Hlavní navigace

Do konce října mají někteří povinnost podat daňové přiznání. Koho přesně se týká?

Sdílet

Jana Knížková 21. 10. 2021

Finanční správa upozorňuje ty daňové subjekty, které využívají zvláštní režim jednoho správního místa (One Stop Shop). Do konce října, tedy 31. října, mají povinnost podat daňové přiznání. Týká se 3. čtvrtletí 2021. 

Od 1. října 2021 je možné podat daňové přiznání v systému One Stop Shop pro režim EU a mimo EU za zdaňovací období třetí kalendářní čtvrtletí. Lhůta pro podání daňového přiznání za 3. čtvrtletí 2021 končí 31. října 2021.

Návod, jak podat daňové přiznání, je k dispozici na webových stránkách Finanční správy ČR. Obecně je lhůta pro podání daňového přiznání stanovena do konce kalendářního měsíce následujícího po skončení zdaňovacího období, a to i v případě, že uživatel za příslušné zdaňovací období neuskutečnil žádné vybrané plnění.

Daň je splatná ve lhůtě pro prodání daňového přiznání, a to v EUR na bankovní účet č. 34534 – 177653621/0710. Variabilní symbol pro platbu je vygenerován v autentizované části daňového portálu (One Stop Shop) před podáním daňového přiznání.

Byly vydány nové tiskopisy

K dispozici jsou nové tiskopisy, které vznikly v souvislosti s novelou zákona o DPH, která je zaměřena především právě na nová pravidla v oblasti elektronického obchodování a zavedení systému OSS. Více v článku S novelou zákona o DPH jsou k dispozici nové daňové tiskopisy

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).