Hlavní navigace

Máme aktualizované přiznání k dani z nemovitostí či potvrzení o zdanitelných příjmech

7. 12. 2022

Sdílet

7.12.22 4krát/žena, spokojenost, radost, počítač, podnikatelka Autor: Depositphotos

S příchodem nového roku je třeba myslet na celou řadu daňových povinností. Server Podnikatel.cz každoročně aktualizuje tiskopisy, které jsou k jejich splnění potřebné. 

V tuto chvíli máme ke stažení aktualizované daňové přiznání k dani z nemovitých věcí, potvrzení o zdanitelných příjmech nebo přiznání k dani z příjmů fyzických osob mající příjmy jen ze zaměstnání. 

Přiznání k dani z nemovitých věcí

Na podání daňového přiznání k dani z nemovitých věcí je čas do úterý 31. ledna 2023. Lhůta pro zaplacení této daně či její první splátky pak končí 31. května 2023. Stahujte interaktivní formulář, který vyplnění usnadní. 

Která okresní města změní koeficienty daně z nemovitých věcí od roku 2023? Přečtěte si také:

Která okresní města změní koeficienty daně z nemovitých věcí od roku 2023?

Potvrzení o zdanitelných příjmech 2023

Potvrzení vyplněné od každého zaměstnavatele předkládají poplatníci daně z příjmů ze závislé činnosti a funkčních požitků jako přílohu svého daňového přiznání. Je možno jej použít i pro jiné účely, kde je vyžadováno ověření výše příjmů. Od roku 2014 toto potvrzení potřebují pro své daňové přiznání také podnikatelé, kteří pracují pro své klienty na základě autorského zákona a kterým jejich klienti provedli srážku daně vybírané zvláštní sazbou z jejich příjmů.

Verzi pro rok 2023 potřebujete jen v případě, že změníte v průběhu roku 2023 zaměstnání. Pak po svém bývalém zaměstnavateli chtějte vystavit toto potvrzení pro rok 2023 tak, aby mohlo být předložena jako podklad pro výpočet daně za rok 2023. 

Potvrzení o zdanitelných příjmech ze závislé činnosti a funkčních požitků, o sražených zálohách na daň a o sražené dani vybírané zvláštní sazbou daně z příjmů dle § 6 a dle § 7 na základě autorského zákona.

Tato potvrzení vyplněné od každého zaměstnavatele předkládají poplatníci daně z příjmů ze závislé činnosti a funkčních požitků jako přílohu svého daňového přiznání. Je možno jej použít i pro jiné účely, kde je vyžadováno ověření výše příjmů. Od roku 2014 toto potvrzení potřebují pro své daňové přiznání také podnikatelé, kteří pracují pro své klienty na základě autorského zákona a kterým jejich klienti provedli srážku daně vybírané zvláštní sazbou z jejich příjmů.

Další formuláře

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).