Hlavní navigace

Německý start-up láká na doživotní šifrovaný cloud za pár korun

20. 11. 2023

Sdílet

20.11.23 (1x) Black weeks, black friday, shopping Autor: Podnikatel.cz s využitím DALL-E

Je na trhu tři roky a už si získává pozornost. Německý start-up Filen.io nabízí úložiště v cloudu, který je plně šifrovaný a cenově hluboko pod nabídkou velkých hráčů. 

Za jedno euro měsíčně lze získat cloud o velikosti 200 GB, který se automaticky aktualizuje napříč všemi zařízeními. V rámci aktuální akce Black Weeks lze navíc získat prostor za výhodné ceny.

Kromě měsíčního a ročního předplatného si uživatel může zakoupit doživotní cloud, tedy bez nutnosti dalších poplatků. Ten s nejmenší kapacitou 100 GB lze nyní pořídit za necelých 18 euro. 

Nabídka doživotních tarifů ve slevě

Autor: Filen.io

Oproti běžným cloudovým službám nabízí Filen i možnost vybrat si, jak má probíhat zálohování. Soubory se mohou aktualizovat napříč všemi zařízeními nebo lze pouze do počítače stahovat soubory z cloudu bez možnosti jejich aktualizace zpět na cloud nebo lze vybrat automatické zálohování souborů na cloud. Přenos probíhá navíc zcela šifrovaně. Bezpečnost je u Filen.io na prvním místě. 

Prostor v cloudu nabízí také Google Drive, Microsoft OneDrive, Dropbox nebo iCloud+. Není zde však možnost doživotního užívání za jeden poplatek a ceny začínají od 800 korun ročně za 200 GB úložiště. 

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).