Hlavní navigace

5000 korun jako jednorázový příspěvek na dítě. Nedosáhnou na něj ale všichni

28. 4. 2022

Sdílet

26.7.22 3x/Rodina, děti, úspora, daňové zvýhodnění Autor: Depositphotos.com, podle licence: Rights Managed

Vláda reaguje na současnou složitou finanční situaci rodin, kdy v důsledku energetické a humanitární krize související s ruskou agresí na Ukrajině, dochází ke skokovému růstu cen a inflace. Snaží se tak pomáhat cíleně těm, kteří pomoc potřebují. 

Vláda schválila příspěvek 5000 korun na dítě

Vláda připravila balíček opatření, která pomohou střední třídě, pomohou rodinám s dětmi, samoživitelkám a samoživitelům. Klíčovým opatřením je jednorázový příspěvek na dítě ve výši pět tisíc korun

Kdo bude mít na příspěvek nárok? 

Příspěvek ve výši 5000 korun na dítě ale nebude náležet všem. Dostanou ho jen ty domácnosti s daným limitem příjmů. Příspěvek dostanou domácnosti s příjmem do 1 milionu korun ročně na každé dítě v domácnosti, potvrdil premiér Petr Fiala

Bude také upravena maximální výše čerpání rodičovského příspěvku o tři tisíce, tedy z maximální dosavadní výše 10 000 na 13 000 korun. 

Vláda chystá také legislativní změny na podporu zkrácených a flexibilních úvazků a větší podpora z plánu obnovy a operačních programů se dočkají dětské skupiny.

Není v možnostech státních financí ani by nebylo rozumné, abychom dávali podporu plošně všem, abychom dělali plošná opatření. Nedávalo by to smysl, protože bychom tím jen dále zrychlovali spirálu inflace, uzavírá předseda vlády Petr Fiala.

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).