, jinde i 350 Kč

Europlatby: někde bez poplatku, jinde i 350 Kč

Vitalia.cz: V SAPĚ našli nelegální porážku kachen

V SAPĚ našli nelegální porážku kachen

DigiZone.cz: Sat novinky: Fransat UHD Demo

Sat novinky: Fransat UHD Demo

DigiZone.cz: Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

DigiZone.cz: ČRa DVB-T2 ověřeno má i Sharp

ČRa DVB-T2 ověřeno má i Sharp

Vitalia.cz: Paštiky plné masa ho zatím neuživí

Paštiky plné masa ho zatím neuživí

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

120na80.cz: Na ucho teplý, nebo studený obklad?

Na ucho teplý, nebo studený obklad?

Vitalia.cz: Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

Měšec.cz: Přejete si číslo účtu na přání?

Přejete si číslo účtu na přání?

Vitalia.cz: I církev dnes vyrábí potraviny

I církev dnes vyrábí potraviny

DigiZone.cz: HD programy ČT i v UPC Horizon

HD programy ČT i v UPC Horizon