Hlavní navigace

IKEA pozastavuje svoji činnost v Rusku. V obchodech stojí zákazníci velké fronty

3. 3. 2022

Sdílet

3.3.22 /1x/ IKEA Autor: Depositphotos.com, podle licence: Rights Managed

IKEA v návaznosti na válku na Ukrajině dočasně pozastavuje svoji činnost v Rusku. Jak uvedla ve zveřejněné tiskové zprávě, pozastavená činnost se týká importu a exportu do a z Ruska a Běloruska. Válka již měla na lidi obrovský dopad. Jejím důsledkem je také vážné narušení dodavatelského řetězce a obchodních podmínek, uvádí IKEA. 

IKEA poskytne jako dar 20 milionů eur

Zavírá proto i maloobchodní prodej IKEA v Rusku. To se však netýká obchodních domů MEGA, které spravuje a provozuje IKEA Centers Russia tak, aby neomezila přístup zákazníků k základním potravinám a lékům. Opatření bude mít dopad takřka na 15 tisíc zaměstnanců, 17 obchodů a tři výrobní závody. 

IKEA Foundation zároveň oznámila, že poskytuje okamžitý finanční dar ve výši 20 milionů eur na humanitární pomoc těm, kteří byli násilně vysídleni v důsledku války na Ukrajině. Naší nejvyšší prioritou je zájem lidí, uzavírá IKEA. 

Po informaci, kterou zveřejnila ještě s předstihem agentura AFP i web CNN, vzali Rusové obchody IKEA útokem. Čekají v dlouhých frontách a vykupují prakticky vše včetně papírových ubrousků. Na Twitteru se již rojí videa, kde jsou dlouhé fronty i vykupovaný sortiment vidět. 

Video: V ruských pobočkách IKEA se tvoří dlouhé fronty

Vážení čtenáři, situaci na Ukrajině se věnujeme napříč servery, které spadají pod našeho vydavatele, společnost Internet Info. Nabízíme vám výběr některých textů:

POMOC PRO UPCHLÍKY

DOPADY NA ČESKÝ PRŮMYSL
EKONOMICKÉ SOUVISLOSTI
IT A KYBERBEZPEČNOST
RADY NEJEN PRO RODIČE
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).