Hlavní navigace

Končí poslední COVID dotační program pro "všechny". Máte poslední den na podání žádosti

Sdílet

Daniel Morávek 13. 9. 2021
11.3.22 3x/ Čas, spěch, poslední termín, šok, kalendář Autor: Depositphotos.com, podle licence: Rights Managed

Dnes mají podnikatelé poslední den na to podat žádost o dotace v rámci programu Covid Nepokryté náklady. Jde o “všeobecný” program, žádost tedy mohou podat podnikatelé z jakýchkoli sektorů podnikání, pokud splní požadované podmínky.

Poslední den na podání žádosti

Do dnešní půlnoci mohou podnikatelé podávat žádost o podporu v rámci druhé výzvy programu Covid Nepokryté náklady, a to za rozhodné období 1. duben až 31. květen 2021. Podpora je poskytována ve formě dotace na způsobilé výdaje za rozhodné období. Výše podpory činí i nadále 60 % nepokrytých nákladů za rozhodné období. U podnikatelských subjektů s majetkovou účastí státu nebo územního samosprávného celku půjde o 40 % nepokrytých nákladů za rozhodné období.

Žadatelem může být fyzická nebo právnická osoba, která vykonává podnikatelskou činnost na základě živnostenského zákona nebo obdobným způsobem. Podnikatel musí splnit podmínku, že mu v důsledku pandemie onemocnění COVID-19 v rámci jeho podnikatelské činnosti poklesly tržby o 50 %. Za rozhodné období, jak už bylo zmíněno, se považuje období od 1. dubna 2021 do 31. května 2021 (případně jen duben). Srovnávají se pak tržby se stejným obdobím roku 2019.

Psali jsme: Program Covid Nepokryté náklady má druhou výzvu. Jak se změnily podmínky?

Jak podat žádost

Žádost se podává prostřednictvím informačního systému přístupného z Portálu AIS MPO.

Co je třeba doložit?

  • Upravený výkaz zisku a ztráty za rozhodné období sestavený podle požadavků a kritérií uvedených v Příloze 2 Výzvy 2.
  • Výkaz o poklesu obratu v rozhodném období oproti srovnávacímu období sestavený podle požadavků a kritérií uvedených v Příloze 2 Výzvy 2.
  • Přehled veškerých dotací a prostředků, které žadatel získal nebo o které požádal a není o nich ke dni podání žádosti rozhodnuto, za rozhodné období nebo jeho část v podpůrných programech notifikovaných v rámci odstavce 3.1 Dočasného rámce a prostředky z programů Antivirus A, B a A Plus, či dalších dotací na způsobilé výdaje, sestavený podle požadavků a kritérií uvedených v Příloze 2 Výzvy 2.
  • Čestné prohlášení příjemce podpory o tom, že je oprávněným žadatelem a splňuje všechny podmínky Výzvy 2. Prohlášení je generováno z údajů v žádosti přímo v systému AIS MPO.
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).