Hlavní navigace

Do konce ledna si můžete zajistit snazší placení daně z nemovitých věcí

21. 1. 2022

Sdílet

7.1.23 3*/žena, počítač, radost, internet, e-shop Autor: Depositphotos.com, podle licence: Rights Managed

Plnit své daňové povinnosti pomocí složenek je přežitek. Co se týká hrazení daně z nemovitých věcí, je možné vyřešit to mnohem pohodlněji. A to prostřednictvím SIPO. 

Obrovskou výhodou hrazení daně z nemovitých věcí prostřednictvím SIPO je, že se poplatník nemusí o nic starat. Jeho daňová povinnost i při změně výše daně bude hrazena zcela automaticky.

Abyste mohli hradit daň z nemovitých věcí prostřednictvím SIPO, je nutné provést oznámení. Slouží k tomu tiskopis Oznámení o platbě daně z nemovitostí skrze SIPO spolu se spojovacím číslem SIPO, který je třeba odevzdat správci daně. 

Zájemci o platbu daně z nemovitých věcí prostřednictvím SIPO mají na oznámení čas do 31. ledna 2022. 

Kdo chce skrze SIPO zaplatit, musí mít Českou poštou přiděleno spojovací číslo a na dané zdaňovací období mu musí být stanovena a předepsána daň na jeho osobní daňový účet. Dále musí vyplnit Oznámení o placení daně z nemovitých věcí prostřednictvím SIPO. Nedílnou součást tiskopisu tvoří doklad prokazující přidělení spojovacího čísla (např. doklad o přidělení spojovacího čísla nebo aktuální platební doklad SIPO, resp. rozpis bezhotovostní platby SIPO). 

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).