Hlavní navigace

Kompenzační bonus má být opět 1000 Kč, ostatní dotační programy budou méně štědré

Sdílet

Daniel Morávek 24. 11. 2021

Kompenzační programy tak, jak je vláda schválila, se mají vyplácet už při 30% poklesu tržeb. Při předchozí vlně na ně byl přitom nárok až při 50 % propadu. Zatímco kompenzační bonus má opět činit 1000 Kč, programy Covid 2021 a Covid Nepokryté náklady budou štědré výrazně méně, než byly na jaře.

Základem všech programů bude 30% pokles tržeb

Kompenzační bonus má činit opět 1000 Kč denně. Vyplácet se bude OSVČ, společníkům s. r. o. a také lidem pracujícím na dohody. Kromě 30% poklesu tržeb musí nicméně splnit i další podmínky.

Psali jsme: Kompenzační bonus 1000 Kč denně se vrací. Kdo má nárok a za jakých podmínek?

V rámci programu Covid 2021 se má platit 300 Kč krát počet zaměstnanců krát počet dní, za které podnikatel o podporu požádá. Na jaře dotace činila 500 Kč na zaměstnance.

U Covidu Nepokryté náklady má podpora dosahovat 40 % nepokrytých nákladů s limitem 20 milionů korun na žadatele. Při předešlých výzvách se přitom vyplácelo 60 % nepokrytých nákladů za rozhodné období.

Jak u programu Covid 2021, tak u Covid Nepokryté náklady bude rovněž platit podmínka 30% poklesu tržeb. Rozhodné období bude stejné – listopad a prosinec 2021. Půjde, obdobně jako dřív, o dva vzájemně alternativní programy, kdy bude na jednotlivých podnikatelích, z kterého o podporu požádají. Detaily nyní ladí ministerstvo průmyslu a obchodu a měly by být zveřejněny v nejbližších dnech.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).