Online reklama

Online reklama patří mezi nejvíce rostoucí typ reklamy, který by podnikatelé rozhodně neměli ignorovat. Reklama na internetu může mít přitom řadu podob. Základ sice tvoří firemní weby, kromě nich však lze využívat též PPC reklamy nebo třeba bannery. Důležitou součást tvoří také optimalizace pro vyhledávače a zpětná vazba v podobě práce se statistikami návštěvnosti.

Hlavní internetový marketingový a komunikační nástroj tvoří pro většinu podnikatelů jejich firemní web. Hlavní úlohou firemních stránek je být vidět na internetu a přivádět taknové zákazníky.

Vzhledem k tomu, že většina lidí se na firemní weby dostane přes některý z vyhledávačů, velice důležitou roli hraje také SEO optimalizace. Jedná se o souhrn poměrně složitých postupů a metod, které vylepší pozici firemní webu při vyhledávání.

Online reklama však zdaleka není pouze webová prezentace. Mezi další nejpoužívanější formy online reklamy patří PPC reklama a grafické bannery. Oba tyto typy reklamy přitom mají své klady a zápory a hodí se pro různé podnikatele.

E-booky pro váš tablet nebo čtečku

Stahujte nejnovější knihy v elektronické formě z edice Podnikatel.cz. Nabízíme například praktického pomocníka při začátku podnikání, novinky v občanském zákoníku či poutavé příběhy podnikatelů. Prohlédněte si nabídku e-booků

Slovníček pojmů

Doména = adresa na internetu a s tím příslušná virtuální poštovní adresa.

Webhostingový prostor (též webhosting, hosting, virtuální server) = prostor na internetu, který slouží k uložení webové prezentace.

Web (www prezentace) = skutečný obsah  prezentace na internetu.

Firemní katalogy = adresář firemních zápisů (katalog), na základě kterého se firma může zdarma objevovat v databázích vyhledávačů a jejich souvisejících map.

PPC reklama = jedná se o různé textové nebo grafické reklamy, které lze vídat jako tzv. sponzorované odkazy ve výsledcích vyhledávačů nebo na různých jiných stránkách. Označení tohoto způsobu propagace vychází z anglického sousloví Pay Per Click – neboli „zaplať za kliknutí“.

SEO = zkratka pro Search Engine Optimization neboli optimalizaci pro vyhledávače. Proces, při kterém pomocí vhodné kombinace mnoha poměrně složitých aktivit lze dosáhnout lepšího umístění odkazů na stránky ve vyhledávačích.

Zpět na přehled speciálů Firemní web        

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+