Hlavní navigace

Největší distributor plynu dá firmám více času na změnu dodavatele, má to ale podmínku

Sdílet

Daniel Morávek 18. 10. 2021

Velcí zákazníci končící Bohemia Energy dostanou od společnosti GasNet, největšího distributora zemního plynu v Česku, více času na změnu dodavatele, než jsou zákonné tři dny. Předpokladem ovšem je jejich aktivní přístup.

Firmy, které vše aktivně řeší, dostanou více času

Společnost GasNet pomůže zákazníkům Bohemia Energy z řad průmyslových podniků a firem s roční spotřebou přesahující 630 MWh, na které se nevztahuje institut dodavatele poslední instance a musí si dle platné legislativy změnu dodavatele vyřešit sami ve lhůtě 3 dnů. Pokud tak firmy neučiní, hrozí neoprávněný odběr a přerušení distribuce plynu demontáží měřidla. Skupina GasNet je nicméně připravena firmám poskytnout na změnu dodavatele více času, podmiňuje to však jejich aktivním přístupem k řešení situace. Celková délka dodatečné lhůty však může být pouze velmi omezená, proto apelujeme na dotčené zákazníky, aby si nového dodavatele zajistili co nejrychleji, doplnil Thomas Merker, finanční ředitel skupiny GasNet.

Bohemia Energy navíc není jedinou energetickou společností, která v posledních dnech ukončila činnost. Také v případě dalších obchodníků bude společnost GasNet u majitelů odběrných míst s roční spotřebou nad 630 MWh vyzývat k provedení rychlé změny dodavatele a je připravena v individuální komunikaci poskytnout dodatečný časový prostor na uzavření nové smlouvy o dodávkách zemního plynu. Podmínkou opět bude, že dotčené subjekty aktivně hledají nového dodavatele a jsou se společností GasNet v úzkém kontaktu, uzavřela firma Gasnet na svém webu

Psali jsme: Bohemia Energy končí i v ČR. Co to znamená pro 900 tisíc jejích zákazníků?

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).