Hlavní navigace

Berňák rozesílá informace o výši daně z nemovitostí na rok 2024

18. 4. 2024

Sdílet

18.4.24 2*/žena, poštovní schránka, dopis, psaní Autor: Depositphotos.com, podle licence: Rights Managed

Lhůta pro uhrazení daně z nemovitých věcí končí 31. května 2024. Informaci o tom, kolik na dani zaplatíte, začala finanční správa v těchto dnech rozesílat. 

Informace v datovce nebo v e-mailu

Údaje o dani z nemovitých věcí mohou dorazit k poplatníkům několika způsoby: 

SIPO – u poplatníků přihlášených k placení daně prostřednictvím SIPO bude úhrada daně provedena standardně v souladu s poštovními podmínkami České pošty, s.p.

Video: Placení daně z nemovitých věcí prostřednictvím SIPO

Autor: Finanční správa ČR YouTube / Zdroj: YouTube

E-mailem – poplatníkům, kteří se přihlásili k zasílání údajů pro placení daně e-mailem, budou všechny potřebné informace k placení daně doručeny do jejich e-mailové schránky

Datovou schránkou – právnickým osobám a držitelům datové schránky, kteří mají zřízenu datovou schránku fyzické osoby nebo datovou schránku podnikající fyzické osoby, kteří se nepřihlásili ke shora uvedeným službám, budou informace pro placení daně doručeny do jejich datové schránky

Složenkou – fyzické osoby, které nemají zřízenu datovou schránku, nevyužívají služby zasílání údajů pro placení daně na e-mail nebo neplatí daň prostřednictvím SIPO, bude doručena složenka prostřednictvím České pošty, s.p. Složenky jsou rozesílány postupně. Poplatníci obdrží složenku nejpozději 24. května 2024. 

Fialova vláda opět nechce plnit sliby. A zase se jedná o daně Přečtěte si také:

Fialova vláda opět nechce plnit sliby. A zase se jedná o daně

Informace o výši daně z nemovitých věcí jsou k dispozici také na portálu MOJE daně v sekci NASTAVENÍ A INFORMACE O SUBJEKTU → DAŇ Z NEMOVITÝCH VĚCÍ. 

Pokud výše daně nepřesáhne 5000 Kč, je daň splatná do 31. května 2024. Je-li daň vyšší než 5000 Kč, je splatná ve dvou termínech, a to do 31. května a do 30. listopadu 2024, popř. ji lze uhradit najednou.

U daně z nemovitých věcí bude platit inflační koeficient Přečtěte si také:

U daně z nemovitých věcí bude platit inflační koeficient

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).