Hlavní navigace

ABRA Software ukončuje spolupráci se Sberbank a dalšími ruskými firmami

27. 2. 2022

Sdílet

27. 2. 2022 / 1x / konec spolupráce, ruka, ne Autor: Depositphotos.com, podle licence: Rights Managed

Technologická firma ABRA Software poskytující ERP systémy znemožní ruským firmám profitovat z pokročilých softwarových technologií a využívat jejich produkty.

Jednou ze společností je Sberbank CZ

Firma se rozhodla ukončit spolupráci se společnostmi, které přímo jsou nebo mají majetkové a podobné vazby na fyzické a právnické osoby uvedené na sankčních seznamech Evropské komise.

Firma vyzývá k následování i další technologické společnosti

Předseda představenstva Jaroslav Řasa říká, že v České republice dobře víme, co to je žít 22 let s kremelským vojákem v zádech. Jejich podnikání a mise podporovat podnikatele kdekoli na světě v tom, aby měnili svět k lepšímu, by v nesvobodném světě vůbec nebyla možná. Proto není důležité, jaké hospodářské ztráty můžeme utrpět, z těch se vždy vzpamatujeme. Ze ztráty hodnot a svobody nikoliv. Jak řekl náš prezident Václav Havel: Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl – bez ohledu na to, jak to dopadne, dodává.

Martin Palička ze společnosti Etnetera na Twitteru za tento krok poděkoval a oznámil, že také poslali výpověď s tím, že nelze jinak.

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).