Hlavní navigace

Objednáte-li přes e-shop padělek, můžete přijít jak o zboží, tak o peníze

Sdílet

Jana Knížková 14. 10. 2021

Celní správa ČR apeluje na spotřebitele, aby byli při nákupu na internetu obezřetní a ohlídali si, zda nenakupují padělky. Může se tak stát, že jim zboží nedorazí. Nedočkají se ale ani vrácení peněz.

Zásilky v poštovní přepravě obsahující výrobky označené neoprávněně ochrannými známkami od renomovaných výrobců budou celníky zadrženy a padělky následně zničeny pod celním dohledem, upozorňuje Celní správa ČR. Příjemce se tak objednaného a zaplaceného zboží nedočká.

Pozor také na změnu platnou od října

V souvislosti s nákupem na internetu také úřad připomíná změnu, která nastala od 1. října a týká se zásilek ze zemí mimo Evropskou unii. Začala totiž platit nová daňová povinnost u zásilek nízké hodnoty do 22 EUR, které přijdou ze zemí mimo Evropskou unii zároveň od tohoto data platí povinnost podávat celní prohlášení pro všechny zásilky, tedy i pro ty s nízkou hodnotou do 150 EUR, v tomto případě výhradně elektronické.

Elektronické celní prohlášení lze podat také prostřednictvím speciální aplikace eCeP na poštovní zásilky s hodnotou do 150 EUR. 

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).