Hlavní navigace

Může jednorázový příspěvek na dítě 5000 korun zabavit exekutor?

18. 8. 2022

Sdílet

27.4.23 6krát/žena, zamyšlení, podnikatelka, dotaz, pochyby Autor: Depositphotos, podle licence: Rights Managed

Rodiče, kteří splňují podmínky, už mohou podávat žádost o finanční pomoc ve výši 5000 korun. Pokud bude žádost kompletní, příspěvek na dítě bude vyplacen do 30 dnů ode dne podání dokumentu. 

Mezi žadateli se stále objevuje celá řada dotazů, které s příspěvkem souvisí. Jedna z otázek je položena ze strany rodičů, kteří mají exekuci. 

Mohou vzít příspěvek exekutoři? 

Příspěvek nepodléhá výkonu rozhodnutí ani exekuci a nemůže být předmětem dohody o srážkách ze mzdy nebo jiných příjmů. Ministerstvo práce a sociálních věcí ale přeci jen doporučuje: V případě, že máte účet postižený exekucí, je vhodné využít možnost nechat si jednorázový příspěvek na dítě 5000 korun vyplatit poštovní poukázkou. Žadatel s exekucí se tak může vyhnout možnému zahrnutí dávky mezi exekucí postižené finanční prostředky na účtu, které by následně musel řešit s exekutorem.

Žádost lze podat elektronicky nebo na CzechPOINTu. V případě podání elektronickou cestou, tedy přes webové stránky ministerstva, můžete využít návodného článku, který s vyplnění pomůže a poradí: Návod, jak vyplnit žádost o příspěvek na dítě 5000 korun

Příspěvek 5000 Kč na dítě v otázkách a odpovědích

Kolik času máte na podání žádosti o jednorázový příspěvek 5000 korun na dítě? Přečtěte si také:

Kolik času máte na podání žádosti o jednorázový příspěvek 5000 korun na dítě?

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).