Hlavní navigace

Ode dneška lze žádat o příspěvek na testování zaměstnanců. Lhůta pro podání žádostí je prodloužena

1. 3. 2022

Sdílet

16.12.22 /4x/Home-office, práce z domova, počítač Autor: Depositphotos.com, podle licence: Rights Managed

Žádat o příspěvek na testy je možné od 1. března 2022. Možný je pouze jediný způsob, a to přes online aplikaci na společných webových stránkách zdravotních pojišťoven Samotesty-covid.cz.

Žadatel může žádat o příspěvek pouze elektronicky prostřednictvím k tomu účelu vytvořené aplikace, která ho provede procesem registrace i samotného vykázání žádosti o příspěvky.

Kvůli velkému zatížení aplikace na podporu provádění samoodběrových testů je lhůta pro podání prodloužena. Možnost podávat žádosti o příspěvky za testy provedené v lednu trvá až do 10. března 2022.

Kdo může příspěvek čerpat 

Příspěvky na nákup rychlého antigenního testu určeného pro sebetestování (použití laickou osobou) použitých v období od 22. 11. 2021 do 16. 1. 2022 k testování zaměstnanců a dalších osob dle mimořádných opatření Ministerstva zdravotnictví ČR mohou čerpat společnosti podnikající v České republice, OSVČ, družstva, spolky a pobočné spolky, nadace a nadační fondy, církevní právnické osoby, resp. účelová zařízení církví, obecně prospěšné společnosti a ústavy. 

Na koho a jakou výši příspěvku lze čerpat 

Příspěvek je čerpán za zaměstnance (v případě OSVČ i za sebe). Maximální výše příspěvku činí 60 Kč včetně DPH za 1 test. 

Zaměstnancem se také rozumí: státní zaměstnanec, příslušník bezpečnostního sboru, voják z povolání, soudce, státní zástupce, učitel, starosta, zaměstnanec dočasně přidělený agenturou práce, dobrovolník, osoba, která se zdržuje na pracovišti zaměstnavatele za účelem účasti na jeho činnosti, která není testována jinou osobou (zaměstnavatelem, školou atd.).

Co je zakázáno a na co mám nárok?

Tady je přehled všech opatření, která jsou platná pro podnikatele i veřejnost. Přečtěte si také seznam všech podpor, které lze ještě aktuálně čerpat. 

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).