Hlavní navigace

Čerpací stanice si nepřiměřeně zvyšovaly marže, odhalily kontroly

5. 8. 2022

Sdílet

22.9.22 2krát/žena, dívka, benzín, nafta, tankovat Autor: Depositphotos.com, podle licence: Rights Managed

Kvůli rychlému růstu cen pohonných hmot zavedlo ministerstvo financí v březnu tohoto roku kontroly čerpacích stanic. Průběžné výsledky kontrol marží prodejců pohonných hmot za červenec zatím ukázaly nepřiměřené marže, a to u většiny velkých čerpacích stanic.

Kompletní data a interpretaci výsledků bude mít ministerstvo financí v půlce srpna. S kontrolami hodlá resort pokračovat do konce září 2022. Do té doby platí snížená spotřební daň z pohonných hmot. 

Ministerstvo financí apelovalo na asociace petrolejářů a velké prodejce paliv, aby své marže snížili zpět na akceptovatelnou úroveň. Pokud by výsledky kontrol ukázaly na nepřiměřeně vysoké marže, pro které by neexistovalo důvodné vysvětlení, jsme připraveni přijmout konkrétní řešení včetně možnosti cenové regulace stanovující maximální výši marže, uvedl mluvčí ministerstva financí  Tomáš Weiss.

Měla by vláda čerpací stanice klepnout přes prsty?

Ceny pohonných hmot klesají

Ceny pohonných hmot od začátku prázdnin klesají. Benzin Natural 95 se nyní u čerpacích stanic prodává v průměru za 44,41 Kč/l, je to o 1,41 koruny méně než před týdnem. Aktuálně lze na některých čerpacích stanicích dokonce natankovat benzin za méně než 40 korun. Nafta zlevnila o 1,10 Kč na průměrných 45,11 Kč/l. 


Ceny pohonných hmot dál klesají. Některé čerpačky ale stále nezlevňují
Přečtěte si také:

Ceny pohonných hmot dál klesají. Některé čerpačky ale stále nezlevňují

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).