Hlavní navigace

Ministr chce zrušit tabulky pro státní zaměstnance. Výkonnost je důležitější

19. 6. 2024

Sdílet

19.6.24 2*/vedro, úřednice, žena, teplo, únava Autor: Depositphotos.com, podle licence: Rights Managed

Odbory žádají pro státní zaměstnance přidat. Požadují až 15% růst. To považuje vláda za nereálný požadavek, i přesto ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka dokončil návrh, který platy pracovníkům veřejné sféry od září zvýší.

Zvýšení by se mělo pohybovat v rozmezí od 5 do 15 procent, ale konkrétní výši ministr zatím tají. Píše o tom zpravodajský web České televize. Ministr přiznává u těch nejhůře placených pozic „obrovské“ propady příjmů. Už začátkem června, po jednání s odbory, Marian Jurečka také připustil, že je namístě, aby vláda od 1. září ke zvýšení platů přistoupila.

Čeští zaměstnanci se chtějí vzdělávat. Jaké kurzy patří mezi nejoblíbenější? Přečtěte si také:

Čeští zaměstnanci se chtějí vzdělávat. Jaké kurzy patří mezi nejoblíbenější?

Ti z platové třídy 1 jsou na tom nejhůř, to znamená zaměstnanci kultury, nepedagogičtí zaměstnanci ve školství či civilní zaměstnanci bezpečnostních sborů, zdůraznil pro iDnes Jurečka. 

K návrhu se vyjádřil i ministr financí Zbyněk Stanjura. Podle něj by měl být v odměňování státních zaměstnanců kladen větší důraz na výkon a efektivitu pracovníků. Jak píše ČT24, stát by podle něj měl v budoucnu zrušit tabulky, které jsou založeny na počtu odpracovaných let nebo dosaženém vzdělání. S tím souhlasí i opozice.

Měly by se zrušit tabulky pro státní zaměstnance?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Šéfredaktor Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).