Hlavní navigace

Čekat v dnešní době na složenku je nesmysl. Jaké daně lze vyřešit přes SIPO?

Sdílet

Jana Knížková 13. 8. 2021

Způsobů, jak vyřešit daňové povinnosti, je hned několik. Mezi ten nejvíce nepraktický patří složenka. Tu většinou vyhlíží v květnu ti, kterých se týká daň z nemovitých věcí. Tento způsob je spojen nejen s vyčkáváním, ale také je třeba ještě složenku uhradit. Jde to ale, co se daně z nemovitých věcí týká, mnohem snadněji. Už nějaký ten rok. 

Počínaje rokem 2016 zavedla Finanční správa ČR možnost platby daně z nemovitých věcí prostřednictvím soustředěné inkasní platby obyvatelstva (SIPO). Zájemce o tento způsob placení odevzdá nejpozději do 31. ledna zdaňovacího období svému správci daně „Oznámení o placení daně z nemovitých věcí prostřednictvím SIPO“ spolu se spojovacím číslem SIPO. V daném roce a dále se už nebude muset o nic starat, jeho daňová povinnost i při změně výše daně bude hrazena zcela automaticky.

Jak upozorňuje finanční správa na twitterovém profilu, oznámení nově můžete správci daně podat prostřednictvím aplikace MOJE daně

online finančním úřadě najdete mimo jiné také informace ohledně způsobu placení daně z nemovitých věcí. Zde si můžete ve své DIS+ zkontrolovat, zda máte správně uvedenou doručovací adresu. Pokud zjistíte, že je chybná, tak přes obecnou písemnost nahlásíte aktualizaci doručovací adresy. Obecná písemnost je dostupná v DIS+ v sekci Formuláře → Nový elektronický formulář → Obecné písemnosti→ Obecná písemnost určená pro podání orgánům Finanční správy ČR.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).