Hlavní navigace

Mají hosté v restauraci důkaz o bezinfekčnosti? Hygiena chystá celorepublikové kontroly

Sdílet

Jana Knížková 19. 10. 2021

Covidová situace se začíná opět zhoršovat. Opatření, která jsou zavedena, se postupně přestávají dodržovat. Hygiena proto chystá celorepublikovou kontrolní akci, a to hned v několika vlnách. 

Kontroly bezinfekčnosti v restauračních či ubytovacích zařízeních či kontroly nošení roušek a respirátorů v místech, kde je to povinné, jsou celorepublikově naplánovány ve dvou vlnách. První velkou akci hygienici chystají na 4. a 6. listopadu.

Hrozí také velké pokuty

Za porušení mimořádného opatření, které nařizuje nosit na vybraných místech roušky, lze na místě udělit pokutu do výše 10 000 korun. Podle informací ČTK hlavní hygienička Pavla Svrčinová na krajské ředitele apelovala, aby hygienici dávali za porušení mimořádných opatření vyšší pokuty. 

Úřad hlavní hygieničky dostal od ministra zdravotnictví také z úkol prověřit z právního hlediska možnost zavedení kontrol bezinfekčnosti ze strany pracovníků restaurací, kaváren a dalších stravovacích zařízení.

Další z návrhů, který má za úkol podpořit zájem o očkování, je zkrácení platnosti testů na covid. Stejně tak i změna délky karantény. Na jednání o těchto návrzích zatím nedošlo. 

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).