Hlavní navigace

Nemáte nárok na dotace? Ministerstvo spustilo vyhledávač podpor podnikatele

25. 9. 2023

Sdílet

25.9.23 /3x/ Senior, lupa, hledat Autor: Depositphotos.com, podle licence: Rights Managed

Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) spustilo vyhledávač podpor pro podnikatele, kde můžete dohledat, zda můžete právě vy na nějakou dotaci dosáhnout a popřípadě na kterou.

Nový web MPO Podporapodniku.cz by měl podnikatelům usnadnit orientaci a následnou volbu podpory, která odpovídá konkrétní situaci jejich podniku či záměru. V současné době existuje v České republice široká paleta programů, které pomáhají podnikům prostřednictvím grantů, úvěrů, záruk, kapitálových vstupů nebo různých nefinančních opatření. Aby se podnikatelé v programech jednoduše orientovali, připravili jsme pro ně přehledný vyhledávač, který všechny možnosti komplexně mapuje. V něm najdou souhrn podpory v řadě oblastí jako například digitalizace, výzkum a vývoj, energetika, lidské zdroje a vzdělávání, infrastruktura, přístup na zahraniční trhy a další, říká ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela.

Podnikatelé mohou na webu vyhledávat nejvhodnější podporu na základě vyplnění čtyř údajů, a to:

  • stáří podniku
  • velikost podniku
  • místo realizace projektu
  • oblast podpory odpovídající jejich zamýšlenému projektu

Na stránkách dále najdete kompletní seznam podpor a k jednotlivým programům je uveden stručný popis, způsobilé výdaje, upřesnění výše podpory i přímý kontakt na poskytovatele podpory za účelem konzultací projektových záměrů.

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Zástupce šéfredaktora Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).