Hlavní navigace

Chcete ve firmě uspořit na energiích? Už 23 let můžete využít bezplatné poradenství

31. 8. 2022

Sdílet

31.8.22 /2x/ Kolegyně, zaměstnanci, porada, zaměstnanci, Autor: Depositphotos.com, podle licence: Rights Managed

Ačkoli se o tom příliš neví, už 23 let mohou podnikatelé i domácnosti využít bezplatné energetické poradenství, které zajišťuje ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO).

Využijte bezplatného energetického poradenství

Už řadu let mohou podnikatelé a domácnosti využít bezplatného energetického poradenství v energetických poradnách EKIS, které spadají pod MPO. Čím méně energií z Ruska spotřebujeme, tím méně jich odtud budeme muset odebrat. Proto jsou úspory základem energetické bezpečnosti. Experti z EKIS poradí od výběru úsporného osvětlení, přes správné vytápění, plánování rekonstrukce až po velké projekty energeticky úsporných staveb, říká ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela s tím, že pomohou také s dotacemi, tvorbou dotační žádosti i další administrativou pro získání dotace.

I živnostníci mají nárok na úsporný tarif, záleží však na místě podnikání Přečtěte si také:

I živnostníci mají nárok na úsporný tarif, záleží však na místě podnikání

EKIS navíc nově zdarma připraví i návrh energetických opatření. Energetická konzultační a informační střediska se nachází po celé ČR a existuje rovněž možnost online konzultace. Poradny fungují vždy v pondělí a ve středu od 13 do 19 hodin. Seznam středisek EKIS a webová poradna jsou na ministerském webu.

Na webu dále naleznete informace k úsporám energie, zejména publikace a příručky, které jsou na portále volně ke stažení. EKIS nabízí i další služby v oblasti úspor energie, jako jsou například průkazy energetické náročnosti budov, energetické studie, audity, analýzy a jiné. Tyto služby lze využít na komerční bázi a zajistit si tak kompletní odborné služby, uzavřelo MPO v tiskové zprávě. 

Bojuje vláda proti energetické krizi dostatečně?

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).