Hlavní navigace

Klidně pár dní počkejte, online žádost o příspěvek 5000 Kč na dítě má výpadky

15. 8. 2022

Sdílet

15.8.22 /2x/ Facepalm, smutek, vztek, hloupost Autor: Depositphotos.com, podle licence: Rights Managed

Online formulář, jehož prostřednictvím lze žádat o příspěvek 5000 Kč na dítě, je přetížený a má dnes stále výpadky. Žádat lze kromě webu i osobně na CzechPOINTech.

Online žádost o 5000 Kč na dítě má výpadky

Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) již včera večera spustilo web, na kterém lze žádat o jednorázový příspěvek 5000 Kč na dítě. Dnešní den se však systém potýká s výpadky. V aplikaci pro výplatu příspěvku na dítě může déle trvat přihlášení přes e-identitu. Víme i o výpadcích. Problém nevznikl na naší straně, ale intenzivně jej řešíme. Pokud se vám nedaří přihlásit, zkuste to prosím později. Zatím jsme úspěšně přijali desítky tisíc žádostí, napsalo na Twitteru ministerstvo.

Budete žádat o příspěvek 5000 korun na dítě?

Portál Identity občana rovněž upozornil: Evidujeme problémy při přihlášení prostřednictvím identity občana, na odstranění příčiny intenzivně pracujeme.

Jak upozornil server Lupa.cz, o možných problémech informuje i oznámení na Portálu občana: Vážení uživatelé, v současné době může docházet k pomalým odezvám při přihlášení pomocí Identity občana. Na odstranění problému se pracuje. Omlouváme se za komplikace, děkujeme za pochopení.

Podle MPSV bylo doposud 60 tisíc žádostí pro téměř 100 tisíc dětí. Online bylo podáno přes 54 tisíc žádostí.  Není třeba spěchat, i když požádáte na konci tohoto týdne, peníze vám přijdou do začátku školního roku, radí na Twitteru MPSV.

Kromě online formuláře lze požádat o příspěvek také osobně na vybraném pracovišti Czech POINT na krajském, městském nebo obecním úřadu.

Už můžete žádat o příspěvek 5000 Kč na dítě. Máme návod, jak žádost vyplnit Přečtěte si také:

Už můžete žádat o příspěvek 5000 Kč na dítě. Máme návod, jak žádost vyplnit

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).