Hlavní navigace

Startup anebo jak nastartovat Váš byznys

8. 9. 2015

Začínáte podnikat nebo jste ve fázi podnikatelského záměru? Jak odstartovat podnikání a zajistit si, aby Vám podnikání běželo již od samého počátku? Inspirujte se našimi radami.

Mnoho úspěšných i neúspěšných podnikatelů zná, jak obtížný začátek podnikání může být. Nikdo o Vás doposud neslyšel, trh je přesycen nabídkami zboží a služeb a Vaši konkurenční výhodu nikdo nezná. Musíte vytrvale počkat a investovat mnoho sil a financí k tomu, abyste onu výhodu přes drahé marketingové nástroje dostaly ke svým zákazníkům. Existují však i levnější varianty, které Vám zajistí ten pomyslný startovací motor k rozběhu Vašeho podnikání. Zmínka bude o poptávkových systémech, které Vám sami najdou zákazníky a pomohou při startu podnikání.

Největší poptávkový systém v ČR je AAAPOPTÁVKA .CZ, která nabízí své služby pro dodavatele od roku 2006. K tomu, abyste se do poptávkového systému mohli zaregistrovat a získat zprostředkování nových obchodních příležitostí, potřebujete mít platné IČ. Poté je možné se do systému registrovat ZDARMA.

Jak služba funguje?

Rozhodnete-li se podnikat a máte již přidělené platné IČ, zaregistrujte se ZDARMA do systému AAAPOPTÁVKA.CZ. Již při samotné registraci si nastavíte obor činnosti, kterým se zabýváte a kategorie, z nichž chcete získávat nové poptávky od zákazníků. V řádech stovek korun měsíčně si zaplatíte službu poptávky s kontakty nebo veřejné zakázky. Poté Vám už systém sám hledá vhodné zákazníky a zasílá Vám již přímo zakázky z Vašeho oboru podnikání.

O jaké zákazníky jde?

Poptávky od zákazníků, které Vám bude systém posílat, jsou od skutečných zákazníků, kteří hledají právě Vaši službu nebo zboží. V systému AAAPOPTÁVKA.CZ jsou proškolení pracovníci, kteří každou poptávku nejdříve se samotným zákazníkem ověří, popřípadě doplní, aby poptávka měla co nejvíce informací ke správnému vypracování nabídky. Nerelevantní poptávky, tedy poptávky, které nejsou správně vyplněné, není zde správný e-mail či telefonní kontakt, pracovníci zamítnou a k Vám se tyto poptávky nedostanou. Právě ověřování poptávek vyzdvihuje tento poptávkový server oproti konkurenci a zvyšuje pravděpodobnost realizace každé takové poptávky.

Po realizaci poptávky mohou poptávající Vaši práci ohodnotit a referenci včetně fotodokumentace umístit na web AAAPOPTÁVKA.CZ. Hodnocení firem je důležitým kritériem při výběru dodavatele samotným poptávajícím a systém se tak může stát skvělým zdrojem, kde můžete prezentovat svou firmu, práci a budovat silnou značku firmy. Tyto stránky denně navštíví přes 10 000 zákazníků, kteří hledají třeba právě Vás. K tomu, aby poptávkový systém měl dostatek poptávek pro dodavatele, investuje nemalé finanční prostředky do reklamy a v posledním roce posílila i svou pozici díky mediální podpoře skupiny MAFRA a.s., provozující například zpravodajství Idnes.cz, Lidové noviny, Metro atd.

Poptávkové servery Vám mohou pomoci i z druhé strany mince a být Vám k ruce při řešení pronájmu nebytových prostor, hledání účetní nebo daňového poradce, právních služeb atd. I Vy, jako právnická osoba, si můžete zadat zdarma firemní poptávku a najít vhodného dodavatele ke spolupráci.

Pokud se tedy rozhodnete podnikat nebo jste ve fázi startupu, poptávkové systémy Vám pomohou mít dostatek zakázek pro Vaše podnikání již při samotném startu, ale také Vám pomohou se založením a přípravou podnikání.

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Měšec.cz: Jak vymáhat výživné zadarmo?

Jak vymáhat výživné zadarmo?

Měšec.cz: Finančním poradcům hrozí vracení provizí

Finančním poradcům hrozí vracení provizí

Vitalia.cz: Říká amoleta - a myslí palačinka

Říká amoleta - a myslí palačinka

Vitalia.cz: Proč vás každý zubař posílá na dentální hygienu

Proč vás každý zubař posílá na dentální hygienu

Vitalia.cz: 9 největších mýtů o mase

9 největších mýtů o mase

Vitalia.cz: V SAPĚ našli nelegální porážku kachen

V SAPĚ našli nelegální porážku kachen

Lupa.cz: Slevové šílenství je tu. Kde nakoupit na Black Friday?

Slevové šílenství je tu. Kde nakoupit na Black Friday?

Podnikatel.cz: 3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

Vitalia.cz: I církev dnes vyrábí potraviny

I církev dnes vyrábí potraviny

Lupa.cz: Insolvenční řízení kvůli cookies? Vítejte v ČR

Insolvenční řízení kvůli cookies? Vítejte v ČR

DigiZone.cz: Sat novinky: Fransat UHD Demo

Sat novinky: Fransat UHD Demo

Root.cz: Vypadl Google a rozbilo se toho hodně

Vypadl Google a rozbilo se toho hodně

DigiZone.cz: Perspektivy TV v roce 1939 podle časopisu Life

Perspektivy TV v roce 1939 podle časopisu Life

120na80.cz: Jak oddálit Alzheimera?

Jak oddálit Alzheimera?

Podnikatel.cz: Italové dělají mozzarellu z mléka z Česka

Italové dělají mozzarellu z mléka z Česka

DigiZone.cz: Sat novinky: paket Polsat a Sci-Fi Universal HD

Sat novinky: paket Polsat a Sci-Fi Universal HD

Vitalia.cz: Fotorecept: Jak nezkazit nadýchanou omeletu

Fotorecept: Jak nezkazit nadýchanou omeletu

Vitalia.cz: Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu

Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu

Root.cz: Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem