Hlavní navigace

Nenabízíte home office? Lidé dnes volají po sladění práce a soukromí

10. 7. 2024

Sdílet

10.7.24/2x/Home office, práce z domova, počítač a gauč Autor: Depositphotos.com, podle licence: Rights Managed

Home office je v mnoha firmách samozřejmostí a liší se jen jeho podoba nebo podmínky. Z průzkumu Atmoskop.cz vyplynulo, že jej nabízí přes 75 % velkých firem. Lidé navíc ocení, když jim zaměstnavatel umožní vyvážit pracovní a soukromý život. 

Jak píše CFOworld.cz, podle průzkumu Alma Career možnost home office nabízí více než tři čtvrtiny firem a více než polovina těch menších. 76 % velkých firem nabízí možnost home office alespoň vybraným zaměstnancům. U 18 % firem z povahy činnosti pracovat z domu nelze, u 6 % by to šlo, ale firma tuto možnost nenabízí. 

82 % firem plánuje poskytovat práci z domova i v blízké budoucnosti. Ideálem je částečný home office, tedy část týdne doma a část v práci. Zatímco ve větších firmách 85 % respondentů preferuje minimálně tři dny v kanceláři, v menších firmách více než 60 % dotázaných preferuje maximálně dva dny v kanceláři. 

Umožňujete ve vaší firmě home office?

Stále více zaměstnanců pozitivně hodnotí, když jejich práce umožňuje vyváženost pracovního a soukromého života. To jde ruku v ruce s home office a hybridní prací. Nejen mladší generace, ale i zaměstnanci vychovávající děti, často preferují, když je jejich zaměstnavatel vstřícný k potřebám ohledně času a místa práce, popisuje Tomáš Pavlíček z Atmoskop.cz. 

Podle posledního JobsIndexu společnosti Alma Career jsou pro zaměstnance klíčové také vztahy na pracovišti a dobrá atmosféra ve firmě. Data Atmoskop.cz ukazují, že lidé při výběru zaměstnavatele dávají výrazně přednost neformální firemní atmosféře před formální a tomuto hledisku přikládají velký význam. Od ideálního zaměstnavatele také chtějí, aby je nenutil do přesčasů, umožnil jim v práci flexibilitu a nabízel benefity a další vzdělávání. (CFOworld.cz)

Přesčas na home office? I z domu můžete pracovat jen určitou dobu Přečtěte si také:

Přesčas na home office? I z domu můžete pracovat jen určitou dobu

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).