Hlavní navigace

K dispozici je služba, která nahrazuje ukončené daňové schránky. Dostupná bude jen 9 měsíců

10. 3. 2022

Sdílet

22.11.22 3*/Překvapení, počítač, výpočet, štěstí Autor: Depositphotos.com, podle licence: Rights Managed

Služba s názvem „Nahlížení na vybrané údaje“ dočasně nahrazuje funkce původní Daňové informační schránky, která byla ukončena na konci února. Služba umožňuje přistupovat k vybraným informacím z osobních daňových účtů a spisu daňového subjektu vedeného finančním úřadem.

Dostupnost služby je omezená

Služba Nahlížení na vybrané údaje bude dostupná po přechodnou dobu, aby dotčené subjekty měly dostatek času například na přihlášení do modernizované Daňové informační schránky plus. K dispozici bude jen 9 měsíců. 

Službu není nutné jakkoliv aktivovat nebo žádat o přístup. Přístup je uživatelům umožněn na portálu MOJE daně stejným způsobem, jakým tito uživatelé nahlíželi do DIS. Tedy s využitím uznávaného elektronického podpisu nebo s ověřenou identitou podatele způsobem, kterým se lze přihlásit do jeho datové schránky.

Do služby Nahlížení na vybrané údaje není a nebude umožněn přístup novým uživatelům a ani zástupcům daňových subjektů, kteří nahlíželi do původní DIS pouze na základě speciálního zmocnění (tj. plné moci k přístupu do DIS). Tito uživatelé mohou využít služeb modernizované Daňové informační schránky plus (DIS+). Zástupci daňových subjektů, kteří nahlíželi do DIS na základě neomezené plné moci, se mohou do služby přihlašovat prostřednictvím datové zprávy, jak byli doposud zvyklí z DIS.

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).