Hlavní navigace

Je vám vyplacena náhrada daně, hlásá SMS. Dejte si pozor, jde o podvod

25. 5. 2022

Sdílet

25.5.22 /2x/ Lhář, podvodník, falešný, zloděj Autor: Depositphotos.com, podle licence: Rights Managed

Řada poplatníků, kteří podávali přiznání elektronicky v náhradním termínu, nyní čeká na vrácení přeplatku na dani. Toho se snaží využít podvodníci, kteří se skrze SMS snaží dostat k jejich penězům.

Další vlna podvodných SMS

Ministerstvo financí i Česká pošta varují před podvodnými SMS, skrze které se podvodníci chtějí dostat k penězům. SMS předstírá, že byla odeslána z České pošty. Informuje zákazníka, že mu je vyplácena náhrada daně od Ministerstva financí ČR, Letenská 15, 118 10 Praha 1. Pro potvrzení účtu a získání vrácení daně ve výši 14 749 korun má přejít na odkaz “Platby”. Útok je šířen z podvržené adresy: posta-cz.eu.

V současné době jsou občanům zasílány podvodné SMS, které předstírají, že jsou odeslány prostřednictvím České pošty. Zprávy informují o vrácení daňových přeplatků Ministerstvem financí ČR. Žádáme všechny občany, kteří se stanou adresáty těchto podvodných SMS zpráv, aby ve zprávě uvedený odkaz neotvírali a nereagovali na ni, doplnilo ministerstvo financí.

Podvodníci útočí neustále

Aktuální podvodné SMS nejsou prvními, které zneužívají jméno České pošty. Například loni v září útočníci jménem České pošty v e-mailech a SMS “informovali”, že je nutné provést transakci pro finanční úřad. Další vlna stejných podvodných e-mailů proběhla o dva měsíce později. Také na začátku letošního roku podvodníci zneužili jméno a logo České pošty a Finanční správy ČR.

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).