Hlavní navigace

Odkdy lze podávat žádost o příspěvek na testy, kterými se testují zaměstnanci a OSVČ?

25. 1. 2022

Sdílet

16.9.22 4krát/ Muž, zmatek, nevědomost, pochybnost, dotaz Autor: Depositphotos.com, podle licence: Rights Managed

Na povinné testování ve firmách, které je nutné od 17. ledna  2022 provádět dvakrát týdně, bude opět stát přispívat. Je nutné obrátit se na zdravotní pojišťovnu. Kdy je možné žádosti o příspěvek podávat? 

S žádostí ještě vyčkejte

O příspěvek na testy bude možné žádat stejně jako doposud skrze online aplikaci na společných webových stránkách zdravotních pojišťoven Samotesty-covid.cz, a to od 1. března 2022. Žadatel může žádat o příspěvek pouze elektronicky prostřednictvím k tomu účelu vytvořené aplikace, která ho provede procesem registrace i samotného vykázání žádosti o příspěvky. Už nyní lze žádat o příspěvek za testy za prosinec.

Kolik bude stát přispívat?

Stejně jako doposud stát firmám a OSVČ přispívá na testování 60 korun za samotest. Na jednoho zaměstnance (pojištěnce) bez ohledu na počet jeho zaměstnavatelů lze čerpat příspěvek na nákup testů odpovídající maximálně frekvenci testování stanovené příslušným mimořádným opatřením ministerstva zdravotnictví:

  • V období od 22. 11. 2021 do 16. 1. 2022 je stanovena frekvence testování jedenkrát týdně. Maximálně lze přitom poskytnout příspěvek na 4 testy za kalendářní měsíc.
  • V období od 17. 1. 2022 do 15. 2. 2022 (konečné datum bude upraveno dle vývoje situace a následných opatření) je stanovena frekvence dvakrát za týden tak, že následující testování zaměstnance proběhne nejdříve třetí den po předchozím testování (např. první test v pondělí, následující test je nutné provést ve čtvrtek).

Co je zakázáno a na co mám nárok?

Tady je přehled všech opatření, která jsou platná pro podnikatele i veřejnost. Přečtěte si také seznam všech podpor, které lze ještě aktuálně čerpat. 

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).