Hlavní navigace

Neměli povolení k provozování hazardních her, stát jim doměřil daň 71 milionů

Sdílet

Jana Knížková 12. 10. 2021

Pro byznys s hazardními hrami je nutné povolení. Pokud chybí a úřady na to přijdou, většinou to stojí nemalé peníze. Specializovaný finanční úřad teď aktuálně odhalil 800 subjektů bez povolení k provozování hazardních her a doměřil jim na dani 71 milionů korun.

Mezi provozovateli hazardních her bez povolení dominují provozovatelé tzv. kvízomatů, přičemž se jedná většinou o fyzické i právnické osoby, které podnikají v restauracích a barech, které se různými způsoby spolupodílí na této činnosti.

S tuzemskými provozovateli působícími bez platného povolení bylo zahájeno více než 1 400 řízení, z nichž již zhruba 550 ukončil s doměřením daně dosahujícím téměř 39 milionů Kč. Se zahraničními provozovateli nabízejícími hazardní hry bez vydaného povolení účastníkům s bydlištěm na území České republiky bylo zahájeno přes 60 řízení, z nichž se podařilo 26 ukončit s doměřením daně ve výši přesahující 32 milionů Kč.

Zajistit, aby nelegální provozovatelé doplatili daň, je náročné, ale i přesto, se budeme na nelegální hazard stále více zaměřovat, uzavírá generální ředitelka Finanční správy ČR Tatjana Richterová.

Psali jsme: Celníci se během kontrol setkávají s různými triky a fintami provozovatelů heren, kterými se snaží nelegální hazard zamaskovat a kontroly tak ztěžují.

Podívejte se, jak vypadají nelegální kvízomaty a internetové kiosky

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).