Hlavní navigace

Vlákno názorů k aktualitě Na pracáku jste proto, abyste si našli novou práci, nikoli kvůli podpoře od Radim334 - Titulek článku je úplně mimo. Proto, aby si...

 • 14. 9. 2021 12:09

  Radim334

  Titulek článku je úplně mimo. Proto, aby si našli novou práci chodí na pracák čistě jen lidé totálně hloupí nebo totáně mimoňovití.
  Dehonestace pracovního portálu MPSV soukromou konkurencí, personálními společnostmi a personalisty dosáhla totiž takové míry, že evidence na pracáku či rovnou uchazeč posílaný přímo pracákem je u dnešních personalistů rovnou poukázka na automatické odmítnutí takového člověka. Aniž se personalista vůbec zajímá co ten člověk je vůbec zač a co snad umí nebo by mohl umět.
  Přirozeně záleží, jak moc je personalista "šmejdovitý". Jestli je šmejdovitý moc a potom bez přemýšlení odmítá lidi z pracáku, odmítá lidi ve věku 50+ a podobné skupiny a nadšeně přijímá jen absolventy nebo lidi starší maximálně o pár let než jsou absolventi a státem až před bránu firmy dovezené cizozemce.
  Nebo jestli personalista aspoň trochu uvažuje vlastní hlavou, nemá mozek vymytý těmito výše uvedenými předsudky a není líný, a potom posuzuje každého uchazeče zvlášť a najde si čas na pohovor.
  Boužel dnešní masové vysoké školství je tak masové, že diplom dostane "vyfasovat" i člověk s průměrným nebo i slabě podprůměrným IQ, který by dříve nezvládl ani střední školu. A spousta těch lidí míří do personalistiky, protože předpokládá, a u spousty firem oprávněně, že tam se nemusí skoro nic učit a přesto dostanou příjemnou práci a v teple kanceláře za poměrně dost peněz. A z těch neschopných vysokoškoláků se rekrutují právě ti výše uvedení šmejdovští personalisté.
  Proto každý jen trochu zkušený člověk, pokud už míří na pracák, nejde tam proto, aby si na pracáku našel novou práci. Tu si musí hledat, až na výjimky, zásadně úplně mimo pracák. Jde tam proto, aby získal zaplacené zdravotní, aby dosáhl na podpory a dávky a případně získal rekvalifikaci. I když v našem státě pochybnou a většinou neúčinnou.

  14. 9. 2021, 12:12 editováno autorem komentáře

 • 16. 9. 2021 8:53

  bez přezdívky

  Zapomněl jste na Zákon o zaměstnanosti, podle kterého každý zaměstnavatel je povinen pracovní místo nabídnout Úřadu práce a musí s adepty na to pracovní místo, s těmi, které mu ÚP pošle, mluvit a sdělit důvod, proč toho kterého adepta nepřijal. Co se týká rekvalifikace, tak na místo obráběče kovů na NC strojích nám byl nabídnut bývalý kuchař a na místo kvalifikované mzdové účetní - měla zpracovávat mzdové nároky 350 zaměstnanců - přišla z ÚP rekvalifikovaná šička, které ÚP poskytl školení ke zpracování "jednoduchého účetnictví". Zřejmě systém kdokoliv může dělat cokoliv.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).