Hlavní navigace

Alza se vrací na Heureku. Dříve přitom ostatním e-shopům radila, jak z ní odejít

29. 6. 2022

Sdílet

30.1.23 /3x/Alza Autor: Alza, podle licence: Rights Managed

Největší tuzemský e-shop Alza.cz se po 6 letech vrací na srovnávač Heureka.cz. Důvodem je, že Heureka už nemá stejného majitele jako Mall Group. 

Alza se vrací na Heureku

Po 6 letech se Alza vrací na Heureku. Už v dubnu se začal do slovenské verze Heureky nahrávat katalog Alza.sk a nyní se připojily i české varianty webů. V kontextu narůstající inflace jsme v druhé půlce loňského roku upravili naši cenovou strategii a chceme zákazníkům usnadnit, aby se o výhodnosti našich cen co nejsnáze přesvědčili. K tomu patří i cenové porovnání mezi různými obchody, uvedl Petr Bena, místopředseda představenstva Alza.cz.

Jak doplnila Alza v tiskové zprávě, prostor po návrat vytvořil prodej Mall Group polskému Allegru, díky kterému už Heureka a Mall Group nemá stejného majitele. 

Alza radila, jak Heureku opustit


Alza nabízí e-shopům, že jim poradí a pomůže opustit Heureku
Přečtěte si také:

Alza nabízí e-shopům, že jim poradí a pomůže opustit Heureku

Právě díky stejnému vlastníkovi Alza před 6 lety Heureku opustila, jelikož podle ní přestalo být porovnání cen nezávislé. Alza.cz tehdy rovněž spustila web Bezheureky.cz, na kterém nařkla Heureku z nefér jednání a na kterém e-shopům nabízela, že jim poradí a pomůže rovněž srovnávač opustit. Jak upozornil server Lupa.cz, v případu proběhl i soud, který nakonec Alza prohrála.

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).