Hlavní navigace

OSVČ a malé firmy mohou žádat o platební terminály zdarma až do roku 2025

15. 8. 2022

Sdílet

15.8.22 /2x/ Platební karta, terminál, nákup, obchod, kavárna Autor: Depositphotos.com, podle licence: Rights Managed

OSVČ a malé firmy, které dosud nepřijímaly platby kartou, mohou v rámci projektu Česko platí kartou požádat o platební terminál na půl roku zdarma. Nově byl projekt prodloužen až do konce března 2025.

O platební terminál zdarma půjde žádat až do roku 2025

Projekt Česko platí kartou ministerstva průmyslu a obchodu (MPO), karetních asociací a poskytovatelů terminálů byl prodloužen o další dva roky. OSVČ, malé firmy a příspěvkové organizace a úřady tak mohou žádat o platební terminál zdarma až do konce března 2025. Terminál zdarma je na půl roku, a to bez jakýchkoli závazků. Žádat lze u 10 poskytovatelů.

Jak požádat o terminál a jaké jsou podmínky

O terminál lze požádat na stránkách Českoplatíkartou.cz, kde si podnikatel zvolí jednoho z poskytovatelů terminálu nebo online platební brány, a projeví zájem vyplněním online formuláře. Po vyplnění formuláře podnikatel či úřad obdrží nabídku na šestiměsíční období zdarma, a pokud pro něj bude akceptovatelná, podepíše s daným poskytovatelem smlouvu bez dalších závazků po uplynutí bezplatného období. Bezplatné je také zaškolení, pronájem, provoz a transakce. Po uplynutí šesti měsíců mohou uživatelé terminál také zdarma vrátit.

Aby podnikatel mohl o terminál zdarma požádat, musí splnit určité podmínky. Předně nesmí jít o podnikatele, který v posledních 12 měsících akceptoval platbu kartou. Odpuštění poplatků navíc není bez omezení a je limitováno částkou 50 tisíc Kč měsíčně. Nad rámec tohoto obratu jsou transakční poplatky účtovány dle podmínek poskytovatele terminálu.

K 1. srpnu 2022 bylo v rámci projektu poskytnuto již 23 606 platebních terminálů a 1872 platebních bran.

OSVČ a malé firmy stále mohou žádat o platební terminál zdarma. Jaké jsou podmínky? Přečtěte si také:

OSVČ a malé firmy stále mohou žádat o platební terminál zdarma. Jaké jsou podmínky?

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).