Hlavní navigace

Jak je to s respirátory na pracovišti? Vojtěch upřesnil opatření

Sdílet

Jana Knížková 23. 10. 2021

Vzhledem ke zhoršující se pandemické situaci začnou od pondělí 25. října a následně od pondělí 1. listopadu platit další nová opatření. Týkají se mimo jiné povinnosti nosit respirátor. 

Od 25. října bude opět zavedena povinnost používat respirátor ve všech vnitřních prostorech budov včetně pracovišť až na stanovené výjimky, např. pro pedagogické pracovníky při výuce nebo pro zaměstnance, kteří budou na pracovišti sami.

Ministerstvo zdravotnictví však toto opatření dodatečně upřesnilo. Povinnost nosit respirátor bude platit pouze pro případy, kdy lidé mezi sebou mají rozestupy kratší než 1,5 metru. Pokud budou mít zaměstnanci mezi sebou dostatečné rozestupy, respirátory mít nemusí.

Jak je to s respirátory v práci? Zde je odpověď. Respirátor máte vždy, pokud je některý z vašich kolegů k vám blíž než 1,5 m. Pokud sedíte u stolu a kolegové jsou dál než 1,5 metru, tak ho mít nemusíte. Když si ale budete šeptat drby na kávě, tak ano, uvedl ministr zdravotniství Adam Vojtěch na svém twitterovém profilu. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).