Hlavní navigace

Od 17. ledna se musí testovat všichni zaměstnanci a OSVČ, a to i očkovaní

5. 1. 2022

Sdílet

5.1.22/3x/ Testování, covid, koronavirus, PCR, nos, výtěr Autor: Depositphotos.com, podle licence: Rights Managed

Od 17. ledna budou muset zaměstnavatelé testovat všechny zaměstnance, tedy i očkované či po prodělání nemoci. Testovat se budou muset i OSVČ.

Testovat se budou muset všichni

Zároveň se od příštího týdne zkrátí karanténa a izolace na 5 dnů. Od 17. ledna se budou muset nově testovat jednou až dvakrát týdně všichni zaměstnanci bez výjimky. Aktuálně musí firmy testovat jen zaměstnance, kteří nejsou očkovaní a neprodělali covid v posledních 180 dnech. Pokud nově bude antigenní test v práci pozitivní, zaměstnanec musí na 5 dnů do karantény, přičemž konfirmace PCR testem nebude nutná.

To samé platí i pro OSVČ. Úhrada testů bude probíhat jako doposud skrze zdravotní pojišťovny. Stejně jako doposud bude stát firmám a OSVČ na testování přispívat 60 korun za samotest.

Detaily přineseme na základě zveřejněného opatření v dalších dnech.

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 6. 1. 2022 8:08

  bez přezdívky

  Zvláštní
  S prodelaním nemoci???
  No nic zdražíme dalnice a zrušíme slevu na jízdné.
  Však to daňový poplatníci zaplatí

 • 6. 1. 2022 11:11

  RRŠ

  To není ta absurdita - ta se schovává "těsně vedle".
  I ten, kdo prodělal před pár týdny "deltu" může se nakazit "omikronem" (a šířit ho dál). Potud je testování "všech" správné.
  Jenže: dělat to antigenními testy, které často na "omikron" nereagují, a u "starších" variant nejsou "až tak" přesné (navíc reagují se zpožděním), je jen vyhazováním peněz v zájmu "rovnosti". Pokud by měl být výsledek k něčemu ("test-to-stay"), muselo by jít pravděpodobně o PCR test, ovšem s výsledkem do několika málo hodin - "omikronem" se lze nakazit až příliš snadno. Jenže na to není ani kapacita, ani peníze.
  Antigenní testy jsou pro kontrolu "nedávno nemocných" či "nedávno očkovaných" nevhodné a v podstatě zbytečné. (Zvlášť testy "se zárukou negativity", levně nakoupené z ne zcela důvěryhodného zdroje.)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).